Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikortól szabad alkoholt...

Mikortól szabad alkoholt inni, ha még szoptatok? Mennyi idő alatt jut át az anyatejbe, amit megeszünk, megiszunk?

Figyelt kérdés
8 hónapos a kislányom, este 7-kor szoptattam meg, utána legközelebb reggel 7-kor. Este 11-kor sajnos ittam két deci bort, mert nagyon kiborultam egy családi tragédia miatt, és valahogyan meg kellett nyugodnom. Ha ilyen sok idő telik el a két szoptatás között, gondolom, akkor is átmegy az anyatejbe. Hány óra alatt lesz benne az anyatejben az, amit megeszünk, megiszunk? Mekkora katasztrófa, hogy megittam ezt a két deci bort? Mi baja lesz tőle?
2011. szept. 4. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
a legegyszerübb,ha lefejed azt a tejedet,és elmész az anyatejállomásra,ott adnak pénzért.A tejedet meg kiöntöd,és csak a következő alkalommal keletkező tejedből kap.
2011. szept. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

8 óra, mire átmegy a szervezetből a tejbe az, amit fogyasztasz.

szerintem nem tragédia, nem alkoholista vagy...

2011. szept. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 krisztivan ***** válasza:
87%
Nem lesz tőle semmi baja a babádnak.Sört és bort mértékkel és szoptatás után(ahogy te is ittad)lehet inni.Égetettszeszt nem lehet.
2011. szept. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

Az a tragédia, hogy kiborulás után, csal alkohollal tudtál megnyugodni.

Egyébként maga az, hogy megittál két deci bort, na bumm. Én semmit nem látok benne és szerintem semmi baja nem lesz a babának tőle. Franciaországban jó nyilván nem 8 hónapos babákkal, de egyébként kicsi gyerekekkel itatnak vörösbort, mert hasznos.

Volt egy ismerősőm, aki megivott terhessége alatt egy pohár bort minden nap és csodagyerekük lett, legalábbis szerintük, és esküsznek rá a bornak köszönhető.

Egyébként a bor, sör jótékony hatású, kis mennyiségben különösen.

2011. szept. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
igaza van az utolsónak. A jó minőségű bor és a sör kis mennyiségben jótékony hatású. Persze a szoptatásra oda kell figyelni. Amikor már nem szopizott csak egyszer este én is meg meg ittam egy pohárkával. Anyáink idejében a sörnek tejfakasztó hatást is tulajdonítottak. Akkor még nem volt alkohol mentes változata sem. Azzal meg ne foglalkozz, hogy a tragédiát ezzel gyűrted le. Nem vagyok alkoholista én sem. Nem is nagyon iszok, de nálam is vannak dolgok, szituációk amik megkívánnak egy pohárka alkoholt.
2011. szept. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 alaszka ***** válasza:
100%
Én azt olvastam, hogy az anyatej alkohol szintje pontosan annyi, mint amennyi a vérbe kerül, tehát egy az egybe átmegy, de nem árt kis mennyiségben. Én a 2. babámat szoptatom, még csak két hónapos, de néha én is megiszok este egy deci bort. Vaspótlásnak is jó.
2011. szept. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmanként ihatsz 1-2 deci bort, vagy sört, de rövidet nem szabad, és persze az az "alkalmanként" nem minden másnapra érvényes. Emiatt ne idegeskedj, mert ha ideges vagy, azzal jóval többet ártasz a picinek.

Tejet emiatt semmiképp ne vegyél! :) :) :)

2011. szept. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valaki írta hogy 8 óra, amíg átmegy az anyatejbe az, amit fogyasztunk. De az alkoholra ez nem igaz. Ugyanis az anyatej alkolszintje megegyezik a vér alkoholszintjével, tehát az alkohol egyből az anyatejbe kerül, amint megiszod az alkoholt. 12 óra elteltével szoptathatsz nyugodtan. Azonban fontos, hogy ebből ne legyen rendszer. Remélem, minden rendbe jön, jó babázást kívánok és egészséget!
2011. szept. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!