Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a tápszeres etetésről? Már alig van tejem :- (

Figyelt kérdés
Én is tápszeren nőttem fel. A nagyobbik lányom 2 hétig szoptattam a kisebbet egyáltalán nem tudtam a legkisebbet 1 hónapig de pár napja már a tejcsi mellett tápszer is van. Az éjszakain meg csak tápszer. Hogyan legyen több tejem ha már kifogy estére?
2012. ápr. 25. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

A "szükséges rossz". Ha tudsz mástól anyatejet szerezni (ha jól tudom, vannak ilyen lehetőségek), az kicsit segíthet, de egyébként a babának is jobb a tápszer, mint az éhezés.


Ha kevés a tej, akkor is rendszeresen mellre kell tenni a babát (ha estére "kifogy", úgy érzed, akkor is - a sok szoptatástól termelődik elvileg még több, "igény" szerint, vagyis ha nem erölteted, elapad). Illetve vannak tejszaporító teák (literszám naponta) és valami homeopátiás bogyó is, azokat kell használni. (Mellette enni rendesen és inni sokat.)

Ha ezeken már túlvagy, akkor marad a tápszer.

2012. ápr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne izgasd magad ezen. Semmi baja nem lesz ha tápszeres lesz. Én a nagyobbikat 3 hónapig tudtam szoptatni, végig pótlással. A kicsit 2,5 éve, neki nem volt tápszer a szájában, mert nem fogadja el. Én a moremilk kapszulát próbáltam, illetve már a kórházban kaptam cerukal tablettát, ami elvileg elősegíti a tejtermelődést. Mégis én azt mondom, hogy csak a gyerekeimen múlt. A. nagy nem szeretett szopizni, viszont mennyiségre viszonylag sokat evett, így nem kínlódott a cicivel, amiben szinte semmi nem volt, nem is lett több tejem. A kicsivel ugyanígy indultunk, csak ő imád szopizni. Ő meghozta magának a tejet. Ennek ellenére én semmi különbséget nem látok, sem egészségileg, sem más téren. Szóval nyugi! Nem a szoptatástól vagy jó anya.
2012. ápr. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A legjobb tejszaporító a gyakori mellretétel. Délután/este próbáld többször etetni. Sok folyadék, kiegyensúlyozott táplálkozás. More milk kapszula (elég drága), Utrica homeós golyók, lacto herb tea. Próbálgasd ezeket. Ha nem megy, ne legyen lelkiismeret furdalásod, adj tápszert. Azon is felnő a baba. Az én fiam 6 hetes korától tápszeres és minden tekintetben szépen fejlődik, nem beteges.
2012. ápr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyi a véleményem a tápszeres etetésről, hogy tiszta szívből örülök annak, hogy kitalálták, létezik, és nem kell éheztetni a gyereket, illetve már nem kell fenntartani a szoptatós dajkaság intézményét arra az esetre, ha az anyukának nem lenne (elég) teje, sőt tehéntejet, kecsketejet sem kell adni a babáknak.

A gyerek nem lesz semmivel sem betegesebb, butább (már ilyen épületes hozzászólást is olvastam, hogy a mentális fejlődésre hat, ha nem szoptatják a babát, nos ehhez inkább nem fűzök semmit), ugyanúgy fog kötődni az anyukájához, mint az a baba, akit szoptatott az édesanyja.

A legjobb, a legkényelmesebb, a legegészségesebb (mivel természetes) a szoptatás. De a tápszer nem méreg, a tápszeres etetés pedig ugyanúgy táplálás, összebújás, mint a szoptatás.

2012. ápr. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:
Tanácsadó látott már?
2012. ápr. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!