Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megfáztam, fáj a fejem folyik...

Megfáztam, fáj a fejem folyik az orrom. Mit vehetek be? A neocitranra azt irja, hogy nem javasolt.

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden gyógyszerre rá van írva, hogy nem javasolt terhesség, illetve szoptatás alatt. Czeizel könyvében olvastam, hogy a nálunk forgalomban lévő gyógyszerek közül kb 6-8 az, ami ténylegesen veszélyes a babára, de azok nem ilyen típusú gyógyszerek, amit megfázásra, fájdalomcsillapításra veszünk vény nélkül.

Mikor terhes voltam, meg szoptattam, én is nagyon ki voltam, hogy akkor én meg is pusztulhatok kínomban, mert gyereket várok/szoptatok? :) Homeopátiás bogyókkal is traktáltak, de nekem soha nem használt egyik sem, gondolom ehhez egy adag hit is kell. :)

Ha nagyon rosszul vagy, nyugodtan csillapítsd a bajodat, nem lesz gond.

2011. szept. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
algopyrint bevehetsz és más nem is kell erre. igyál sok meleg teát mellé
2011. szept. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a helyzet szoptatás alatt mint terhesen, Amit terhesen nem szednél be azt szoptatás alatt se szabad. Algopyrin az jó de kipróbálhatod az Oscillococcinumot ami megfázásra, influenzás tünetekre van. Ez homeós bogyó.
2011. szept. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én pont most hallottam a védőnőnél azt amikor egy ilyen náthás kismamának azt mondta hogy neocitránt nem szabad inni,panadolt és c-vitamint ajánlott vagy jó citromos teát.
2011. szept. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia! Én sós langyos vízzel gargarizáltam, és sterimar orrsprayt használtam!
2011. szept. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!