Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a maximum időszak, ami...

Mi a maximum időszak, ami után megjön szülés után a menstruáció? Már másfél éves a babám, és semmi. Szopik még persze pár óránként.

Figyelt kérdés
2012. márc. 14. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A menstruáció - nem törvényszerűen- a szoptatás abba hagyása után szokott vissza térni.

Nővérem a fiát 3 éves koráig szoptatta,addig nem is jött meg Neki!

Nekem szoptatás alatt az elsőnél már 6 hetesen,a másodiknál 3 hónaposan,a harmadiknál is 3 hónaposan jött meg először.


Arra ügyelj,hogy védekezz,mert ilyenkor is simán teherbe lehet esni!- az első menstruációt peteérés előzheti meg!!


Ne ijedj meg,ha majd szokatlan mennyiségű,vagy szokatlan hosszúságú- vagy mind kettő- lesz az első, esetleg 1-2 hónap kimarad,vagy 2 hetente jön meg! Szülés után ugyanis sokszor rendszertelen lesz,elhúzódó,vagy épp rövid,görcsös,vagy épp "tünetmentes"... teljes mértékben változó!


Üdv: 3 lányos

2012. márc. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
A szoptatás olyan hormonokat termel, amelyek a peteérést gátolják. Amíg szoptatsz, ne aggódj a menstruációért.
2012. márc. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak tévhit!!

Ez amúgy is úgy van,hogy amíg 2 óránként -vagy sűrűbben- szoptat az anyuka,addig van védve a terhességtől,addig nem jön meg sem. De ez egyénenként változó!!!

Nem lehet azt mondani,hogy szoptatás után fog először megjönni,mert ez egyéni dolog!! Lehet,hogy most beszélünk róla és 2 hét múlva már ott is lesz a "kis piros"... Ezt nem lehet kiszámítani,szülés után bármikor! megjöhet a menstruáció!!

2012. márc. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó ha a két óránkénti szoptatás megvédi az anyukát a terhességtől, akkor hogyan lehet néhány családban (ahol, ha anyukának tej van összes lurkó azon lóg) borzasztóan kis korkülönbség testvérek között? Van olyan 30 éves anya akinek már van 5- gyerek és mindegyik szopott legalább két éves koráig, vagy még oviba járás után is.
2012. márc. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Már nagyon szeretnénk kistesót, de nem szeretném elválasztani a babámat.
2012. márc. 14. 17:19
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es Válaszadó!


Nem azt mondtam,hogy ez így is van! De lehet félre érthető voltam! Azt akartam tudatni,hogy amit előttem írtak (nincs menstruáció amíg szoptatás van) tévhit! De ez a nincs menstruáció szoptatás alatt úgy van,hogy amíg 2 óránként szoptat,addig nem eshet teherbe- szóval ez mind-mind tévhit! Egyénenként változik,bárki bármikor menstruálhat szülés után és bármikor teherbe eshet!


Kérdező!

Nem kell elválasztani a babád,majd a szervezeted jelez,ha készen áll egy új élet fogadására! :-) Ha csak már össze nem hoztátok azóta!


Soha nem lehet tudni,mikor lesz először peteérés,így ha nem védekeztek,akkor bármikor össze jöhet az áhított második babó. De mint már írtam, nem lehet tudni,mikor van pé,így ha fél év után sincs semmi,akkor se keseredj!!

2012. márc. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

A 2. vagyk, és örülök, hogy közben járt erre néhány olvasni tudó is, így már 0%-ról 35-re növekedett a válaszom értéke. Nem mintha számítana nekem bárhova is. Csak:


Ezt írtam:

"A szoptatás olyan hormonokat termel, amelyek a peteérést gátolják."

Nem azt írtam, hogy _meggátolják_, hanem hogy gátolják. Ez két különböző szó. A fogalmazás pontos és szabatos volt.


Ezt írtam: "Amíg szoptatsz, ne aggódj a menstruációért."

Nem azt írtam, hogy vidáman szexelhet védekezés nélkül, mert nem eshet teherbe, hanem azt, hogy ne aggódjon.


Nem azt írtam, hogy nem lehet menstruáció a szoptatás alatt, hanem hogy normális, ha nincs.


Ha valakinek szövegértési problémái vannak, ne engem okoljon érte, és ne azzal vitatkozzon, amit le sem írtam!


Néhány olvasnivaló a prolaktinról:

[link]

[link]

[link]


Egy idézet az elsőből:

"Ne bízzunk a szoptatás fogamzásgátló hatásában!

Normális körülmények között a szoptatás alatt nincsen menstruáció, éppen azért, mert a prolaktin az FSH (tüszőérés-serkentő hormon) és az LH (sárgatestserkentő hormon) termelődését gátolja, emiatt nem érik tüsző a petefészekben, így nincsen tüszőrepedés sem, és a méhnyálkahártya sem válik le. Ez azonban nem egy mindenkire érvényes szabály. Nagyon sok szoptató anya tapasztalja, hogy bizony jelentkezik hosszabb-rövidebb vérzés a szoptatás alatt is. Ez azért lehetséges, mert náluk a prolaktin nem tudja teljesen meggátolni az agyalapi mirigyben a ciklust szabályozó hormonok termelődését. Így egy-egy petesejt megérhet, kiszabadulhat, és aztán a menstruációval távozhat. Sőt, a szoptatás alatt a menstruációs ciklus teljes hiánya esetén is teherbe lehet esni (az esély 6-8 százalék)."


Csók!

2012. márc. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Megint növekedett, mert én is dobtam a zöld kezecskét, mivel semmi hülyeséget nem írtál.
2012. márc. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem vitázni akarok,de ha már nem tudok olvasni,akkor nézd meg még egyszer a válaszom! Ezt írtam: Egyénenként változik,bárki bármikor menstruálhat szülés után és bármikor teherbe eshet!


Nem értem,miért kell felhúznod Magad ennyire?


További szép estét és nyugodt éjszakát Mindenkinek!! :-)

2012. márc. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem 12 hónap után jött meg, akkor csak reggel és este szoptattam már több hónapja. Kicsi az esély a terhesedésre, ha nincs még ciklusod. max azt a peteérést tudjátok elkapni, ami az első menzeszt megelőzi ugye... Az meg ki tudja mikor lesz. De persze próbálkozzatok, hátha sikerül.
2012. márc. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!