Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szopási sztrájk lehet? Mit...

Szopási sztrájk lehet? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
6 hónapos a fiam, és már kb egy hónapja elutasító velem hiába akarom szoptatni alig szív párat és elfordul.Ha eröltetem akkor pedig megharapja a mellbimbóm. Tápszert kap már két hetes korától, de csak napi kétszer. Bébi ételt is eszik már egy ideje.Nem hinném hogy ezek miatt lehet. De olyan elkeserítő, mivel van tejem szépen és régebben egész nap szívesen szopizott.
2011. aug. 9. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálam is így volt. Egyik naprol a másikra nem akart cicilni. Hiába eroltettem csak ordított. Nekem is volt tejem, de így nemsokára el is apadt. 8 hetes korátol tápszert kap. Most 7 honapos a kicsi lányom.
2011. aug. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ennyi hónapnyi ügyes szopizás után hogy tudott igy megváltozni?
2011. aug. 9. 13:48
 3/10 anonim ***** válasza:

nálam is így volt, havonta eljátssza ezt velem, és nekem kerek egy hétig tart (hormonális változás, menszesz készülődik és megváltozik a tej íze)

Az elsőnél extra módon elkeseredtem, már majdnem feladtam. A Második esetnél már fel voltam készülve, etettem, éjjel álmában.

Most ismét eszik, most meg nekem kevesebb a tejem.


Nálad nincs útban a havi?

2011. aug. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ja, és mivel kap tápszer, bébiétel, cicit, lehet kezdi magát elválasztani, elég neki az első kettő.

Reméljük nem így van.

(amikor adsz neki bébiételt és tápszert, fejjél, és akkor azt plusz egy szopizásnak veszi majd a cicid és többet fog termelni, így a tápszer a későbbiekben elhagyhatod)

2011. aug. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nálam ez már több mint egy hónapja tart.Fejni csak kézzel megy de ugy meg nem találok bele az üvegbe :)
2011. aug. 10. 13:04
 6/10 anonim ***** válasza:

több, mint egy hónapja nem cicil a babád? Tehát nem akar már ciciből enni? Egyáltalán nem eszik, vagy csak erőltetéssel? (ez sem jó)

Tudod, szerintem egy hónap már nagyon sok, szerintem ő már nem akar cicilni, elválasztotta magát.

De ez sem baj, fejjél, és akkor tudod a tápszer keverni a tejjel és akkor megkap minden szükséges vitamint a tápszerrel és a tejjel is egyaránt.

:)

2011. aug. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

tápszer cumisüvegből adod neki? Most látom, hogy 6 hónapos és akkor ezek szerint 5 hónaposan kezdődött ez.


Akkor cumizavar. (ilyen korán ritkán választják el magukat a babák)

Viszont vagy cumisüveg vagy cici, a kettő együtt nem megy bizonyos babáknál. Lehet nálatok sem. Vissza szeretnéd szoktatni cicire? Akkor a tápszert is kiskanállal add, és továbbra is ciciztesd

Nincs veszem minden :)

2011. aug. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
cumizavar ennyi idő után? azt nem hiszem.Két hetes korától kap tápszert cumisüvegből. És egy hónapja van a cívódás de ez ugy zajlik, hogy ráteszem mellre elkezdi szívni és pár pillanat után elfordul, aztán megint keresi és megint csak egy két kortyot.Hallottam már rokontól hogy miest kibut az első fog elválasztotta magát. De az nagyon nem jó.Kiskanállal etetni meg vele a tápszert az túl hosszu idő, abból meg nekem kevés van, a nagy fiam 4 éves és igen aktív.:D
2011. aug. 10. 18:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy offolok, mi is 5 hónaposan adtuk neki a tápszert, s kezdtük a hozzátáplálást, mert nem fejlődött, leállt a súlygyarapodása :(

Az én fiam 2 hónaposan, mivel néha cumisüvegből adtuk az anyatejet, cumizavaros lett. Ráadásul a legsúlyosabb, hogy el is fordult, eltolta magától a cicit, s ha közelítettem, ordított. 2 hét után vissza álltunk. Amúgy napközben volt gond, hajnalban s kora reggel késő este szépen evett.

Kérdeztem a védőnőt, mivel volt cumizavaros, tudott is róla, a tápszert kanállal vagy pohárból adjam, mert ugye az anyatejnél azt tanácsolta.

Annyit mondott, hogy már nem lehet cumizavaros, mert már elég nagy baba.

S a tápszert nem lehet úgy adni, csak cumisüvegből, s ne féljek a cumizavartól.

Az enyém is 1 hete keveset szopizik, elfordul, minden más érdekli csak a szopi nem, próbál felülni evés közbe, vagy mosolyog, beszél neki, harapja, de nem eszik rendesen.

Csak hajnalban. Mint cumizavarnál annyi különbséggel, hogy nem tolja el magától. Sírni néha sír, s feszíti magát.

Én sem értem, hogy akkor én nem tudom jól vagy a védőnő

adott rossz tanácsot.

2011. aug. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát ez az, cumi zavar nem lehet nálunk mivel 2 hetes korától kapja üvegből a tápszert.Reggel nálam is szopizik de csak kicsit akkor is mert forog minden felé.Hát nem tudom. asszem ennyi volt a szoptatás:(
2011. aug. 11. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!