Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan anyuka aki az...

Van itt olyan anyuka aki az első gyerekét sokáig tudta szoptatni a második babát meg csak 3 hónapig?

Figyelt kérdés
Az első gyereknél rengeteget ettem,most eszem,de nem zabálok
2012. márc. 18. 15:31
 1/7 xStefix ***** válasza:
... és gondolod, hogy ez lehet az oka? Vagy miért írtad?
2012. márc. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En a fiamat 11 honapig szoptattam, most a lanyom 3 hetesen megunta. Meg tejet kap, de nem szopik. En is zabaltam az elsonel, most csak eszem. :-) tehat igen, van ilyen mas is.
2012. márc. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen,erre is gondoltam
2012. márc. 18. 15:48
 4/7 xStefix ***** válasza:
44%

Mármint arra, hogy nincs elég tápanyagbevitel?

Nem hiszem, hogy a "zabálás" abban segítene, hogy az anyatej tápanyagdúsabb legyen - inkább afelé mutat, hogy az anyuka jobban elhízzon.

Egyáltalán, mit értetek zabálás alatt? (A minőség szokott inkább fontosabb lenni.)

2012. márc. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
az elsőnél rengeteget ettem,hamburger,csoki,sütik.Most oda figyelek barna kenyér kevesebb csoki csak ha nagyon muszáj sok gyümölcs és mértékkel
2012. márc. 18. 19:54
 6/7 xStefix ***** válasza:

... és a konklúzió?

Bocsi, csak nem írtad le pontosan, mi a probléma és szerinted miért.

2012. márc. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a dolog sikere nagy mértékben múlik azon, hogy mennyire ügyes a gyerek.

1. gyerekemnél annyi tejem volt, hogy 3 hónapig minden szoptatás után fejnem kellett, különben iszonyúan bedurrant a mellem. A lányom már 1 hónaposan 200-250 ml-t szopott egy alkalommal.

A 2. gyerekemnél is szépen megvolt a tejbelövelés, de a fiam állandóan elaludt a cicin. Túl nagy volt neki a mellbimbóm (nem tudom miért volt úgy megduzzadva, az első szülésem után nem.) Nem tudta rendesen bekapni, fuldoklott tőle, 10-20 ml-t szopott, majd annyira elfáradt, hogy elaludt. 1 hónap után alig volt tejem. Én fejtem, meg szedtem mindenféle homeós bogyókat. Nagyon megkínlódtam, már mindenki mondta, hogy irassak tápszert. Mellett a gyerek alig aludt, szerintem éhezett, mert sovány is volt, de a védőnő állította, hogy azért szopik ilyen keveset, mert ez az igénye. 8 hónapos korig nem tudtunk egy valamire való napirendet kialakítani. Mi megúsztuk a tápszert, de most így utólag lehet, hogy jobban jártunk volna, ha feliratom, és alszik mindenki rendesen. Olyan idegbeteg voltam, főleg a nagyobbik gyereket sajnáltam, vele alig volt időm foglalkozni, ha mégis, akkor is csak ordítoztam vele.

Nem hiszem, hogy az étrenden múlik, ha eszel kiegyensúlyozottan, nem kell zabálni.

2012. márc. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!