Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan hagyhatnek el egy-két...

Hogyan hagyhatnek el egy-két szoptatast? Kisfiamat hozzataplalom hat hos kora óta, de most kilenc hosan sem hajlandó pár órát cici nélkül kibírni.

Figyelt kérdés
Háromszor eszik szilardat,de egy ideje nem hajlandó,mar az első pillanatban sír..Akkor is követeli a cicit,ha előtte sokat evett. Szeretek szoptatni,de mar kicsit sok ez nekem..Erőszakkal nem fogom elvenni tőle,de egy-két tipp jól jönne!:)Nagyon köszi!
2011. aug. 21. 15:19
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és hamarosan szeretnénk kistesot is,ezért sem szeretnem mondjuk két-három évig szoptatni.
2011. aug. 21. 15:22
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Üdvözöllek a Cicifüggő gyermekek Anyukái táborában! Ugyanez volt/van nálunk is. Most 16 hónapos és örülök ha reggel eszik fél kiflit, délben 4-5 kanál főtt ételt és este kis kenyeret, felvágottal. De van, hogy egész nap semmit csak cicit. Nálunk már tiltott szó a Cici, mert amint meghallja, már jön is és rángatja a pólóm fülig érő vigyorral.
2011. aug. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Cumisüveget nem próbáltad? Az enyém abból elfogadta a tápszert, így iktattuk ki az utolsó szopikat. MAM cumisüvegből DM-es tápszert, az ízlett neki.
2011. aug. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Cumisuveget nem fogadott el soha..De tapszert nem akarok adni neki,ha egyszer van anyatej.Szilárd ételre szeretnek egy-két étkezést kiváltani. Ha anyatejre gondoltál cumisuvegbol,az sem lenne jó, mert fejni kellene,akkor meg inkább szoptatok..
2011. aug. 21. 20:27
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fogzik, azért kell neki többször megnyugtatásképp a cici. Ráadásul ebben az esetben még fáj is neki ha rág. Ja és roh@dt meleg van. Örülj hogy van tejed, mert van olyan gyerek aki nem is eszik napokig, csak folyadékot fogyaszt, az anyatejben meg van tápérték is. :)
2011. aug. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam nagyon szerette a HA-s vaniliás pépet.Már 5 hósan is 2-3 szopit kiváltott,de csak ez az étel.Nekem még akkor nem evett semmit.6 hónaposan kezdett el eszegetni más ételeket is.De a vaniliáspépet azt 13 hónapos koráig minden nap minimum 2 szer kérte.Imádta nagyon.Én csak 8 hónapos koráig tudtam szoptatni( addig volt tejem).

Nekünk először 4 hós volt mikor a sinlacot javasolta a védőnő és a doki,mert túl sokat volt cicin a gyerek ő szerintük.Megpróbáltuk nem kérte kiköpködte.

A vaniliás pépet rögtön megette első perctől kezdve imádta és nagyon jól telítette a pociját és nem kérte a cicit.

2011. aug. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:

Szerintem is a foga lehet, nagyon gyanús!

Próbáld meg emelni az egyes étkezések adagját, esetleg egy-két újabb finomsággal kínálni (csak mondjuk ne édessel, mert arra gyorsan rászoknak), hátha.

De erős a gyanúm, hogy ezen majd az idő és a fog kibújása fog leginkább segíteni. ;)

2011. aug. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én hagynám hogy szopizzon,annál egészségesebb lesz a gyerek, minél többet szopik.Nekem az lenne a legfontosabb.Később ,ahogy nőnek egyre kevésbé lesz majd a gyerekeknek szükségük az anyjukra, mert saját életet akarnak élni,s ez bizony a szülőknek nehezükre esik, elengedni a gyereket.Még örüljön az ember hogy szükségük S ne emelje az adagot, mert attól kitágul a gyomra, s még nagyobb étvágya lesz, s még többet fogja követelni a tejet, s még a végén túlsúlyos is lehet.
2011. aug. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez így teljesen természetes.Vannak ilyen babák akik nagyon szeretnek szopizni(az enyém is).

Ne eröltesd az evést,ne csökkentsd a szopik számát.

Ha esztek Ő is mindig üljön az asztalhoz.

Lényeg mindig legyen kínálva,ha elfogadja jó ha nem úgy is.

Ha mindig ilyen kisevő volt bizti hogy nem a foga miatt van.

Kisfiam egy éves és sokat szopizik keveset eszik,pedig mindig együtt eszünk.

Súlya szépen gyarapszik a sok szopi "ellenére".

2011. aug. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!