Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, akik nagyobb kisgyere...

Anyukák, akik nagyobb kisgyereknek is adtok anyatejet! Külön fejtek neki, vagy csak akkor kap ha épp van felesleg?

Figyelt kérdés

Igény szerint szoptatok, így eddig egyszer kellett cicifeszülés miatt fejnem.

A 2,5 évesemnek felkínáltam pohárból, és egy másodperc alatt "megsemmisítette" a 45 ml-t.

Azóta mindig kérdezi, hogy van-e megint anyatej. (Akkor azt mondtam neki, ha lesz felesleg, megint megihatja.)


Most nem tudom, mitévő legyek. Egyrészt lélektanilag (testvérféltékenység) is jó lenne neki, ha kapna, másrészt viszont tejfehérje allergia miatt nem fogyaszt tejterméket, így a szervezetének is jót tehet.


Viszont ha fejni kezdek, felborulhat a kereslet-kínálat, továbbá vigyáznom is kell, mert nagyon vékony vagyok, és a szoptatás lemeríti a szervezetemet.


Ha valaki volt hasonló helyzetben kérem ossza meg, hogy csinálta.

Köszönöm!


2012. jún. 11. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem tökéletes megoldás ahogy csináltad, hogy megkínáltad és megkapta mert kérte.

Lelkes tandemszoptató voltam. Amikor a kicsi eleget evett akkor a nagy is mindig kapott, sőt, sokszor volt, hogy mindketten egyszerre szopiztak :) Jó, tudom, Neked már a nagyobbik nem szopik,de miért ne kaphatná meg a kicsi maradékát?

Úgy gondolom, hogy neki ez most megint újdonság, ha kéri és van akkor kapja csak meg.

2012. jún. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát éppen ez az, hogy most úgy tűnik, "felesleg" gyakorlatilag nincs. Akkor lenne plusz tej, ha direkt neki fejnék, de ez a dilemmám, hogy ráadjam- e a fejemet, vagy sem.

Amúgy gondoltam tandemre is, de ő rögtön az elején közölte, hogy ő már nem szopizik, hiszen "nagy kislány". (Itt megjegyzem, hogy elég nagy a rivalizáció közte és a legnagyobb között, mindig "nagy" akar lenni.

2012. jún. 11. 10:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, szerintem ha nem túl nagy mennyiségeket fejsz neki (ahogy írtad 45 ml volt amit megivott) ennyitől nem merül ki jobban a szervezeted (esetleg nem ártana szedned még a vitaminokat is) Talán még a kicsinél a fejlődési ugrásokat is könnyebben vészelitek át. Aztán meg lehet, hogy ez csak most az újdonság varázsa és pár nap múlva nem is kéri.

Persze miután én nagyon szoptatás-párti vagyok, így nekem ez nem kérdés, én adnám akár az utolsó cseppig.

2012. jún. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azért ivott ennyit, mert ennyi volt. Gondolom ha több lenne, azt is meginná. :o)

Hát még gondolkozom hogy hogy legyen. Köszönöm válaszod!

2012. jún. 11. 11:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is szeretett volna a nagy szopizni, de én azt mondtam, hogy ezt pici babák szokták. Ő másfél éves, a kicsi 1 hetes. Nálunk azóta nem kérte. Szóval én nem adnék, mert félek, hogy rákap, és nekem sincs elég tejem.. épphogy a pici kihúz másfél órát, már enne, mert annyira kevés van. Szóval én adnék neki inkább valami egyéb fini italt. Nem tudom, hogy tejallergiás mit ihat, de biztos valami mással engesztelném ki. Én azt mondtam hogy Neked van kakaó, nálatok mást kéne mondani, de biztos annak is örülne.
2012. jún. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!