Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a fejés folyamata? Mikor,...

Mi a fejés folyamata? Mikor, mivel, mennyit, hogyan fagyasztjátok le, hogyan engeditek fel, hogyan adjátok a picúrnak, stb. Éjszaka is fejtek?

Figyelt kérdés
Én most vettem egy mellszívót. eddig nem fejtem, de kétszer begyulladt a mellem. Most szeretnék fejni meg jó lenne, ha le is tudnék fagyasztani belőle. 7 hetes a kisfiam.
2009. máj. 21. 15:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan a védőnőd, kérd meg hogy segítsen! Vagy anyukád, anyósod, barátnőt, bárkit akiben megbízol és szívesen kérsz tőle ilyen tanácsot, gyakorlatit!

Ez a legjobb!

A másik még pluszba, sokat olvass a neten, babás könyvekben benne van hogy kell fejni, legalább is a régiekben benne volt. De lehet a neten is találsz sok infót.

Ezekhez jön majd a te saját tapasztalatod és kialakítod magadnak úgy hogy jó legyen.

De amúgy ugye a legelső hogy ráteszed a babát a cicire. Aztán ha végzett akkor lemosod a cicid. Aztán jól megmaszírozod, van akinek nagyon kell van akinek nem. Aztán két oldald megfogod a cicid összenyomod és szépen lassan lefelé tolod benne a tejet, aztán lejjebb fogod meg és még lejjebb. Aztán ugye a mellbimbó körüli rész, a mellbimbó udvarnál fogod meg és kifejed. Aztán ha nem jön, és csomót érzel benne akkor egy kis maszírozás, parafinolajjal a legjobb, és lehet fellazul. A másik tapasztalom hogy ne sajnáld a cicid. De ne is fájjon amit csinálsz. Vhogy így olvastam én egy régi babakönyvben. De itt a neten tuti találsz vmit.

Lefagyasztani a legjobb egy direkt arra a célja kitalált pohárral, egy evésnyire valót a legjobb egyszerre lefagyasztani, vagy hogy mondjam, egy adagot egy pohárba, még egy adagot még egy pohárba és így tovább. Ha meg majd nagyobb lesz akkor max kettő lesz kiengedve belőle.

Kivesszük a fagyóból, hagyjuk kiengedni és kicsit meglangyosítjuk és mehet a picinek. Én így csináltam.

Éjjel csak akkor kell fejni ha nagyon feszít, de ezt fogod érezni. Nem mindenki szokott!

Mindenki segítségét hallgasd meg, de te alakíts ki magadnak és a babának egy saját rendszert!

Ja de most olvasom, hogy vettél mellszívót. Na hát azzal meg egyszerűbb lesz fejni. De hallottam már olyat hogy valaki vett, de aztán kézzel jobban ment neki, vagy jobban szeretett kézzel. Azt is próbáld ki!

A gyulladással vigyázz, jobb is ha fejsz. Ha nem javul, mindenképpen szakemberhez kell fordulni. első körben védőnő. Ha javul akkor jó. Illetve egy tapasztalt anyuka, akár saját akár másé, akár fiatal, akár öreg mindig jól jön! Remélem sikerülni fog!

2009. máj. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!