Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 hetes babám cicfüggő, de...

1 hetes babám cicfüggő, de sajnos nincs elég tejem. Mennyit kellene neki enni egy- egy alkalommal, ha most olyan 3100gr. Körül mozog?

Figyelt kérdés

Igény szerint szoptatom, tehát szinte mindig rajta lóg, ennek ellenére már kellett neki tápszert adnom, mert folyton éhes marad. Tápszerből is megeszik még utána 30 ml.-t. Nem tudom, nem sok ez a kis súlyához?

A másik kérdésem, hogy nem alszik szinte semmit egész nap. Okozhatja ezt az, hogy reggelente megiszom egy kávét?

Köszönöm a válaszokat!


2012. máj. 16. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Gondolom a tápszer fajtáját és mennyiségét megbeszélted a pici gyermekorvosával.De nem biztos,hogy azért sír,mert nincs elég tejed,sírhat attól is,mert túl sokat nyel a ciciden való cumizás közben,ettől feszül fáj a pocak,és ezért nem alszik.Aztán meg azért mert túl fáradt nyűgös.Ritkán szoktam ezt tanácsolni,de neked mindenképpen,ha ennyire cickós a picurkád,ne tápszert adj hanem 2,5-3 óránként szoptasd.Kitartás és ne görcsölj a szoptatás is jön magától,ha nem idegeskedel rajta.Rá kell arra is érezni.Természetesen,ha azt gondolod valóban a tej mennyiségével van a probléma,akkor kell a tápszer,de a mennyiség és a fajta nagyon fontos.

Sok sikert és kitartást,jó egészséget nektek!

2012. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az 1 hetes babák kb 50 ml körül ehetnek, de ez babafüggő. Van aki csak 30-at van aki ettől valamivel többet/kevesebbet eszik! Nem eszi túl magát, ha nem kéri, úgysem fogja elfogadni, esetleg visszabukja.

A napi 1 kávé nem okoz ilyen problémát. Talán csak ilyen típus. Az én babám sem aludt valami sokat :)

2012. máj. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nem kávéztam, lányom mégsem aludt napközben, olyan 3 hónapos koráig.

Megkaptam, hogy biztos rosszul, rossz időben altatom, de bárhogy is próbálkoztam nem aludt, addig míg magától meg nem tanulta hogyan is kell elaludni. Alkalmazkodnia kellett a külvilághoz és valahogy magától érett meg rá, hogy tudjon aludni nappal (persze sokféleképpen altattam, próbálkoztam, de mégiscsak maga tanulta meg valahogy).


A szoptatásnál azt tudom, hogy az első pár hétben jön meg igazán a tej. Nem egyik napról a másikra, hanem 2-3-4 hét alatt, tehát ilyenkor még jobb, ha valóban sokat van cicin és beáll a kereslet-kínálat. Nem vagyok tápszer-ellenes, de most még inkább szoptass sokat és idővel látni fogod, hogy jobb lesz.


Tápszeres babáknál azt mondják testsúlykilónként 150 grammnyi adagra van szükségük egy nap, de szopis babánál ez másképp van. Amúgy sem lehet a szopis adagokat helyesen lemérni, és felesleges is. A heti-havi gyarapodás a lényeg, ha hízik, akkor szuper.

2012. máj. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az én babám is cici függő volt van én is pótoltam 1-2 hetesen táppal de rájöttem felesleges.Nekem is mindig sírt,ezért infacolt adtam hátha sok levegőt nyel és fáj a hasa.Így is lett tehát fájt szegénykém hasa.Most 2,5 hós most is kapja az infacolt és etetés közben meg utána is büfiztetem.Már nem sír sokat csak amikor muszáj.

Tejed meg biztos van ha úgy gondolod h nincs sűrűn rakd mellre,1 etetésen belül kínáld mindkettő melled így biztos megindul a tejed.A következő etetésnél azt add oda amiből előzőleg evett,így nem fog fájni a hasa az előtejtől. Egyél rendszeresen és igyál szoptatós teát.

2012. máj. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért adsz neki tápszert mert úgy gondolod nem lakik jól? MIből gondolod, mik a jelek? Próbáltad elhagyni a tápszert?

A fennlét lehet a kávétól ha érzékeny rá, de lehet attól is, hogy sok neki a tej+ tápszer és bántja a hasát.

2012. máj. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Azt ne felejtsd el, hogy egyenlőre Te vagy a kapocs a kisbabád számára a külvilág felé. Vagyis a szoptatás és a Te közelséged jelent most még neki mindent. Ha teheted kérlek ne válasz el még magadtól a tápszerekkel meg a mű cumisüvegekkel, mert később nehezebb ezt a harmóniát helyreállítani. Be fogja állítani magának a számára szükséges mennyiségű tejet az igény szerinti szoptatással és hidd el ahogy egyre jobban fogja érdekelni az őt körülvevő világ a szopizás ideje is le fog csökkenni.
2012. máj. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
szia nekem is azt hittem kevés a tejem, és két hetes koráig tápszert adtam mellé. aztán rájöttem, hogy akkor lesz több tejem, ha ő többet kér. és emellett ezeket a homeopátiás bogyókat szedtem naponta kétszer 5-5 szemet reggel és este: ricinus communis, urtica urens, és phytolacca americana. ezek beindították pár nap alatt a tejem, azóta se kellett tápszer, most egy hónapos a baba.
2012. máj. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!