Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A tejleadó reflex összefügg...

A tejleadó reflex összefügg azzal hogy mennyi tej van?

Figyelt kérdés

sziasztk!

A kérdésem az lenne hogy a leadó reflex összefügg e azzal hogy mennyi tej van. Úgy érzem hogy van tej, de egyszerűen nem indul el ilyenkor este. Tudom hogy nálam van a baj a fejben, de akkor is! Köszi



2012. jan. 1. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
én azt vettem észre, hogy a nyugalom indítja be legjobban vagy az, ha valami miatt kimarad egy szopi, ilyenkor elkezd folyni a tejem egy bizonyos idő elteltével
2012. jan. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

Nekem egyáltalán nem erős, pl. összesen kétszer indult el csak úgy, szoptatás nélkül. Ehhez képest elegendő volta tej, hat hónaposan kezdtük a ht-t, 25 hónapos koráig szopott.

Nekem az segített, ha "koncentráltam": arra ahogy táplálom a fiamat, hogy most etetem, ahhoz az kell, hogy elinduljon.

2012. jan. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom fejésre gondolsz. Én sosem fejtem, de nem lehet h. azért van, mert este zsírdúsabb, sűrűbb a tej?
2012. jan. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A tejleadó reflex erősen alkati dolog is. Van, akinek minden szopizáskor beindul, van akinek sosem, de ettől még tejci van és a baba ki is tudja szívni. Nem kell aggódni, nem ettől függ, hogy van e elég tej vagy sem.

Ha babád nyugodt, elégedett, van elég pisis-kakis pelusa és szépen gyarapszik akkor nincs semmi probléma.


Nálunk szinte minden szopizás közben beindul (ha nagyon sok tejcim van akkor jobban spriccel, ha kevesebb akkor kevésbé, de olyan is van hogy egyáltalán nem, de ekkor is van tejem!) és ilyenkor abból a cicimből is önlik a tej amelyiket nem is szívja a kisfiam. Én ezt az éjszakai evésnél egy cumisüvegbe szoktam felfogni, mert 40-50ml is kifolyik ilyenkor, ezt adom neki délutánonként, mikor kevesebb a tejem, de legtöbbször nem kéri, így megy a fagyasztóba :)

A többi szopizás közben egyszerűen befogom az ujjammal és így nem folyik ki, hanem kisbabám szívja ki. Olvastam, hogy ez a fokozott reflexműködés is elmúlik a baba 4-5 hónapos korában.

2012. jan. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:

Részben igen, részben nem.

A reflex azért kell és azért fontos, mert ezzel tud csak megfelelően kiürülni a mell. Ha valakinek egyáltalán nincs tejleadása (ami nem egyenlő azzal, hogy nem érzi!), akkor hiába van akármennyi teje, a baba valószínűleg nem fog (az egészhez) hozzájutni, mert nem jön ki mind. Ez pedig hosszabb távon okozhat gondot, hiszen a megfelelő ürülés az alapfeltétele annak, hogy a mell idővel több tejet termeljen, ha aktuálisan szükség lesz rá.. Szóval áttételesen és hosszabb távon van kapcsolat a kettő között.


De, az, hogy este nehezebben indul meg a tej, nem jelenti azt, hogy globalice kevesebb is van. Ez élettani dolog, mert az reflexhez oxitocin kell, az oxihoz viszont nyugalom és kipihentség - estére pedig általában elfáradunk. Ráadásul minél teltebb a mell (minél több tejet tárol), annál könnyebben indul meg belőle a tej - estére viszont, szintén a napi kifáradás miatt, csak kevesebb tárolódik, plötyibb a mell, úgyhogy emiatt is lassabb lesz a leadás.

Amit pedig tenni tudsz ez ellen, az a "szokásos": elegendő folyadék (hogy legyen a tejnek elég alapanyaga), napközbeni pihenés (hogy ennyivel is többet tudjon raktározni estére), szoptatás eleji oldódás (elképzeled, hogy megindul a tejed, relaxálsz, kikapcsolsz stb.) és bíztatod a babádat a nyugodt, kitartó szopira (hogy legyen türelme kivárni a reflexet). Ezek tudnak segíteni abban, hogy továbbra is zökkenőmentes legyen a szopizás.


(De valóban élettani az is, hogy x hónap után már nem érzi valaki a reflexet. - De ettől még működik, max. kicsit lassabban.)

2012. jan. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam is lehet, hogy a tejleadó reflex hiánya/ritkulása okozza az apadást. Nagyon erős volt az elején, nem is volt semmi gond 4 hónapig, amikor is belefutottunk egy krízisbe, amikor azt hittem, annyira leapadt a tejem, hogy már nem lehet visszahozni. Utólag azt hiszem, csak megijedtem és ez a stressz blokkolta olyan szinten a tejleadó reflexemet, hogy a mai napig nehezen váltódik ki nálam. Minden egyes szopihoz úgy állok neki már fél éve, hogy jaj, vajon most kiváltódik-e vagy a baba előbb megunja? Mivel egyre nagyobb a babám, egyre hamarabb unja meg. Nálam az a fura, hogy épp nap közben vagyok gondban. Van, hogy kb. déltől este 6-ig, 7-ig nem szopik szegény gyerek, csak 10-20 ml-ket, aztán egyszercsak este beindul a reflex és szopizik 60-70 ml-t is vagy még többet. Borzasztó ez, egy ördögi kör, mert az ember tudja, hogy lazítani kéne, nem rágörcsölni, és minél jobban igyekszik ezen, annál kevésbé sikerül. Ezt fejésnél vettem a legjobban észre: 50 perces horrorfejés, 49 percen át meredten bámulom a mellszívó üvegében a nagy semmit, amikor is befut egy telefon, ami eltereli a figyelmem. Négy mondatot váltunk, majd lenézek az üvegre és ott van benne 40 ml tej. Vagy szintén horrorfejés, 30 perce bámulom a nagy semmit az üvegben, amikor hazaér férjem a gyerekkel a sétáról. Mosolyogva elnézem a fotelből az ablakon át, ahogy végtelen szeretettel kiemeli a babakocsiból és amikor visszapillantok, az üvegben ott van 20 ml tej. Szóval nem egyszer tapasztaltam annak az igazságát, hogy a legkisebb stressz is gátolhatja, akár csak annyi, hogy erősen koncentrálsz, hogy legyen reflex. Vagy horrorfejésnél azt is gyakran tapasztaltam, hogy az utolsó 5 percben váltódott ki a reflex. És valószínű nem azért elsősorban, mert kell az a fránya 50 perc valóban, hanem 5 perccel a vége előtt feladom, hogy sikerülni fog, plusz már inkább azzal foglalkozok, hogy jaj de jó, mindjárt vége, és mehetek aludni...Na és akkor beindul a tejleadás. Jaj, az az első gyönyörű 4 hónap, amikor semmi ilyen gondom nem volt:( Nagyon stresszes vagyok sajnos, azért lettem császáros, mert nem indult be a szülés a magzatvízelfolyás után, még kapott oxitocinra se voltak fájásaim, és ugyebár akkor is az a fránya oxitocin...
2015. márc. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!