Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit gondoltok a fogamzásgátló...

Mit gondoltok a fogamzásgátló tabi szedéséről a szoptatás alatt? Biztosan nem kerülnek hormonok a baba szervezetébe?

Figyelt kérdés

Én szeretnék tablettát felíratni, de sajnos bogarat ültettek a fülembe azzal kapcsolatban, hogy honnan tudhatnánk, hogy nem tesz -e kárt a babában az a csekély mennyiségű hormon ami átjut az anyatejbe? Honnan tudhatnám, hogy később, ha felnő nem lesz -e gondja a teherbeeséssel esetleg amiatt mert én szoptatás alatt tablettát szedtem? A gumióvszert nagyon nem szeretjük, a spirál megvételéhez pedig a mi pénztárcánk meglehetősen szűkös most ... Ki mit gondol erről a kérdéskörről?

4 hetes Tündérke anyukája


2011. okt. 5. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy az a legócskább kifogás, hogy nem szeretjük az óvszert. Én nem tenném kockára a gyerekem egészségét csak azért, mert az óvszer nem kényelmes. Azért gondolom, ha egyáltalán nincs szex, annál mégis csak jobban szeretitek az óvszert.
2011. okt. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én nem tudom, hogy allergiás vagyok -e a latexre vagy sem, de akárhányszor használtuk a terhességem előtt nekem mindig csípett belül. :( Nem értem, hogy miért. Így aztán nem használtunk óvszert. Egyébként akárhogyan is, de szerintem az egész szeretkezést "megöli" az óvszer használata ... Nem azt mondom, hogy kockára tenném a gyermekem egészségét, hiszen pontosan ezért kérdeztem meg és az orvosomat is megfogom kérdezni csak hát egy házasságban a szeretkezés is fontos dolog és szerintem ez így nem teljesen nevezhető annak,, pláne ha nekem folyton csípő érzés társul hozzá ... Természetesen ha nem marad más akkor úgyis így fogunk védekezni.
2011. okt. 5. 19:16
 3/11 anonim ***** válasza:
Létezik olyan óvszer is, ami nem latexből van.
2011. okt. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok benne túlzottan jártas de utánanézünk akkor, köszi a segítséget! :) Várom a további válaszokat is! :)
2011. okt. 5. 19:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi is óvszert(fúj) használunk, nem mertem szoptatás alatt fog.gátlót szedni. Engem is mindig irritált az óvszer, de ha síkosítóval kombináljuk akkor semmi gond, próbáld ki:-)
2011. okt. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Alinaaa ***** válasza:

Én szedem a gyógyszert. Ahogy a szülésnél most is megbízom a dokimban. Azt mondta lehet, akkor lehet.

Ha direkt erre állították elő, akkor arra figyeltek a legjobban, hogy a babának ne ártsanak vele.

Ennyi erőből semmilyen gyógyszert nem vehetnénk be, ha nem bízunk a gyógyszergyártókban.

2011. okt. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Hát ez jó! Pont a gyógyszergyártó cégekben nem fogok bízni!!! Az orvos sem tud mindent, és egyáltalán nem biztos hogy a gyereked felnőtt kori egészségével van most elfoglalva. Bocs, de így gondolom!
2011. okt. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én inkább nem szedem,szóval óvszer....Magam példáján tudom,h alacsony hormontartalmú tabit szedtem kb egy évig...2 év kellett,h rendeződjön a menstruációm utána...(értsd: 2 évig vagy megjött vagy nem,szerintem belőlem éltek a terhességi teszt gyártók:D,annak ellenére,h tudtam,h nem lehetek terhes,hisz védekeztünk mindig...)

Teljesen meg lehet szokni az óvszert,sőt beleépíteni az előjátékba,nekem fel sem tűnik már,és így biztos nem jut semmi "extra" a kicsinek az anyatejből...

2011. okt. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én amíg lehet gyerekem, addig biztosan nem fogok tablettát szedni, mert arra sincs semmi garancia, hogy ha egyszer szedtem és utána akarok majd babát, neki nem lesz semmi baja. Óvszerrel is lehet jót szeretkezni, csak nem kell kényeskedni, hogy úgy nem jó, ha így állsz hozzá, akkor persze hogy nem jó. Én pl. imádom felhúzni a barátomnak, nálunk az egyik legjobb része az előjátéknak, amikor felkerül a gumi. Ja, és van többféle, attól, hogy az egyik irritálja a hüvelyedet, lehet másik fajta, ami nem csíp. Ki kell próbálni több félét, nem véletlenül olyan bő a választék.
2011. okt. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xStefix ***** válasza:

Én sem szedtem, pontosan azért, amit feljebb is leírtak. Senki nem garantálja, hogy nincs káros hatása. Ráadásul, sem terhesség, sem szoptatás alatt semmilyen egyéb gyógyszer szedése nem javasolt, pláne tartósan - hacsak nem MUSZÁJ. A tabletta vajon muszáj? Nyilván nem, mert van alternatívája, több is. Erről ennyit.


Egyébként anno 2 évig én is szedtem, még jóval a gyerek előtt, és szépen el is kezdtek kifejlődni a (mélyvénás) visszerem. 2 év és egy műtét után már nem is szedhettem újra, de ha lehetett volna, se, ugyanis egyre gyorsabban jöttek ki az új visszerek. Végül nem voltam még 30, amikor mindkét lábamból ki kellett venni a fő gyűjtővénát, teljes hosszában... Mert a (sima) tabletta trombózisra hajlamosít az arra érzékenyekben. (Ezt vajon mindenki tudja, aki szedi? És azt is tudják, hogy őket ez mennyiben érinti?)

Hát nekem ennyi is bőven elég volt a műhormonokból.

2011. okt. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!