Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 évesen választom el, de már...

2 évesen választom el, de már ilyen lesz minden éjszaka?

Figyelt kérdés
Tegnap reggelre úgy döntöttem, hogy itt van az a pont amikor már nem lesz több szopija a közel 2 éves gyerekemnek. Elmondtam neki, hogy elromlott és nagyon szépen megértette. A déli alvás előtt siránkozott, de elaludt, délután mondta, hogy nincs, mert elromlott (a saját nyelvén), de nem igazán zavarta a dolog. Az esti elalvás ugyan tartott 30 percig, de egyáltalán nem sírt. Máskor mindig felébredt szopizni már fél1 körül, de most aludt fél4ig. Eddig ez mind jó, de innentől kezdve csak ölben volt hajlandó lenni. Reggel 7ig az ölemben aludt úgy hogy mászkálni kellett vele és ha letettem nagyon sírt. Mikor már nagyon fáradt voltam majdnem megszoptattam,de nem kért. szóval most már szerintetek ilyen gáz lesz minden éjszaka? Most azon gondolkozok,hogy lehet kár volt most elkezdeni,de már 2 éves! Később rosszabb lenne. és szinte biztos vagyok benne, hogy nem hagyná el magától.
2011. nov. 1. 07:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Addig jó, hogy nem szoptattad meg, ha már eldöntötted, hogy elválasztod. Ilyen idösen mindenképpen célszerü elválasztani , mert késöbb sokkal több problémát okot neked is meg a gyereknek is és szüksége már régen nincs rá.

De a helyedben NEM sétáltattam volna - egszerüen vedd ölbe, ha nagyon nyügös, ülj le vele valami (neked) kényelmes helyen és úgy altasd. Esetleg még jobb, ha csa a kezét fogod, amig visszaalszik. Gondolom, pár nap alatt átáll, ha csak vele vagy, de nem "szórakoztatod", azaz nem sétálsz vele, mert ha erre rászokik, akkor rövid idön belül egyáltalán nem lesz hajlandó máshogy elaludni.


négy gyerekes anya

2011. nov. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
csak az a baj, hogy másképpen nem nyugodott meg egyáltalán. szóval sírás nélkül ez egyáltalán nem fog menni, igaz?
2011. nov. 1. 07:52
 3/11 anonim ***** válasza:
Neked kell picit erélyesebbnek lenni - ahogy leirtad, értelmes a gyerek, ezért mondd meg neki, hogy nem birsz vele sétálgatni éjjel, mert nagyon fáj a kezed meg a derekad, csak ülve birod dajkálni. Szerintem ezt is meg fogja érteni, és neked is könnyebb lesz. Valamennyi sirás biztos lesz, de rövid idön belül leszokik róla.
2011. nov. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igaz nálunk 13 hós volt, de hasonlóan ment. A végén már szinte óránként kelt és szopival aludt csak vissza, mert állandóan fogzott.

Leálláskor nálunk apa altatta, 2-3 napig, hogy ne jusson eszébe olyan könnyen. Vissza is apa altatta a kelésekkor. Utána már én is altattam, sima odabújással ment a dolog. És ő sem kérte már másnap hiába akartam szoptatni még pár napig napi 1*, hogy ne kelljen fejni.


2-3 nap még kelt éjszaka, aztán nem! Persze még most is van hogy néha 1-2* felkel, de ez semmi. (2,5 éves)

2011. nov. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Te már megfogalmaztad.Igen,kár volt elválasztani.Nem érett még meg rá.És mi van ha 2 éves?Fokozatos elválasztást alkalmaztam volna.
2011. nov. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

tegnap 20:46-nak (és éppen másnak is).

Tegnap este úgy döntöttem, hogy ha elfogadja adok neki esti alvás előtt. Úgy láttam és éreztem rajta, hogy szüksége van rá. Este alvás előtt elfogadta és nagyon nyugodtan aludt egész éjszaka. Szóval mostantól este még kapja, napközben már nem. Majd ha úgy látom rajta, hogy éppen ezt is tudná már mellőzni akkor elveszem ezt is. Először szokja meg, hogy napközben nincs.

2011. nov. 2. 14:08
 7/11 xStefix ***** válasza:

Először is, egy éjszakából nem lehet semmilyen következtetést levonni, nemde? :)

Másodszor, közkeletű tévhit, hogy egy 2 évesnél idősebbet biztosan nehezebb leszoktatni a szopiról - feltéve, hogy egyáltalán le kell. Ha lassan, magától is mehet a dolog, akkor semmilyen fennakadás nem várható. (Én mondjuk elváalsztódás-párti vagyok, de mindegy.)

Azt pedig, Kérdező, hogy nem hagyná el magától, ugye te se komolyan írtad? :) Dehogynem, senki se szopik 10 éves koráig. Amikor az ő számára is eljött az idő, mindenképp elhagyja, mindenféle ösztöke nélkül is, hidd el. - A gond inkább abból van, hogy ezt sokan nem képesek kivárni, de ez nyilván érthető valahol.


Abból a szempontból mondjuk egyetértek a többiekkel, hogy ha végleg úgy döntöttél, elválasztod, akkor (főleg magad miatt) érdemes ehhez tartanod magad. Viszont, nem vagyok benne biztos, hogy ez mindig a gyerek érdekét is szolgálja, úgy általánosságban...

