Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hiába fejem, masszírozom,...

Hiába fejem, masszírozom, melegítem és ráteszem a babát, akkor is vannak csomók a mellemben a bimbóudvar "alatt" (belül). És néha a csatornák is duzzadtak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Forró fürdő, vasalt textilpelus, masszírozás, fejés, szoptatás nem vált be. Szopi után kifejem kézzel az udvar részt, de mégse lesz jobb. Meddig mehet ez így? Már egy hete ez van.
2012. jan. 9. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:

én csináltam rá dunsztkötést, nekem csak az segített és a rengeteg szoptatás. az a leghatékonyabb, különféle pozitúrákban. Tedd oda/abba az irányba a gyerek állát, ahol a csomó van, mert ott erősebben szopik.

A dunsztkötés pedig úgy néz ki, hogy az egész mellett körömvirág krémmel bekened, és befeded svédcseppel átitatott vattával. S ezt az egészet folpackkal lezárod éjszakára. Nekem ez 24 órán belül mindig hatott. Persze, ha közben szoptatnod kell, szedd le a kötést és szoptass nyugodtan. A tippet egyébként egy régi Maria Treben könyvben olvastam, nem én találtam ki.

2012. jan. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyanezeket csináltam,csak nekem volt antibiotikumozás is,mert begyulladt a cicim.Volt,hogy már négykézláb szoptattam kínomban.:-( Szóval rendszerint aput kértem meg,hogy masszírozza a mellem,mert magamnak sose sikerült olyan jól.Ő csak a csomókat érzi azt nem,hogy finomkodjon.Talán ez segített a legtöbbet.
2012. jan. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én nagyon kíméletlen vagyok magammal! Apa nem lenne képes rá! Hiába forgatnám a babát, mert az egész bimbóudvar területéről van szó. Lehet, hogy ez akkor valami fertőzés???

Éjjel nem szoptatok, hála Istennek átalussza az éjszakát!


Meddig mehet ez így? Mindig csak az egyik mellem és mindig csak az udvar alatti rész. Ahol a csatornák végződnek.

2012. jan. 10. 10:35
 4/4 xStefix ***** válasza:

Hm, szerintem akkor mutasd ezt meg egy orvosnak. Vagy még inkább szopis tanácsadónak kéne...

Nem kizárt, hogy tényleg valami fertőzés, vagy csak akutan elzáródott egy csatorna, amit nem tudsz megnyitni.

Hm, esetleg apa nem tudna jó erősen rászívni? Hátha attól megindulna.

2012. jan. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!