Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisebesedett a bimbóm. Tehetek...

Kisebesedett a bimbóm. Tehetek rá sudocrem krémet?

Figyelt kérdés
Kórházban vagyok, csak ez van nálam. Ideiglenesen használhatom amíg nem veszek garmastant?
2012. jan. 24. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Kend rá az anyatejet és hagyd raszaradni és ne viselj melltartót csak lenge felsot
2012. jan. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pontosan ahogy az első írta! Nekem is ezt tanácsolták bent a csecsemős nővérek, mert ha bármit kensz rá és nem mosod le véletlenül alaposan, akkor a babát megzavarhatja a szopizásban! Tehát anyatej+levegőzés! Nemsokára elmúlik majd ez a dolog, én is szenvedtem az első hétben. Egyrészt a bimbódnak is hozzá kell szokni az újfajta igénybevételnek, másrészt neked és a babádnak is meg kell tanulni, hogy a legjobb technikával kapja be a baba a bimbót.
2012. jan. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam, hogy melltartó nélkül vagyok, de annak az lett az eredménye hogy 5perc alatt csupa tej lettem:(
2012. jan. 24. 11:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne kenj rá sudocreme-t mert agyonra kiszárítja, és az első szopinál bereped ( a szobatársam is így járt).

Én azt csináltam, hogy kentem rá anyatejet, és textilpelenkát tettem a mellkasomra összehajtva keresztben, hogy a tejet felfogja - így szellőzött, mégsem áztam a tejben:)

2012. jan. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a csecsemős nővérek Bepanthent adtak ilyen estben a sebes bimbóra. Azt is rákenheted.
2012. jan. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 R8ita válasza:
A patikában lehet kapni vény nélkül, Lansinoh nevű krémet, én is ezt hasznélom, nagyon jó, mert ha 1-2x bekenem, másnapra már nem fáj a szoptatásnál és nem baj ha nem szívodik be szopizásig, mert ettől nem lesz baja a babának. Direkt igy kértema patikába.2100 ft körül volt, egy pici tubus, de csak kevés kel belőle és igy hónapokig elég.
2012. jan. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A sudokremet mindenképp mosd le a szopi előtt!


Biztos van gyógyszertár a kórházban, vegyél tiszta lanolint, azt rajta is hagyhatod! A bimbó tetjét ne kend be, csak az oldalát és körülötte, szellőztesd sokat lehetőség szerint és hagyd rászáradni az anyatejet is!

2012. jan. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!