Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig tart még ez az állapot?...

Meddig tart még ez az állapot? Hogy vészeljük át minél könnyebben? Tényleg elmúlik magától?

Figyelt kérdés
Most 7 hetes kisfiam esti szopásai pokollá változtak már több mint 2 hete. Mindig ugyanabba az intervallumban (este 7-9 óra), a fürdés körüli órákban esedékes evésnél, pár perc szopi után, éktelen fájdalmas sírásba kezd. Tejem van, hallom hogy nyel. Talán kevesebb este, de most szaporítottam és így is nagyon sír. Mindig a szopi váltja ki a sírást. Próbáltuk variálni, fürdés előtt szoptatni, lefejt tejjel üvegből etetni, de semmi nem segített. Van hogy fél órát is keservesen sír, alig lehet megnyugtatni. Van hogy egy óra múlva már szépen eszik, de van hogy csak 22 óra után sikerül normálisan megetetnem. Persze mivel csak 50 ml körül csúszik le neki ilyenkor, állandóan keresi a cicit, én kínáltam is többször miután megnyugodott, de újra és újra csak felzaklatta és kezdődött minden elölről. Annyira sajnálom szegényt, mert úgy érzem nem adok neki enni, ezért rossz anya vagyok. Mivel tudom, hogy csak fájdalmat okozok neki az evéssel, van hogy ráhagyom és nem adok neki cicit, mert el akarom kerülni a keserves zokogást. De így van, hogy eltelik 5 óra is mire újra normálisan eszik. Közben van, hogy elalszik a sírástól, de többször felriad és kéri a cicit, de szinte minden próbálkozás sikertelen. Mintha fájna neki, de közben meg annyira nyelné szegénykém. A szoptatási tanácsadó nem tudott segíteni pedig végig nézte, a gyerekorvos látatlanból annyit mondott minden babának van egy hasfájós időszaka, örüljek neki hogy ez nem hajnalban hanem este van, idővel elmúlik. Hát én kicsit se örülök neki, mert úgy tűnik nem jutunk túl sose ezen az időszakon, és csak egyre nő ez az intervallum, amikor nem tudom megetetni. Infacol nem segített, a doki Normaflore-t írt fel, ez nem tudom mire jó. Meg vettem Gripe Water-t, ami úgy tűnik nappal nagyon beválik, hatalmasakat pukizik, büfizik azóta, de az estéken nem segít. Nagyon el vagyok keseredve. Aki már átvészelte ezt, az adna tanácsokat?
2011. nov. 19. 10:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nálunk pont ugyanez van, úgyhogy ez engem is érdekelne :(
2011. nov. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Igen,a hasfájás általában késő délután kezdődik,és eltarthat estig,nálunk az Infacol vált be,és 2 hétig tartott a hasfájás!

Fürdés után legalább fél órát tornáztasd!

Kitartás!

2011. nov. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Próbálok kitartani. Csak olyan kétségbeejtő ahogy sír. Ennél még csak az a kétségbeejtőbb, hogy nem tudom megszoptatni, pedig úgy kéri szegény. :(

A tornát kipróbálom. Köszönöm.

2011. nov. 19. 12:08
 4/17 anonim ***** válasza:
én is együtt sírtam a gyerekkel,mert nem tudtam neki segíteni :(
2011. nov. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 alaszka ***** válasza:
Sajnos az enyém is ilyen volt, mindent kipróbáltunk, semmi sem segített, ő volt hogy 11-től hajnali 5ig ordított, közben evett, megint ordított, nálunk ilyenkor hordozgatni kellett órákig, de volt hogy akkor is sírt megállás nélkül, kb. 3 hetesen kezdődött, és olyan 14 hetes koráig küszködtünk, a vége felé du. 5-től 11-ig tartott ez. Nekem is azt mondta az orvos hogy az ilyen babáknál hosszú távon semmi nem hat, csak az idő oldja meg és kinövi. Azt még megpróbálhatod, hogy mielőtt szopizik, azelőtt egy picit kifejsz kézzel, hogy kevesebb laktózban gazdag tej jusson a pocakjába, mert állítólag a tej nagy laktóztartalma is okozhat hascsikarást. És az elején jön a hígabb, laktózdús tejcsi. Ez nekünk pár napig bevált, aztán már lusta voltam fejegetni, meg el is felejtettem, de hátha beválik.
2011. nov. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi. Kipróbálom a fejést. Mindent megteszek csak a kisfiamnak jó legyen.
2011. nov. 19. 14:18
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon figyelj arra, hogy te mit eszel!!! Nekünk a hasfájás egy éjszaka volt csak, akkor megfogadtam, hogy soha többé nem eszem olyat, amivel bántom az ő hasát.

Nagyon - nagyon leszűkült az étrendem, de soha többé nem fájt a hasa. (+ délelőtt és este kapta az Infacolt 3 hónapos koráig)

Most 8 hónapos, de még mindig megválogatom, hogy mit eszem.

2011. nov. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nagyon úgy tűnik,hogy szegénykémnek a pocakja fáj :( Kisfiam is hasfájós volt és az a 3 hónap borzalmas míg elmúlik náluk.Semmi nem vált be pedig mindent kipróbáltunk,talán ami enyhítette az a homeopátia volt.Próbáld este fele tornáztatni,hátha jobb lesz.

Kitartást és sok türelmet kívánok ehhez a nehéz időszakhoz!

2011. nov. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, tippeket. Tegnap már úgy sírt szegényem, hogy folyt róla a verejték, vagy 2 órán keresztül. :( Tornáztattam én, meg mindent csináltunk, de nem segített. Az étkezésemre mindig is figyeltem, semmi puffasztót nem merek enni, nem kockáztatom meg. Egy anya aki már látta ilyen keservesen sírni a babáját szerintem kibírja ezt a pár hónapot. A furcsa az, hogy eddig nem volt hasfájós a kisfiam, elmúlt egy hónapos amikor kezdődött.

Istenem, ma úgy tűnik megtört a jég. Már rettegve ültem le a szoptatós fotelba, előtte lefejtem 15 ml tejet, ahogy javasolta az egyik kedves válaszadó. Görcsösen figyeltem az órát, ahogy múlnak a percek, hogy mikor kezd keserves sírásba a kisfiam. Csodák csodájára végig szépen evett, semmi fájdalom nélkül. A végén akkora robajjal és széllel jött ki belőle a cucc, hogy még a háta közepe is kakis lett. :) De mindent megért ez a pillanat, remélem minden este sikálnom kell a hátát. Majdnem sírtam a megkönnyebbüléstől, olyan jó volt látni este is jókedvűnek a kis drágámat.

Drukkoljatok, hogy minden esténk ilyen legyen a jövőben.

2011. nov. 20. 20:47
 10/17 anonim ***** válasza:

Nalunk is ez volt, vlsz kolika/ hasfajas ahogy tobben is irtak. Nalunk Infacol ill te sem segitett, csak az ido ill az hogy furdes utan lefejt tejet adtam neki uvegbol!

Sok sikert, es kitartas, hidd el jobb lesz!

2011. nov. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!