Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik-e, hogy nem lesz több...

Létezik-e, hogy nem lesz több tejem akkor sem, ha igény szerint többször szoptatok és fejek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hetes és úgy vettem észre, hogy mostanában kevés neki az a kb. 130 ml, amit egyszerre evett - kb. három óránként. A doktornő tanácsára csak az egyik cicit kapta meg, "a másik addig telítődjön a következő etetésig" jelszóval. Egy ideje viszont két ciciből sem tudta összeszedni azt, amire neki szüksége volt, gondoltam azért, mert a 6. héten nő a táplálékigényük. Úgy döntöttem, áttérünk az igény szerinti szoptatásra és fejek is, hogy minél több tejem legyen. Két napja csak kínlódunk, mert egyáltalán nem lett több a tejcsi, sőt, óránként-kétóránként csak 30 ml-t tudunk enni (mert annyi van), tehát még annyit sem, mint előtte. Ezalatt a két nap alatt még egyszer sem lakott jól. Ráadásul szedem a more milk-et, a homeos bogyókat, meg a laktoherb teát és naponta legalább 4 liter folyadékot iszom. Úgy érzem, mindent megteszek, igaz elég sokat idegeskedek emiatt. Természetes az, hogy amíg nem indul be a több tejcsi termelése, addig úgy kell összeszedni apránként a "betevő falatot" vagy két nap elteltével már éreznem kéne a változást?
2009. ápr. 19. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:

szia! jol csinalod, ne add fel! az en szervezetemnek minimum 4-5 nap kell, hogy tudja kovetni a fiam fejlodesi ugrasait. En is igeny szerint szoptatok, nekunk is voltak nehezebb idoszakaink. O most 5 honapos, de meg mindig csak anyatejet kap. Olvasd el ezt az oldalt, ha meg nem ismered:

lll.hu

2009. ápr. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

vagy homeo, vagy more milk.ne szedj össze mindent, én a more milk mellett maradnék csak nagy adagban 4 szer kettessével 3 napig.meg sok folyadék, de ne laktoherb.

s szerintem igen sajnos létezik h a tej fogyni fog bármit is teszel

2009. ápr. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázz, mert az idegeskedés miatt is lehet kevesebb a tej, legalábbis gátolhatja a tejleadást...A 6. hét is egy fejlődési ugrás, ilyenkor többet kíván a babád. Szoptass igény szerint, akár 2 mellből, mert így gyakrabban kap jelzést a szervezeted, hogy "hé, nem elég a tej, termelni kéne még egy kicsit" :))) A tej szaporodása nem megy egyik napról a másikra, idő, türelem és kitartás kell hozzá. Próbálj kicsit többet pihenni néhány napig, míg nem lesz több a tejed! A szoptatás előtt legalább 1/4 órát lazíts, relaxálj. Biztosan sikerülni fog, csak ne stresszelj! Amikor elkezded szoptatni a babát, akkor is próbálj ellazlulni! én ilyenkor mindig arra gondoltam, hogy vízparton vagyok és nézem a hömpölygő vizet..
2009. ápr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A More Milket nem szabad más adagolásban szedni, mint ami rá van írva. 80kg alatt napi 4x1, a felett 3x2.


És tényleg, ne szedj homeót és more milket együtt,mert az ellenkezőjét éred el. Mint mindenhez, ehhez is idő kell. Türelem, pár napig nem eszik annyit a babád, attól nem lesz baja. Nem éhezik. Akkor éhezik, ha egyáltalán nincs tejed. De nem ez van. Ilyenkor jön jó, a korábban eltett lefejt tej.


Honnan tudod, hogy mennyit szopizik? Mérlegeled? Minden szopinál? Szerintem ne tedd, mert az is stresszel.

Engem a védőnő "szoktatott" le róla. Felesleges naponta többször mérni.

Vagy fejsz? A fejés azért nem annyira hatásos, mint a szopi(jó az is és idővel hozzászokik a mell/agy is, de azért ha lehet akkor inkább szopi).

Sok sikert hozzá és tényleg, nyugi, nyugi!

2009. ápr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!