Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetséges, hogy három perc...

Lehetséges, hogy három perc alatt jóllakik?! 5 hónapos.

Figyelt kérdés
Fél órákig nyammogóból villámevő lett a kislányom. Tele lesz ilyenkor is a pocakja? ezen kívül úgy érzem, este akar mindent bepótolni, és hat és tíz között félóránként cicit kér. Más is van így?
2011. nov. 23. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Ez így nagyon nem helyes. Etesd meg rendesen, ha kell akkor ritkábban, hogy jóllakjon, ne csak felületesen. Este se csak evésből álljon ki, így azt fogja megszokni. Van elég tejed?
2011. nov. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Szia! 3 perc alatt szerintem nem lakik jól a gyerek! Az én 5 hónapos fiam 10 percig cicizik, és jól lakik. De a 3 perc szerintem kevés neki!
2011. nov. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xStefix ***** válasza:
65%

Nem értek egyet az elsővel; pont hogy ez a gyakori és általában normális is!

Azért eszik nappal gyorsan, mert sok dolga van, nem ér rá; este pedig azért többször, mert ekkorra éhezik meg és nyugszik le jobban.

Ha téged ez nagyon zavar, megpróbálhatod kicsit türelemre "inteni" napközben, de egy bizonyos ponton túl valószínűleg nem fog menni, mert a gyerekek gyárilag így vannak kódolva. :) Próbálj meg türelmes lenni vele, ha lehet, idővel úgyis meg fogja tanulni, hogy kicsit rendezettebben szopjon. Most még nagyon új neki a felfedezés, a játék, ezért ilyen kis hektikus.

2011. nov. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Ez sztem is természetes. Emlékszem, kb. ennyi idősen az én kislányom is 5 perceket szopizott, estefelé pedig többet. Én is aggódtam,feleslegesen. De lassan itt a hozzátáplálás, akkor amúgy is egyre kevesebbet fog szopizni, mert a szilárd ételek miatt nem lesz annyira éhes. Ez így van rendjén, ne aggódj! :)
2011. nov. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 alaszka ***** válasza:
Enyém is ezt csinálja, 5 hónapos szintén. És a teli mellemet 3 perc alatt puhává varázsolja, este meg óránként cici, míg el nem alszik.
2011. nov. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Le lehet pontozni, nem különösebben érdekel. Tandemben szoptattam 3 gyereket, tudom miről beszélek. Az egy dolog, hogy nappal siet, de ha evés van, akkor evés van. Nekem soha egyik gyerekem sem szórakozott, ettek rendesen. 3 perc alatt nem lehet jóllakni még egy csecsemőnek sem, nem hogy egy 5 hónaposnak.

2011. nov. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:
63%

Biztosan nagy tapasztalatod van a szoptatásban, de most én írnám azt, amit sokszor megkapok: minden gyerek más! Az enyém pl. csak az utolsó hetekben (3 éves kora után!) végzett 10 perc alatt, előtte mindig 20-30 percet szopott, igaz, ő komfortszopott is sokat. De ő ilyen típus volt. - A Kérdező babája viszont simán lehet, hogy ennyi idő alatt is jól lakik, ha mondjuk ennyire jól jön a tej és/vagy ennyire ügyesen szív. Arról nem beszélve, hogy miért lenne mindig szüksége arra, hogy szószerint jóllakjon? Neki is változik az étvágya, lehet, hogy gyakran inkább csak szomjas, azért szopik rövideket. Estére viszont nyilván megéhezik, azért kér többször.

Ahogy írtuk feljebb, ha a Kérdezőt ez zavarja, megpróbálhat tenni ellene, azzal semmi gond nincs. De jó lenne, ha azt is tudná mindenki, hogy ez a típusú szopási igény sem abnormális, tehát nem is kell feltétlenül úgy kezelni és mindenáron változtatni rajta.

2011. nov. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!