Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hónapos gyakran ébred,...

5 hónapos gyakran ébred, kevés a tej? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kizárólagosan szoptatom.Eddig este 8-tól éjfélig aludt,utána kb. 3-4 óránként kelt,ezzel nem is volt semmi gondom,de egy ideje 8 után is két óránként eszik.Tegnap 7től éjfélig 6X szopott...Adjak neki szopi után tápszert v. tejpépet?(csak este)
2011. okt. 24. 21:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha még sokáig akarod szoptatni, akkor ne adj neki pótlást. Most ennyit eszik, lehet növekedési ugrása van, hidd el ő tudja mi kell neki.
2011. okt. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szoptatni szeretném :)Azért nem gondoltam növekedési ugrásra,mert a nappali szopik számát nem gyarapította.Akkor is bajt csinálok,ha kizárólag szopás után adok még valamit?
2011. okt. 24. 22:00
 3/16 anonim ***** válasza:
41%
Előfordulhat, h a mennyisége is csökkent a tejednek, de inkább a laktatósságával lehet probléma. Én elkezdeném adni a tejpépet. Fürdés előtt tejpép, majd fürdés után még szopi, majd tedd le aludni, h minél kevésbé mozogja ki a kaját.
2011. okt. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ne az itteni sok okostól kérj tanácsot,hanem az orvostól. 5 hónaposan már,ha kell,elkezdheted a hozzátáplálást is.
2011. okt. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 hópari válasza:
Szerintem napi hat étkezés elég jó, bár az én gyermekem 5 hósan 6-szor evett ugyan, de este 7- kor aludt. Én ekkor már este tápszert adtam, mert nem volt elég a tej. Már két hónapos korától végig aludta az éjszakát és a tápszer segített, hogy ez ne is változzon meg. Én azt mondom, ha úgy látod egyre sűrűbben akar enni, adj neki tejpépet, van 4 hónaposnak való. Jól lakik vele, nyugisan alszik. Nem olyan istentelen dolgok ezek a tejpépek, meg tápszerek, mint ahogy mondják! Nem kell tőlük félni. Nem lesz száz kilós a gyerek.
2011. okt. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a fogára gondolnék. Ha ennyi ideig működött, nem tudom, hogy miért csökkenne le a tej. Egyszerűen csak cicizni akar
2011. okt. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Lehet front is. Egy éves a manóm és nagyon sokszor kel éjjel, pedig tápszeres, és már mindent eszik. De pár napja nyugtalanul alszik, alig eszik, és foga sem indul.
2011. okt. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem éhes. Azért kell sűrűbben ill. azért kér többször. Kezd el a hozzátáplálást, egyszer úgyis eljön ez az idő. És ezt nem te határozod meg, hogy mikor, hanem a baba. Ha neki nem elég 5 hósan a tej, akkor nem elég, nem kell éheztetni azért mert anyuka úgy gondolta, hogy ő kizárólagosan szoptat.
2011. okt. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

akkor szoptasd meg éjjel is, felelsleges hozzátplálni, vagy tápszerrel, tejpéppel megtömni egy 5 hónapos nyugodtan cicuzhet még éjejl, akár többször is


egyébkénz az esetek nagy százalékában nem azért ébdernek, mert éhesek, hanem mert változnak

2011. okt. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy 5 hónaposan nem elég a tej. A te minősége, összetétele a gyerek korának megfelelően változik. A WHO és minden mértékadó szervezet ajánlása szerint a babát 6 hós koráig kizárólag anyatejjel a legobb táplálni.
2011. okt. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!