Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt milyen gyümölc...

Shivababa kérdése:

Szoptatás alatt milyen gyümölcsöket és zöldségeket ehetek, és mik kerülendők?

Figyelt kérdés

ahány helyen nézem, annyi féle választ találok. pl a k-betűs zöldségek állítólag tilosak, de van, ahol ajánlják a krumplit és a kelbimbót... a bab, borsó, egyebek állítólag szintén tilosak, de egy fórumon a vitaminok miatt azt olvastam, hogy ajánlott a hüvelyesek fogyasztása...

a gyümölcsökkel kapcsolatban pedig teljes a káosz... rostosat állítólag nem szabad, meg aprómagvasakat. de akkor mit lehet? pl barackot ehetek? mert a dinnyén kívül mást nem merek enni.

no és a tejtermékek... van, aki ajánlja, van aki tiltja. terhesség alatt eszméletlen mennyiségű joghurtot, tejfölt, sajtot ettem és napi legalább 1 liter tejet ittam. most akkor lehet vagy nem?

1 hetes a kisfiam. segítsetek légyszi, mert a gyerkőcön nem szeretnék kísérletezni, mitől puffad és mitől nem.


2012. júl. 18. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért van sokféle válasz, mert ebben sem lehet általánosítani, mivel a szervezetük alapvetően másképp reagálja le az ételeket, és így babáinkra is másképp hatnak.


Az aprómagvas gyümölcsöket allergia miatt nem ajánlják, így én azokat kihagytam.

A rostosakat azért nem ajánlják, mert meghajtja a baba, de pl. lányomnál ez nem okozott gondot, így pl. barackot simán ehettem, vagy ihattam őszilét is.

A tejet szintén allergia miatt nem ajánlják, de természetesen nem lesz rá minden baba allergiás, és sokaknál egyáltalán nem okoz gondot. De sajnos van, akinél igen, és ugye erős hasmenés, hányást, ekcémát is okozhat, ami miatt sokan inkább nem isszák szopi alatt a tejet, biztos ami biztos.

Én a k betűseket alapból kerültem, plusz a babot-lencsét, mert engem is puffaszt, így nagyobb a valószínűsége, hogy a babát is puffasztotta volna. Amúgy krumplit ettem, de ennek ezer neve van, tehát nem mindig k betűs, pl. burgonya. :)


Azt szokták mondani, hogy ami bántja a mamát, az nagyobb eséllyel bántja majd a babát is. Így arra figyelj mi az ami téged puffaszt, vagy szorulást okoz.


Kísérletezni én sem mertem, de egy idő után muszáj volt, mert különben az ajánlások és vélemények alapján nem ehettem volna semmit szoptatás alatt, hiszen minden ételnek van valami baja...


Lányomnál ami kiverte a biztosítékot az az édeskömény volt (pl. olyan teát ittam, amiben ez volt), vagy pl. a paradicsom. Attól kiütéses lett már szopi alatt is, és később is mikor már hozzátápláltam.

De ugye mások a babák, így lehet nálatok ez pont nem okoz gondot.

Na ezért nem kapsz sajnos egységes választ, mert nincs is.


Sok sikert! S ne aggódj, csak figyeld kicsi babád jelzéseit!

2012. júl. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

* mert meghajtja a babát

nem a baba hajtja meg :)

2012. júl. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltál. :)

és a tippeket is köszi :)

2012. júl. 19. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!