Szóval, amit én javasolnék, az végülis ugyanaz, amire szerintem te is rájöttél: fokozatosan csináld, a gyerkőcöd igényeinek a figyelembevételével. Azaz, ha van egy ötleted, tegyél próbát, de ha többszöri nekifutásra se megy, akkor inkább hagyd. Vagy próbálj helyette valami mást, vagy tarts szünetet, ha még van módod várni. 2 évesen már sok mindent megértenek a gyerkőcöl, de sokkal egyszerűbb úgy csinálni a dolgokat, ha ők is együttműködnek, mint olyasmit erőltetni, amit nagyon nem akarnak (még). Előbb-utóbb mindegyik hajlandó lesz leválni, akkor is, ha nem noszogatjuk őket.

Szerintem, ha hagynád magától elválasztódni, szinte esélytelen lenne, hogy bármikor is emiatt sírjon - de ha ezt nem szeretnéd, akkor is különbség van a gyerek sírásai között. És itt megint az anyai megérzésedre, ismereteidre hagyatkozz: ha úgy érzed rajta, hogy csak nyafizik, mérgelődik, akkor picit feszegetheted a határokat a szopi-elhagyással. De ha egyértelmű jelét adja, hogy neki ez nem jó (hosszan, erőteljesen sír, többször ébred, nagyon anyás lesz stb.), akkor talán jobban teszed, ha inkább vársz még.

2011. nov. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves xStefix!

Köszönöm a hasznos válaszod. Pedig - talán magam sem gondolom komolyan - de néha bizony úgy érzem soha nem lesz vége. Végül úgy lesz, hogy mivel napközben teljesen jól elvan nélküle nem kap, néha megkérdezi, de a nem-re nem reagál néha csak kis nyafival vagy egyből elfogadja. Az esti és az éjszakai elhagyása a komolyabb feladat, éppen ezért úgy döntöttem azt még meghagyom. Nem azért, mert nekem nagy feladat, hanem azért mert érzem, hogy erre szüksége van. Nem "életbevágó", hogy elválasszam, és igazából a gyerek érzései mindig is előrébb valóak, mint az enyém. Addig ameddig úgy látom, hogy valóban szüksége van rá, addig ez nekem nem lesz teher. Akkor miért akartam elválasztani? Azért, mert az elmúlt 1 hónapban nem tudom miért, de állandóan szopni szeretett volna, napközben nagyon sokszor, holott az elmúlt jó néhány hónapban csak alváshoz kellett neki. Szóval ettől egy kicsit elegem lett és azért döntöttem el, hogy vége, így legalább látom mi az ami tényleg fontos neki. Emiatt nem láttam a szoptatás végét.

2011. nov. 3. 13:47
 9/11 xStefix ***** válasza:

Kérdező, teljesen megértelek, de nyilván tudod, hogy folyamatosan vannak olyan szakaszok, amikor a gyerkőcök újra meg újra anyásabbak lesznek. :)

Az enyém pl. lassan 4 éves és nemrég elkezdett félni a sötétben, úgyhogy kezdett felborulni az esti alvása (pedig mindig szuperül aludt éjjel-nappal). Egy ideig ment, hogy ültünk az ágya mellett, míg elaludt (ő kérte), de miután kis agyafúrt lett és egyre később aludt csak el, nehogy túl hamar kisomfordáljunk, nekünk is sok lett. Mivel nem akartunk este álmosan 1 órákat ücsörögni, többféle módszert is kipróbáltunk. (A sírni hagyást én nagyon ellenzem.) Gyorsan kiderült, hogy a fény és a társaságunk, közelségünk nyugtatja csak meg, úgyhogy ezt szem előtt tartva végül az vált be, hogy nyitva hagyjuk neki a két szoba közti ajtót és így átszűrődik neki a tv fénye, és a hangunkat is közelebbről hallja. Este mondjuk még van egy kis nyafizás, mikor bemegy az ágyba, de már 2 hete jól működik a dolog.


Mindez persze más téma, de talán ez is mutatja, hogy mindig van miért anyásnak lenni. :) Nálatok is biztosan lesz még olyan szakasz, amikor valami valamiért megváltozik. Én azt szoktam javasolni, hogy nyugodtan próbálkozzunk, de lehetőleg a gyerkőc igényeit szem előtt tartva - ami mindkettőnknek (még éppen) megfelel, az lesz a jó megoldás.

Szerintem jól gondolkozol, én is valahogy így csinálnám. :)

2011. nov. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lányok! nagyanyám 4 éves koráig szopizott, mert az anyuja azt hitte ha szoptat, nem eshet teherbe. És ha nem választotta volna el, nagyanyám nem tette volna még akkor magától. Egy két éves baba kisgyerek, anyai közelségre van szüksége, anyatejre már nem feltétlenül. Ha az édesanyja úgy érzi itt az ideje, válassza el. Anyámnak 4 hónapos koromban elapadt a teje és onnantól nem tápszeres, hanem tehéntejes voltam és élek, soha nem volt semmi bajom, akkoriban ebből nem csináltak gondot h tehéntej. Nem viselt meg érzelmileg az elválasztás, naponta beszélünk anyával, ha találkozunk összevissza puszilgatom, pedig rég nem vagyok már gyerek. A védőnőm azt mondta h egyre inkább úgy érzi, neki az anyák védőnőjének is kell lennie, mert manapság nagyon elment a dolog a mindent a gyereknek felé és az anyák valahol a sor végén kullognak a saját igényeikkel. Én szoptatok, de nem vállalok 2 évet, és nem érzek lelkiismeretfurdalást miatta. És igenis mi elértük h a babám átaludja az éjszakát, este 8kor tettük le, 6kor szopi, aztán 8kor kelt.

Kérdező, ha úgy érzed, elég, tarts ki az elhatározásod mellett és ne add fel 1 sikertelen éjjel után, menni fog! sok sikert hozzá! egy kipihent anyuka

2011. nov. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!