Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kinek volt annyira begyulladva...

Kinek volt annyira begyulladva a melle hogy fel is nyitották?

Figyelt kérdés

Nekem 2005 -ben megcsinálták mert a rengeteg tejcitől begyulladt és nem volt más választás. most 36 hetes pocis vagyok és megint el vagyok eresztve "mellesleg"...

Lesz e gondom megint...főleg azzal a cicivel amit megműtöttek?


2009. ápr. 16. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Jesszus! Megint szoptatod a babodat, nem feltel az elejen, hogy megint baj lesz?

Nekem is felnyitottak, annyira volt begyulladva a mellem, hogy 40-41 fok lazam volt, a mellem lila volt, es akkora fajdalmam volt, hogy konyorogtem a sebeszeten a dokinak, hogy csinaljon valamit, mert megorulok! A konnyeim folytak a fajdalomtol, ha lefekudtem, akkora pup volt a gyulladt mellembol, mintha egy teniszlabda lett volna belul a mellemben!

Azt mondta a sebesz, ilyet meg nem latott, az oklet mutatta kesobb, amikor megmutottek. Mutatta, hogy mennyi valadek jott ki, mint az okle. Iszonyat volt.

De ahogy felnyitott, megkonnyebultem. Meg par nap korhaz volt, de azota minden rendben van, csak az idojaras valtozast erzem meg, akkor szoktam erezni a mellemet.

De mondjuk azota en nem szultem, szerintem mar nem is fogok tobbet.

Hogy ujbol vallalnam e a szoptatast, nem tudom. Biztos, hogy nagyon felnek tole. Ha vallalnam, akkor a legjobb mellfejo gepet megvennem, es nagyon odafigyelnek, azert ez nem jatek.

En annak idejen kezi mellszivoval fejtem ki mindig szoptatas utan, foleg estenkent.

Eloszor amikor begyulladt, akkor a nogyogyaszhoz mentem el, aki gyulladascsokkentot irt fel, de hat nem hasznalt semmit. Megegyszer visszamentem hozza, es meg akkor is hazakuldott, hogy majd jobb lesz.

Amugy 21 honapig szoptattam, akkor tortent a baj.

Nagyon figyelj oda, nehogy megint baj legyen, menjel orvoshoz vele, es kerjel segitseget mit csinaljal! De inkabb apasztasd el a tejedet, minthogy megint mutet legyen!!!!!

2009. ápr. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia.Én most voltam ebbe a cipőbe.Hála elkerültem a sebészt,de csak egy hajszálon múlott.Jegeltem a felgyülellett részt.Majd 2 hétig szenvedtem vele,és sajna abba a cicibe most sincs annyi tej.Sőt nagyon kevéske.Csinálhatok bármit,valamiért nem termelődik a tej,de a másikba is sokkal kevesebb.Kérdezd meg a védőnődet,ő tud neked segíteni,hogy tudsz e szoptatni.Egy ismerősömnek felnyitották,neki meg is mondták,hogy nem szoptathat többet.Elvágták a tejcsatornákat.Sajna ez egy ilyen dolog.Remélem tudsz szoptatni.Sok sikert.

3 hós anyuka

2009. ápr. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Uh...sejtettem hogy nem lesz könnyű. Szerencsére a szomszédom szoptatási tanácsadó,és már most megígérte ha kell még "be is költözik hozzánk" mert nagyon kell figyelni. Azt érzem hogy igyekszik nem megilyeszteni de látom rajta hogy nehéz időszak előtt állok. Anno a műtét után abból a ciciből majdnem elapadt a tejci de 1-2 hét és ismét tejcsárdaként üzemeltem. Annyi tejcim volt hogy tejtestvérnem is bőven elég volt. néha érzem abban a ciciben hogy nyilal meg ilyenek de egyenlőre fogalmam nincs hogy lesz e gond,hiszen akkor rég a műtét után is maradt a rengeteg tejci. Programozott császárom lesz és én attól félek hogy nem is fog így abból beindulni a tejci,illetve hogy tudom e kordában tartani majd a mennyiséget ha még is lesz. Ááááá..szóval aggaszt a dolog.
2009. ápr. 17. 09:59
 4/6 anonim ***** válasza:
a 2. válaszoló vagyok.Mit csináltál, hogy ujból beindult a gyulladt melledbe a tejtermelés?Már 3 hete szenvedek,de 10 ml-nél több nincs benne pedig eddig egy ciciből jollakattam.Már móre milk kapszulát is vettem,de alig használ,valamit növel de inkább csak a másikba.fejem,és szoptatok is belőle,más praktika?bocs hogy visszakérdezek.Még szeretnék szoptatni sokáig.
2009. ápr. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
mivel az én kisfiam élete első 5 napjában szopizott csak így maradt a fejés. 2 óránként mint a kisangyal és sok folyadákot ittam. Nekem a tejserkentők nem segítettek soha hanem az olympos rostos sárgarépa narancs lé... Bár a tanácsadó szerint én igazi tejcsárda vagyok és ha ilyen "trauma"nem apasztotta el akkor semmi. 3 hétig egy 10cm-es cső lógott a vágásnál hogy tudjon tisztulni,mert abból a ciciből nem adhattam oda a tejcit. Gondolhatod mikor beindult egyszerre 3 helyről ömlött a tej. Miután gépi mellszívóval lefejtem még kézzel is "átmentem"rajta... hülyén hangzik de olyan szottyadtra fejtem mintha egy tejeszacsit kiürítesz. eltelt 2 óra és kőkeményre tellett. Pontosan ezt szeretném elkerülni és csak annyit termelni amennyire a fiamnak szüksége lesz. Mivel nem vagyunk egyformák igy csak azt tudom mondani hogy KITARTÁS és ne stresszelj...
2009. ápr. 17. 10:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát köszi.nem stresszelek,csak nagyon szeretném,nemsokára 4 hónapos,nem dől össze a világ,ha nem sikerül,de nagyon igyekszem.Sok sikert neked,remélem nem lesz semmi baj.
2009. ápr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!