Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt még valaki, aki...

Alinaaa kérdése:

Van itt még valaki, aki anyatejet fej, mert nem szoptathat? Miért? Hogy bírjátok? Milyen a napotok?

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 08:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Szia!

Igaz én szoptatok,de mellette napi 8 decit fejek is,mert anyatejleadó vagyok.Eleinte mellszívókkal próbálkoztam,de sajnos nagyon lassan haladt és nem is tudtam mindet lefejni.Amióta kézzel fejek,szinte észre sem veszem,mert olyan gyorsan megy(2 deci 7-8 perc).

Mennyit fejsz naponta?Miért nem szopizik a babád?

2011. szept. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Most 2 hónapos, csak fejek, 3 óránként eszik 120-140ml-t. Nehéz igazodni, és úgy rendezni a napom, hogy fejek, etetek, de otthonról is ki kell mozdulni. Még csak 3 napja kezdtem ezt, és próbálok többször keveset fejni, hogy több tejem legyen, tartalék is.

annyira ,,kikészítette a mellem, hogy már véreset bukott és hát futás a dokihoz, ajánlotta próbáljam az üveget, azóta rendben van. Nincs vér. Már előtte is volt sebem 3 etetés üvegből és visszatettem mellre, de ez egy ördögi kör. Azt mondta az orvos ilyen csúnya mellett még nem látoot, nem érti, hogy bírok szoptatni, az udvar vörös a mellbimbo félig begyógyult sebes, és körbe ekcémás pattogás a betét és a melegtől. Ugyhogy most hosszas fejés jön, hogy rendbe jöjjek. mellbimbóvédőt nem veszi el. Csak nehéz, mert úgy érzem egész nap csak fejek, hogy meglegyen az adagja, közbe járok a nagyobbikért oviba, meg hát kimozdulni is kell, és a fejés sem megy olyan gyorsan se így se úgy. Mintha a mellem nem lenne hozzászokva csak a kicsi erős szívásához:) Kicsit agyamra megy, de mindent megpróbálok:)

2011. szept. 7. 10:32
 3/11 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Hát kitartás,mert nem egyszerű,de ha belejössz,majd gyorsabban megy és hátha úgy beáll,hogy nem kell olyan sűrűn fejned.

Minden jót!

2011. szept. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én 7 hónapig fejtem! Hát nem egy leányálom, mire kifejtem megetettem a lányom, elmostam a mellszívót(+ cumit, poharakat,mert tettem a fagyasztóba is) olyan volt mintha el is ment volna az a 2-3 óra mint aminek 2 szopizás között kell eltelnie.

Sajnos nem tudtam szoptatni, mert kislányom mindig bealudt a cicin, ha kivettem a szájából meg ordított. És azért "csak" 7 hónapig etettem így, mert aztán kevés lett a tej (mert néha már untam fejni, és tudod ha kevesebbet fejed kevesebb tej termelődik) és adtam mellé neki tápszert is, és az íze annak jobb volt, és utána már nem fogadta el az én tejcimet :(

Te hogy bírod?

2011. szept. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát most óránként, másfél óránként fejek, 60-70ml, de remélem lassan lesz több is. Most eszek, iszok, hogy legyen több, próbálom gyarapítani, de a 3 hetes ugrásnál is kellett 1 hét, míg átállt a mellem. Szeretném, ha a fejésnél még a fagyra is jutna, de most örülök, ha érkezek az adagjával, Már arra is gondoltam , hogy csak 3 óránként fejek és lehet elég lenne, csak akkor nem lenne tartalékom 1 hét múlva sem, szóval majd ahogy győzöm:)
2011. szept. 7. 15:02
 6/11 anonim ***** válasza:

(fili)

Előttem már írták,a kézzel fejést.

Ha rájössz a mozdulatra, sokkal produktívabb és kíméletesebb mint a gépi fejés.

Nem véletlen, hogy a szakma jobban preferálja a saját kezed. Simítás és és érintés kell a mellnek a stimulációhoz. Ez az oldal remélem segít. [link]

2011. szept. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Köszönöm a linket, nagyon hasznos dolgokat tartalmaz. Ma este még kipróbálom. Remélem beválik:)
2011. szept. 7. 20:08
 8/11 anonim ***** válasza:

(fili)

Nagyon szívesen.:)) Kell egy kis kitartás és fogásváltás, ha lesz türelmed biztosan sikerül.

Ha nem megy szólj.

2011. szept. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Ha megpróbálod a kézi fejést és van még kérdésed én is szívesen segítek,csak írj.

2011. szept. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia.

Én mind a két kisfiamnál csak fejtem és cumisüvegből kapta.az elsőnél azért,mert nagyon nehezen lett tejem,meg nem mindig volt meg a tejleado reflex,majd szétszakadt a cicim a sok tejtől,de egy csepp sem jött ki!!Én ilyen voltam,de a doki mondta,hogy próbáljam ki a ricinus communist(homeopátiás),ahogy elszopogattam a golyókat már magától folyt a tej,előtte meg volt hogy negyed óráig szívta a gyerek,+ még negyed óra intenzív fejés és csak ezután indúlt be.A gyerek meg persze ezt nem tudta kivárni,így inkább üvegből kapta.7 hónapig fejtem,és még 1.5 hónapig kapott a fagyasztóból,sőtt még egy másik baba is kapott mellette.A másodiknál azért fejek,még jelenleg is ,mert bár most nem volt gondom a szoptatással,csak a gyerkőc aludt el mindig,így 1.5 óráig tartott,mire befejeztük,majdnem kezdhettük előröl,így a nagyobbra nem is jutott időm.ezt megunva lefejem és gyorsan megeszi az üvegből.Én Avent kézi mellszívót használok ,nekem nagyon bevált.Viszont szerintem ne fejj ilyen sűrűn,mert csak kikészíted a melled,próbáld ki,hogy 3 óránként fejsz ,viszont akkor csontra fejd le az összeset,amig csak egy csepp is jön,váltogasd a melled,ha már nem jön térj vissza a másikra,így fogja érzékelni a szervezeted,hogy több kellene.Nem tudom éjszaka fejsz-e,de egyszer mindenképpen kell,mert ha azt kihagyod,az visszaveti a termelődést!!igyál sok folyadékot és ne fejj 1.5 óránként,mert csak kikészíted magadat és a melledet is,és egyre kevesebb tejed lesz!ne görcsölj rajta ,hogy megvan -e a következö adagja,írass tápszert,és ha picit kevesebb pótold azzal,semmi baja nem lessz,ha néha egy-egy étkezésre azt kap.Sőt inkább több tejed lesz,mert megnyugszol!Ezt mind tapasztalatból írom,mert már végig jártam ezt az utat,amit te!!Sok sikert!!Próbáld ki a homeós bogyót!!

2011. szept. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!