Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyik a jobb? Ha az ujját...

Melyik a jobb? Ha az ujját szopja, vagy ha a játszócumit?

Figyelt kérdés
Pénteken lesz 10 hetes a kislányom. 2 hete felfedezte a kezeit, lábait, fülét és orrát...kezét belenyomja a szemébe. Szopizás közben néha kiköpi a cicit, és próbálja a hüvelykujját a szájába tuszkolni,de a mutatóujja még útban van! Evett reggel is 160ml-t, dugig volt, rá fél órára nyomkodta a kezét a szájába. Ugye nem az éhség miatt? CSak azért,mert felfedezte a kezét? :)A férjem szerint inkább cumizzon,minthogy az ujját szopja! Szerintetek?
2011. szept. 1. 07:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

egyik emiatt, másik amiatt... de úgyis ő fogja eldönteni :)


enyém is a kezét eszi, nem tudunk mit csinálni. egyszer úgyis elhagyják. hiszen cumizó felnőttet nem láttam még.

2011. szept. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább az ujjacskáját, mert ha elkezd kúszni-mászni szüksége lesz a kezére, nem fogja tudni szopni,de a cumi állandóan a szájába lehet, nem korlátozza őt a mozgásban. Az én kisfiam még csak 3 hetes, cumit akkor kap ha nem tud elaludni,nem is szereti igazán, kezecskéket még nem ismeri.
2011. szept. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem a cumit. Sajnos én elsős koromig szoptam az ujjam és nagyon nehéz volt leszokni. Öcsémtől csak elvették a cumiját, 2 napig hiányolta aztán szép lassan elfelejtette. Az én gyerekem cumizik.
2011. szept. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem anno nem kellett a cumi. Megtaláltam az ujjamat és onnantól kezdve csak az volt a jó.


Előnye: mindig kéznél volt :) soha nem kellett keresniük anyuéknak, hogy hol hagytuk el.


Hátránya: sokkal nehezebben szoktam le róla, mint a cumiról szoknak általában a gyerekek. 8-9 éves lehettem, amikor sikerült leszoktatni róla. Este lefeküdtem, és amikor már senki nem látta be az ujjamat a számba. A jobb kezem hüvelyk ujja teljesen lapos. Az teljesen elszopiztam anno. Anyunak velem kellett aludnia, a leszokás idején, mert már az orvos mondta, hogy aggasztóan néz ki az ujjam.


Szóval én extrém módon rákaptam az ujjamra.

2011. szept. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem kb. 10x használta a játszócumit, szerencsére anélkül is boldogulunk...egyenlőre! Majd azért kíváncsi vagyok,mi sül ki belőle! Nektek köszi,jöhet még a többi vélemény! :)
2011. szept. 1. 08:09
 6/11 anonim ***** válasza:
08:08 fogaddal csinált valamit ez a sok ujjszopás? (ennyi idős korban már azt is deformálhatja)Nekem is kellett fogszabályzó, mert előreálltak a fogaim.
2011. szept. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Az extrém ízeket is azért szeretem annyira szerintem, mert az új szopás miatt kénytelen voltam őket elviselni. kezdetben úgy szerettek volna leszoktatni, hogy keserűbe, savanyúba, erősbe nyomták az ujjam illetve kenték be. Másik ujj ugyanis nem kellett. Simán lenyaltam róla és már a számba is volt. Bekötötték, tényleg mindent elkövettek de nem ment a leszokás. Aztán nagymamáméknál nyaraltam, aki megelégelte a dolgot. Lefekvéskor kivitt az udvarra és kutya gumiba nyomta az ujjam. Neki se volt jó, de belátta, hogy most már muszáj. Szóval én így szoktam le.

2011. szept. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
azaz 08:08 voltam. A fogamnak semmi baja nem volt. Azok egyenesek.
2011. szept. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyerekem az ujját szopta, 5 évesen egyik napról a másikra elhagyták.Javarészt csak elalvásnál vagy ha fáradtak voltak. A fogaik gyönyörűek.

Általában az első metsző fogak kiesésekor a gyerkek elhagyják az ujjszopást.

2011. szept. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekes sztorik! :)))
2011. szept. 1. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!