Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetséges, hogy kevés a...

Lehetséges, hogy kevés a tejem? A tápszertől, "ha pótolunk" fájhat a hasa?

Figyelt kérdés

Amúgy is hasf´jós.

A lányom 5 hetes lessz szerdán.Ugy tünik 2 napja,hogy kevés neki a tej.2 óránként szopizik,mikor 10 mikor 20percet is.Mindkét ciciböl kap.Egy hete volt,hogy többet kezdet enni.Ekkor 3 e´jjel még le is kellett fejjem,mert túl sok volt neki.Ma´ra meg szinte keve´s,mert csak ordít.már nem tudom,hogy a hasa fáj,vagy e´hes.Borzasztó hallgatni ezt a sírást.De szinte biztos,hogy éhes,mert eszi az öklét.


2008. márc. 4. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
ez egy jó kérdés mert az én fiam 6 hetes lesz pénteken és kiegészitem tápszerrel,és én se tudom hogy azért fáj e a pocija vagy amugy is.
2008. márc. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia az én kisfiam 2 hetes és 1 hetes kora óta pótolom a tejcsit tápszerrel, mert annyira nincs tejem!

A tápszertől fájhat a hasa, nekem pl:az anyatejtől fáj a hasa, vagyis a szoptatósteától, úgyhogy nekem azt el kellett hagynom!!!!

2008. márc. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne megkérdezni egy szoptatási szakértőt! Én őt ajánlom, nekem is sokat segített:

[link]

2008. márc. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amikor a fiam még újszülött volt, egyszer egy egész étkezésnek tápszert kellett adnom, mert valahogy nem volt tejem. Előtte-után volt, akkor valamiért nem. És fájt tőle a hasa. Viszont amúgy is fájhat. Most 4 hónaposan tápszeres lett, eddig szopott, mostmár nem fáj a hasa tőle.
2008. márc. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ökölrágás nem egyenlő az éhséggel, csak felfedezte a kezét. Vannak növekedési ugrások, amikor hirtelen több tejet igényelne, általában 6 hetesen, 3 hónaposan, 6 hónaposan, de egyénenként eltérhet picit, szerintem nálatok most ez van. Ilyenkor átmenetileg akár óránként is mellre teheted, 1-2 nap alatt alkalmazkodik a tejtermelés. NE adj cumisüveget, cimut, kiegészítést, mert attól nem lesz több tej! Próbálj pihenni, eleget enni-inni, akár kérj segítséget valakitől, ha szükséges!

Nagyon jó cikkeket találsz itt, valamint telefonos segítséget is kérhetsz: [link]

2008. márc. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!