Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van családi hagyománya a...

Van családi hagyománya a szoptatási módszereteknek? Elnyújtottátok a szoptatást? Meddig?

Figyelt kérdés

Nekem most 26hós a lányom s bár a végén járunk s alig van de szeret szopizni tente mellé vagy ha meglátja a vízben felcsillan a szeme s megnyalja a száját. :)

Rendesen kap már szinte mindent úgy mint mi csak kevesebb fűszerrel, több gyümölcsel.

Tápszert, külön vitamint nem kap csak ha az orvos jónak látja, de azt rendesen pl: a vízben lévő kevés jod miatt a fogzománc védéshez meg d vitamint).

Szóval mindent megkap, nem fizikai szükséglet miatt szopik hanem lelkileg, megnyugszik, kötödés, meg számomra is boldog érzés. Védőnőnk, orvosunk se vn ellene.


Nálatok ez hogy zajlik? Esetleg családi hagyományok vannak ilyen szempontból?



2012. márc. 5. 20:50
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Aha, szóval a gyerek az oké de a vele való kapcsolat, ellátása, élet az undorító. azért köszönöm a választ, megnyugtattad a felháborodott egod,hogy válaszoltál, lapozhatsz másik kérdésre.
2012. márc. 5. 20:57
 2/14 anonim ***** válasza:
12%
amúgy a gyerek se oké :d
2012. márc. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk az akkor "divatos" módszer volt: hozzátáplálás 3-4 hónapos korban, szoptatás abbahagyása 1 év körül. Viszont az akkori divattal ellentétben anyukán a "tápszer méreg" elvet vallja. Így amikor az öcsém abbahagyta cicizést, 2 lány mellett és egy házépítés közepén is inkább fejte a tejet 6 hónapig :-))


Nekem októberben született a babám. Egy évig mindenképp szeretném szoptatni, viszont tél elején nem szeretném abbahagyni, szóval reményeim szerint 1,5 év lesz. Viszont két éves korában vissza kell mennem dolgozni, így legkésőbb akkor elválasztom :-(


Összességében a "baba döntsön" híve vagyok. Ha nem akar szopizni, nem szabad erőltetni; de elválasztani sem szabad hirtelen.

2012. márc. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%
26 hónaposan még szopik???? ÚÚristen!!! Ez a te szervezetednek nagyon kimerítő lehet, a gyereked meg még 6 évesen tízórai szünetben is haza fog menni cicire:)))Amúgy az a tej már nem olyan tápláló, nincs is a gyereknek rá szüksége, én leválasztanám, már csak azért is, mert oké, h te boldog vagy tőle, de ehhez nagyon is magadhoz láncolod. De ez csak az én véleményem, lehet nyomkodni a piros kezet, nem érdekel.
2012. márc. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
20%

Van, nálunk minden nő csak pár hónapig tud szoptatni. Én vagyok a csúcstartó a fiam 4 hónapjával.

Ő most 23 hónapos, ne haragudj de el nem tudom képzelni, hogy szoptassam, pláne úgy ahogy te mondod, hogy élettani hatása már nincsen, csak úgy...meg ez a felcsillan a szeme és megnyalja a száját...

2012. márc. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Szia! Az én lányom is 27 hónapos koráig szopizott! Imádta, bár a végén már csak "anyaszerelem" miatt...tejci az minimális volt. Én választottam el. Tudtam hogy már bőven itt az ideje, de mégis nagyon nehéz volt....
2012. márc. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


A lányom 2 éves 3 hós és még szopik!Sőt 31 hetes kismama vagyok (lehet megkövezni mennyit ártokezzel mindkettőnek,de csak azoktól fogadom el akik alátámasztják,mert nekem mindenre van ebben atémakörben válaszom):)

Volt 31hetem felkészülni a "rosszakarók" ellen!


Nekem nem teher, a szervezetemeet egyáltalán nem viselimeg, a vérképem tökéletes a (lányomé is) és a pocakbabám sem lesz kicsi baba,mint ahogya nővére sem volt az!


Szopitanácsadóval, és nőgyógyásszal konzultálva folyik ez a dolog!


Szóval én nem terveztem ezt sehogy,mármint hogy meddig...A családban nem volt tendencia a hosszú szopi...De nekünk ez így jó!

Én pont a kicsi érketzése miatt nem akartam elválasztani (amúgy sem akartam volna elválasztani,hagyom/hagyni akarom amaga tempójában)!Még a teherbeesés tervezésekor kikértema nődokim véleményét,mertnem volt problémamentes az első várandósságom!


Én úgy gondolom,hogy ebben is Őket kell követni,hisz tudják Ők mikor elég!


2 éves kislány és 31 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. márc. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2012. márc. 6. 10:13
 9/14 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 24 hónapos és még szopik. Sajnos én már annyira nem bírom... a szervezetem kész van. Csak nem tudom hogy szoktassam le, szóval nálunk most ez a helyzet.

Hallottam már mindent hogy kenjem be meg minden, meg mondjam el Neki hogy anya cicije fáj, meg hogy alszik... ez a mese nem jött be... a bekenéssel meg még nem próbálkoztam. De nem tudom mivel kellene... a fokhagymakrémet tanácsolták, de azt nem merem. Más ötletem meg nincs. A citrom nem jó, mert imádja :)


De azért ez már nekem sok. Éjjel alig alszom, mert állandóan cicin van. Szóval nekem elég volt. :)

2012. márc. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

Most azért lettem lepontozva, mert a 23 hónapos fiam már nem szopik?

Ősanyák...

2012. márc. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!