Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi tejet tárolsz a fagyasz...

Mennyi tejet tárolsz a fagyasztóban?

Figyelt kérdés
Minden este el tudok tenni kb 180 ml tejet a fagyasztóba. Most kb 25 db Avent-es Via pohárban van a fagyasztóba. De mennyit tegyek még el? A pohárkák most megint elfogytak, és olyan drága állandóan venni. Van egyáltalán értelme ennyi tejet eltenni? Vagy öntsem ki a legrégebben lefejtet, és kezdjem el azokat a poharakat feltölteni? Mert ugye a tej tartalma mindig változik, és amit egy hónapja fejtem le, az lehet, hogy két hónap múlva már nem lenne jó a babám szervezetének, mert már más dolgokat igényel a szervezete.
2011. aug. 25. 22:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én is elraktam szorgalmasan, végül kidobtam,mert nem volt rá szükség. Azzal akartam a főzeléket csinálni, de borzalmasan büdös volt.
2011. aug. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Kisfiamnál rengeteg tejet tettem a fagyasztóba, de soha nem volt rá szükség, a főzelékben pedig nem ette meg. A kutyával itattam meg az egészet.

Kislányom 3 hónapos, tele a fagyó anyatejjel. Hogy mi lesz a sorsa nem tudom, lehet, hogy megint a kutya issza meg.

2011. aug. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Dettó,én ezt 2x is eljátszottam.Első babámnál nem tudtam lesz-e?meddig lesz?....(20hónapig sikerült).másodiknál meg mi van ha most nem úgy lesz?:):) ....de már megint lejárt a szavatossága(kiscicáknak olvasztgatom.....szörnyű)
2011. aug. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
De jó nektek!!! Nem lehet valahogy olyannak adni, akinek kevés van? Vagy ezt csak hivatalos úton lehet? Mit nem adnék egy ilyen szomszédért :-)
2011. aug. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Még nem fagyasztva,adtam volna a szűk környezetemben nem volt igény.Később már fagyasztva nem mertem volna,hisz lejárt a szavatossága.Ezért írtam hogy szörnyű,mert én is kincsnek tartom,és rossz érzés volt kiöntözgetni.
2011. aug. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kispesten lakom, három naponta még el is sétálnék érte, ha volna itteni kismama.
2011. aug. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én kisebb adagokban fagyasztom le, 80 ml-ket meg ilyenek, több nem jön le. :)

valahogy az az érzésem, hogy én sem fogom felhasználni, mert többektől hallottam, hogy büdi.

2011. aug. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Első gyereknél még én is fagyasztgattam, aztán fél év után kidobtam. Főzelékbe sem kellett, mert volt friss, minek adtam volna a régit.

De ha úgy döntesz, hogy téged megnyugtat, hogy van a hűtőben, és fagyasztani szeretnéd, nézz után olcsóbb megoldásnak. Olvastam olyant, hogy sima műanyag eldobhatós pohárban fagyasztották. Bezacskózták a poharat, amiután megfagyott már lehetett dönteni is. Az Aventes pohárból is kiveheted a lefagyasztott tejet, és zacskóban teszed vissza a hűtőbe, a poharakban pedig újabb adagot tudsz fagyasztani.

2011. aug. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

valamelyik válaszolónak: nem hivatalosan bármit lehet. csak épp nincs bevizsgálva az idegen teje. olyan alapon megy, hogy megbízol a másikban, azon túl meg lehet olyan baja is amiről nem tud.

inkább kérdezz rá a közeli anyatejgyűjtő központban, olvastam itt egy kérdésben, hogy valaki kapott tejet, pedig elvileg nem tartozott a célcsoportba, csak mivel volt felesleg, adtak neki. pontosabban amikor van, akkor kap. de tápszereznie is kell, ne több literre gondolj, csak pár dl-re

2011. aug. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én az Aventes poharak után,jégkocka-készítő-zacskókba is töltöttem,így egy egy főzelékbe csak letépsz egy kockát és kevés helyet foglal a mélyhűtőben!
2011. aug. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!