Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha fejem a tejet a babának,...

Ha fejem a tejet a babának, akkor hogyan adjam hozzá a korábbi adaghoz az újat? Ugyan abba az üvegbe fejjem vagy újba és öntsem át? És hányszor lehet újramelegíteni, ha nem ette meg az egészet?

Figyelt kérdés
2009. jún. 14. 00:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én mindkét gyerkőcömnél fejtem sokáig.Azt mondták 2x nem lehet melegíteni. Ha megmelegíted és nem issza meg, akkor ki kell önteni-én legalábbis így csináltam. Amit fejtem új üvegbe tettem, de ha épp nem volt tiszta, volt hogy beleöntöttem a régi tejhez, ha tudtam, hogy úgyis megissza.

2009. jún. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én külön tároltam mindent, mert szerintem a higiénia a legfontosabb egy pici babánál. Úgy tudom csak egyszer lehet melegíteni. Én azt csináltam hogy inkább többször adtam keveset, így nem kellett annyit kidobni. Közben többször büfizteted az jót tesz neki.
2009. jún. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A tejet mindig külön tárolóba kell fejni! Melegíteni is csak egyszer szabad. Ha van egy adag a hűtőben és fejned kell, akkor külön edénybe kell, és ha már ugyanolyan hőmérsékletűre lehűtötted, akkor öntheted esetleg a már meglévő adaghoz! Hűtőszekrényben 48 órát lehet az anyatejet tárolni, így ha összeöntöd, akkor az első adag lefejésének az időpontjától számolj! Ha nem eszi meg a babád, akkor lefagyaszthatod 6 hónapra, de a fagyasztott tejet nem minden baba eszi meg. Viszont fel lehet használni főzelékhez és egyéb ételekhez a babának.

Praktikusak az olyan tejtároló edények, amit ceruzával mindig fel lehet dátumozni(mosogatáskor, fertőtlenítéskor lejön!), mert így nem keveredsz bele.

Nekem az Avent Via edények jöttek be, 6,5 hónapig csak fejtem.

2009. jún. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!