Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet növelni a tejem C...

Lehet növelni a tejem C vitamin tartalmát?

Figyelt kérdés
Azt mondják a csipkebogyó tea rengeteg c vitamint tartalmaz, ha azt iszom, lehetséges, hogy több c vitamin lesz a tejembe? Azért kérdezem, mert félek, hogy kicsi lányom megfázik. Nagyon hideg az éjszaka nálunk a házban. Van egy kis elektromos radiátorom, de az nagyon hamar forróságot csinál, ha kikapcsolom akkor pedig nagyon lehűl a levegő. Vékony, de belül meleg hálózsákban van éjszaka, ez a takarójával kiegészítve jól melegen is tartja, de néha lerúgja magáról a takarót, amit nem veszek észre, és félek így megfázik.
2011. szept. 30. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Szedj C-vitamint és a babaád is megkapja a tejen keresztül, hisz a tejbe is kiválasztódik. Emellett lehet kapni kimondottan babáknak Cebion cseppet, ezt akár nemi is adhatod. De arra figyelj, hogy a C-vitamint a szervezet nem raktározza, annyit használ a bevittből, amennyire szüksége van, a többi kiválasztódik. Így fontos a napi utánpótlás. Hány fok van nálatok, amit te nagyon hidegnek tartasz? A hálózsák szerintem elég még most, még akkor is, ha csupán 18-19 fok van éjjel. Különben aludni ez a legmegfelelőbb, melegebben sokkal több a baci(zárt térben) és rosszabbul is alszunk, emellett a túl meleg, túlöltöztetés a bölcsőhalál kockázatás is emeli.
2011. szept. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hajnali 2 körül 18 fok körül mért a hőmérő, de 3-4 körül bejött párom és azt mondta bekapcsolja a fűtőtestet, mert hideg van. Nem tudom akkor mennyi lehetett.
2011. szept. 30. 11:32
 3/7 anonim ***** válasza:
A meleg ágyból kikelve a 18 is hidegnek tűnik... Én még újszülöttre se fűtenék még. Persze, ez én vagyok, 4 gyerek után :) Ha a hálózsák meleg, abban akár 17 fokban se fog megfázni, hidd el. Különben, ha a baba fázik, felébred...
2011. szept. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem. Csak olyan hideg a pici arca és kezecskéje, miután lerúgta magáról a takaróját.

2 hónapos.

2011. szept. 30. 11:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Az arc és a kezek természetes, hogy hűvösebbek, hisz még a keringése nem elég érett. Azt, hogy fázik-e, melege van-e mindig a tarkónál tudod ellenőrizni. Ha ott hűvös, fázik, ha izzadt, melege van. Mondjuk, ha egy 2 hónapos lerúgja a takarót, akkor inkább melege lehet...
2011. szept. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Nekem is 2 hónapos a babám, és harmadik baba, de bizony nekem fázik a 18 fokban amennyi nálunk van...

hogy lerúgja a takarót akkor melege van...hát szerintem ez ekkora babánál nem biztos hogy igaz mert ők önkéntelenül is "leküzdik" magukról a takarót az önkéntelen mozgásaikkal.

Szóval hideg a keze az orra és a tarkója is. Rosszabbul is alszik 3-4 napja...

úgyhogy én ilyen olajradiátort tettem be (nem hősugárzó mert az tényleg atommmeleget csinál bekapcsolva, de kikapcsolva meg hamar kihűl a szoba), mert az tartja a meleget és vannak fokozatai.

Ennyit az offról:))

On: C vitamint én is szedek most a nagyobbam hozza haza az oviból a náthákat így ártani nem árt. Szerencsére (ha nem vagy vesebeteg) ezt túladagolni nem lehet, mert a felesleget kipisiled :) Cetebe vagy más ilyen retard készítményt szedek én is a hosszú hatás miatt.

2011. szept. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:
100%

Én inkább a hálózsák alá öltöztetném akkor be jobban! (Az én 3,5 évesem is abban alszik még mindig, mert ő is leforogja a takarót és nem veszi észre.) Ha így netán túl melege lesz, arra pedig biztosabban rá fogsz jönni, mint a takaró lerugásából, mert többet fog forogni, esetleg megébred.

A tejed pont elég C-vitamint tartalmaz, de ha gondolod, te szedj kiegészítést.

2011. szept. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!