Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatástól lehet nagyon...

Szoptatástól lehet nagyon száraz a hajam?

Figyelt kérdés
5 hónapos a babám, a hajhullás már kezd csökkenni, de most meg rettenetes száraz a hajam :( remélem múló állapot mert már mindenféle kencét, pakolást kipróbáltam, de szó szerin úgy nézek ki mint egy madárijesztő a szénakazal hajammal :(
2012. márc. 24. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem a szoptatás befejezése után száradt a hajam jobban. Én a samponon gondolkoztam, hogy ideje lenne váltani. Már huzamos ideje - évek óta - ugyanazt használom.

Én is kíváncsi vagyok a válaszokra.

Illetve valami hatásos receptre.

2012. márc. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 xStefix ***** válasza:

Nem tudom, van-e összefüggés a dolgok között, de leírom, hogy mit tapasztaltam kicsit más témában.

Kamaszkorom óta küzdöttem a pattanásokkal. Rengetegféle kencét, pakolást, vackot kipróbáltam az évek alatt, de egyik se hozott soha jelentős változást. Aztán kb. 2 éve nem tudatosan, inkább anyagi megfontolásból váltottam: most már csakis sima háziszappannal mosom az arcom napi 2x és semmi egyebet nem kenek rá. Se arctonik, se pakolás, semmi. Csak néha egy kis szivacsos mélydörzsi és télen egy adott krém alapozás előtt, amit évek óta jól tolerálok. Amióta így csinálom, drámaian lecsökkentek a patijaim és a mitesszereim is, sokszor teljesen mentes a bőröm. - Mondjuk az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy közben két terhességem is volt/van, bár emiatt nem láttam anno se nagy változást. Illetve, mivel nincs mit nyomkodni, tisztítani, már nem piszkálom az arcom, ami szintén segít.


Ezt csak azért írtam le, mert olvastam már másoktól is, hogy a sima, egyszerű lúgos háziszappan nemcsak az arcra, hanem a hajra is alkalmas. Nem tudom, ez pontosan hogy működik, de az biztos, hogy minél kevesebb összetevő (vegyszer) van benne, annál kevésbé károsít.

Ha gondolod, kérdezz ennek utána pl. egy bioboltban, hátha tudnak neked valami hasznosat ajánlani. Egy próbát megérhet.


(Sőt, spanyol viaszos felfedezésem az is, hogy ugyanez a szappan sokkal jobban kiszedi a ruhából a foltokat, mint bármilyen spéci folttisztító szer. Éshát a 4 évesem azért gyártja a flekkeket.:)

2012. márc. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves xStefix! És a háziszappant hogyan lehet előállítani, vagy lehet kapni valahol?
2012. márc. 24. 17:25
 4/8 xStefix ***** válasza:

Venni biztosan lehet, pl. bioboltban, én egy ideig kecsketejes háziszappant használtam a lányom ekcémájára. De van belőle másféle és sima is. (Ezzel a típussal mondjuk csak annyi bajunk volt, hogy alig habzott.)

De szerintem házilag is lehet készíteni.

Nem vagyok járatos ebben a témában, szerintem a boltban tudnak neked tanácsot adni. Vagy nézz körül a neten, tutira találni fogsz háziszappanos recepteket ilyen "alternatív" honlapokon.

2012. márc. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nekem tökéletes az amit venni lehet, ki is próbálom mert az arcbőrömmel is sok bajom van:)
2012. márc. 24. 18:40
 6/8 anonim ***** válasza:
3 szülés tapasztalata alapján gondolom, hogy ez is a hormonváltozás következménye, ami a terhességről a szoptatásra átállásnál van. Nekem bőröm-hajam egyaránt nagyon száraz lett, kb. 2-3 hónappal szülés után. És bár múló probléma volt (fél év alatt fokozatosan helyreállt a régi állapot), addig váltani kellett a kozmetikumokat, beleértve a sampont. Egyébként száraz hajra a legjobb az olajos pakolás, ha sok pénzed van, a nagy fodrász-márkák is készítenek, ha nincs, a neten is találsz receptet hozzá. Ha kevés olajat teszel a hajadra, beszívja, és nem néz ki zsírosnak. Én a végét a mai napig kenem. A sima ricinusolaj is csodákra képes, de ha szimpibb, használj jojobaolajat. A lényeg, hogy pár cseppet elkensz hajmosás után a nedves hajadon, úgy szárítod és nem mosod ki. A hajtöv
2012. márc. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A hajtöveket érdemes kihagyni. (Bocs, csak valahogy elszállt közben).
2012. márc. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszi neked is, minden hajmosás előtt szoktam oliva olajat tenni pakolásnak a hajamra,de most már az sem ér semmit. Megpróbálom hogy mosás után csak a végeit bekenem. Igaz alapban nagyon zsírosodik is a hajam, de mostanában nem szokott a töve sem, úgyhogy egy próbát megér.
2012. márc. 25. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!