Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hónapos babám pár napja...

5 hónapos babám pár napja többször eszik, mint szokott. Vajon nem elég már neki a tejem?

Figyelt kérdés
Ha nem muszáj, nem szeretném még elkezdeni a hozzátáplálást, ráér az még 1 hónapig. De ez a sok-sok evés azt jelenti, hogy nem elég neki az anyatej?
2009. ápr. 29. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, elképzelhető. De ha többször eteted elvileg nőnie kell a tej mennyiségének és így nem kell még elkezdened a hozzátáplálást, ha nem akarod.
2009. ápr. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tej van, azzal nincs gond :)

Csak eddig 2-3 óránként evett, most meg 1-2. Szerencsére éjszaka alszik :)

Köszi!

2009. ápr. 29. 16:56
 3/5 anonim ***** válasza:
5 hónaposan 4 órát is simán elvan evés nélkül a babám. Nem hiszem, hogy tiéd ilyen hamar megéhezne. Szerintem itt valami más lesz.. Mennyi ideig eszik alkalmanként?
2009. ápr. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

4 órát nem bír ki evés nélkül a babám, csak éjjel, de akkor 12 órát alszik (másfél hónapos kora óta).

100-200-akat szokott enni, változó. Születésétől fogva 5-8 percet szopik, többet sosem.

2009. ápr. 29. 20:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért írtad a kérdést. Mert azt kérdezted, hogy lehet-e kevés a tejed, aztán azt írtad, hogy az nem gond, van bőven.

Minden esetre szerintem, ha éjszaka nem éhezik meg, akkor nappal is többe időt kéne hagyni az evések között. Persze nem biztos, de lehet, hogy ilyen rövid idő alatt nem kapja meg a második, zsírosabb tejet csak a laktózban gazdag elsőt. De az is lehet, hogy ilyen ügyesen és gyorsan szopizik. Esetleg megpróbálhatnád kitolni az evések közti időt. És ha így hosszabb ideig szopik, akkor jól gondoltam.

De úgy érzem, nektek így a jó, ugyhogy lehet, hogy semmit se kellene tenned.

2009. ápr. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!