Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cicihiány? Szoptatok, pótlássa...

Cicihiány? Szoptatok, pótlással,3 hónapos. Észrevettem valami furát a gyereken: Amikor el kellene aludnia, akkor sír, ideges, forgolódik, tömködi a szájába a kezét.

Figyelt kérdés
Ha a cicimre teszem akkor megnyugszik. Lehetséges, hogy még éhes? Vagy csak cicihiánya van?Én nem akarom arra szoktatni, hogy mellen aludjon el, engem nagyon zavar. Mit tudok tenni?
2011. aug. 30. 15:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
És ez csak mostanában jött neki? Cumit használtok?
2011. aug. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Bandit87 válasza:
0%

Komolyan mondom, mintha rólam lenne szó. Amikor az asszony fáradt és nem kapok cicit, akkor én is nyugtalanul forgolódok.

24/F

2011. aug. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

A babákat nem tudod rászoktatni, hogy mellen aludjanak el, hiszen ez beléjük van kódolva, erről csak leszoktatni lehet őket. Én ennek a leszoktatásnak nem vagyok híve, hiszen ez sokszor a szoptatás rovására is mehet. A szoptatás jóval több, mint etetés. Ez megnyugvást ad a babának, ellazítja, elaltatja (az anyatej is tartalmaz ilyen anyagokat, és maga a szopizás hatására is elnyugszik), valamint ilyenkor, amikor a fáradt és nyűgös közel tud kerülni anyához, ez szintén megnyugtató számára.

Ám ha ez téged zavar próbálkozhatsz a játszócumival. Viszont figyeld a babádat, mert arra érzékenyeknél cumizavart okozhat.

2011. aug. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 xStefix ***** válasza:
47%
18:16-ossal teljesen egyetértek.
2011. aug. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én elhiszem, hogy itt sokan nem szeretik azt hallani, hogy valaki nem akar, vagy nem tud szoptatni, vagy neadjisten nem akarja, hogy a gyereke komfort cicizzen. Nagyon könnnyü azt mondani, hogy ki minek nem híve. Én sem vagyok annak híve, hogy 1 másfél órát lógjon a mellemen a gyerek.
2011. aug. 31. 12:16
 6/12 A kérdező kommentje:
moira! : Ige, szoktunk, bár nem annyira szereti. Azt vettem észre, hogy az etetés egyre nyúlik és nyúlik, eddig szopott 30 percig, most már lassan 1 órán keresztül is a mellmen van. Ha leveszem sír, én meg gyorsan visszatettem gondolván éhes, és előszeretettel aludt el cicin. Most meg már amikor aludna "simán" cici nélkül, akkor csak a hiszti van. Ilyenkor adom neki a cumit. De ha pl evés után nem álmos, akkor sem marad nyugodtan, egészen addig bőg amig a cicit a szájába nem rakom. Persze csak mutatóba rakom be, kíváncsiságból,hogy elhallgat e.
2011. aug. 31. 12:23
 7/12 xStefix ***** válasza:

Lehet, hogy nem vagy a híve - de ha a babád láthatóan többet igényli a melled, akkor lehet, hogy változtatni kellene a korábbi elveken, nem?

Most ezzel nem kritizálni akarlak, ne érts félre, de sok minden nem úgy alakul végül a gondozásban, nevelésben, ahogy az ember előre eltervezi. Nem tudom, neked hányadik baba, de én már az elsőnél megéltem, hogy mennyire nem jó mereven ragaszkodni a saját elképzelésekhez. Szükséges lehet, hogy időnként átgondoljuk, mit és hogyan is kellene tovább.

Ha a te gyerkőcödnek most erre van szüksége és te pedig a legjobbat akarod neki, akkor nem biztos, hogy az lesz a jó, ha te erőszakkal az ő ellenében döntesz. Tudom, hogy sokan huhognak sokfélét az igény szerinti szoptatásról és a mellen altatásról (valószínűleg innen fakad, hogy "nem vagyok híve"), de hidd el, hogy a fele sem igaz. Én is gyakoroltam és nagyon jól lehet konrollálni ezt a rendszert is; csak körültekintően kell csinálni. - Ezzel persze nem azt mondom, hogy így kell, de azt igen, hogy ne zárkózz el mereven semmi "más" elől, amivel eddig esetleg nem értettél egyet, mert lehet, hogy pont ez lenne a hasznos megoldás.

2011. aug. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igazad van. Leírtad a kulcsszót: a gyermekednek MOST erre van szüksége. Tudod én rettegek attól, hogy ha ölbeveszem megszokja, ha cicin alszik el megszokja, ha 40 percig szoptatom megszokja, ha egyszer egyszer ölben alszik el megzsokja. És tudod miért rettegek? Mert állnadóan ezt hallom, ne tedd! Mert megszokja! Ne csináld! Meg szokja! Nem tudom más, hogy a tökömbe csinálja (akik azt mondják mindent megszokik) talán fekszik a kiságyban a gyerekük egész nap??? Percre pontosan szopik? Annyit amennyit az anyjuk gondol? Akkor alszik, amikor úgy kívánja a szülő?? Tudod össze vagyok zavarodva...örökösen. Igen, első gyerek, és halálosan kétségbe vagyok esve.
2011. aug. 31. 18:18
 9/12 anonim ***** válasza:
Tedd azt ami a babának jó, mert akkor neked is jó lesz. Remélhetőleg :) Én sem tudom elképzelni, hogy mások hogy csinálják, akik nem veszik fel a gyereket, mert megszokja... És mit csinálnak, ha már 2 óra múlva éhes? ' órán leresztül hagyják sírni? Én nem tudom ezeket megtenni. Kb. 6 hétig szinte egész nap a kezemben volt a lányom és ringatnom kellett. Sokan mondták, hogy már most el van rontva, de szerintem nem! Ugyanis egyre többször tudom letenni, mert már nézelődik egyedül, érdeklik a dolgok. És reménykedem, hogy ez csak több lesz minden héttel. Te is tedd azt amit a szíved diktál! Engedd el a füled mellett az olyan tanácsokat amikről úgy érzed, hogy nektek nem jó!
2011. aug. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xStefix ***** válasza:

Egyszer, ha lesz időm, írok majd egy cikket arról, hogy hogyan nem fogja az ember elkényeztetni a gyerekét, ha csupán az igényeit elégíti ki. Hogy mennyire alaptalanok ezek az ijesztgetések; sőt, mennyire károsak!

Persze sok ilyen írást lehet már olvasni a neten, de konkrét tippeket, tanulságos történeteket én is ritkán olvastam eddig. Hátha valaki erőt merítene belőle...

2011. aug. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!