Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha kiegészitem tápszerrel a...

Ha kiegészitem tápszerrel a szopit akkor nem lehet túltáplálni?

Figyelt kérdés
és honnan tudjátok mennyi kell neki?amennyi beléfér annyit adjak?mert mindig csinalok böven és van hogy behúzza az egészet,vagyis azt jelenti ez hogy szopizik,bár bizonyára keveset hisz hozzákell táplálnom,és néha megiszik 120 ml-t mellé.6 hetes.és napont többszor kap,majdnem minden szopihoz.
2012. jan. 10. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
De igen, túl lehet etetni, főleg amíg pici. Az én fiam is képes volt anno bármennyit kiszívni szopi után a cumisüvegből. Aztán meg persze üvöltött, mert fájt a pocaija, sokszor vissza is jött neki.. De akkor még nagyon tapasztalatlan voltam és nem tudtam, amit azóta igen... Ha valóban szertnél szoptatni, felejtds el a cumisüveget és a tápszert és inkább szoptass sűrűbben, a kicsi igényeinek megfelelően! Így néhány nap alatt szépen be fog állni a szervezeted arra, hogy többet termeljen. Ha viszont állandóan pótolgatsz, a babád pocija szépen megtelik és nem éri több inger a melledet, nem lesz több a tejed.. jön az ördögi kör.. Az üvegből egyenletesen jön a tápszer, nem úgy mint a melledből, dolgozni se nagyon kell érte.. A cicin sok baba a végén már csak cumizik, ezt az üveggel nem lehet megcsináálni, onnan addig folyik, míg csak van benne...
2012. jan. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Én úgy csinálom,hogy lemérem mennyit szopizik és csak akkor pótolom ,ha muszáj,vagyis kiegészítem hogy 120legyen,bár nem mindig kell neki, ha 90-100-at szopizik nem kell pótolnom,amíg nem volt mérlegem adtam neki 60-at és ha éhes volt csináltam még 30-at,de általában tudta magától mennyi elég,volt hogy mohóbb volt akkor vissza bukta a felesleget az én kislányom 7 hetes szerintem 120-130ml bőven elég még neki.Én nem tudtam állandoan cicire tenni mert volt hogy vérzett a cicim,ezért lefejve kapta meg és mostanában sokat vagyunk úton intézzük a papírjait így tápszert viszek magammal de én is rá fogok állni csak a szopira,bár lehet hogy nehézkes lesz mert ha már nem ömlik a szájába a tejcsi mérgesen hátra vágja a fejét és ordít.:)(ilyenkor cicit váltok)
2012. jan. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben egyetértek az első válaszolóval!
2012. jan. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xStefix ***** válasza:

De igen, lehet.

Én is csatlakozom az elsőhöz!

2012. jan. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Látod, Stefix, hiába írok jót, ha vannak okosabb anyukák, akik szerint badarság...

Mondjuk, engem már nem érint a dolog, de 4 gyerek után sokmindent máshogy lát az ember, mint 1 után/mellett...

2012. jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!