Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3hetes kisbaba anyukája...

3hetes kisbaba anyukája vagyok. Tápszert eszünk, mert a tejem sajnos nem elég ahhoz, hogy jóllakhasson. Van még arra esély, hogy annyira beinduljon a tejem, hogy csak ciciből jóllakjon? Mit tegyek ennek érdekében?

Figyelt kérdés
2009. júl. 18. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
javaslom, szedj homeopátiás szert. én urtica urens-t (5ch hígításban) szedek, 2x5 bogyót a szülés óta, 1-2 nap kihagyással. így rengeteg tejem van, még le is fagyasztok. 3 hetes kislány mamája
2009. júl. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen van még esély rá! Csak nem szabad feladni. Szoptass sűrűn, akár óránként, hagyd, hogy cumizzon a cicin, ha szereti. A lényeg, hogy minél több inger éri a mellett, annál több tejet fog termelni. Ha sokat alszik két szopi között a baba, akkor próbáld meg a 7-5-3-1 szaporító fejést. Van sok tejserkentő por, tea, homeo bogyó, ami sokaknak bevált, nekem sajnos nem. A more milk kapszulára nagyon sokan esküsznek, illetve ez az egy (pontosabban a benne lévő görögszéna mag, ami magában ihatatlan), aminél ki is mutatták a tejfokozó hatást. Nekem a kislányom 2 hónapos kora körül lett elég a tejcsim és azóta szoptatok, addig tápot kapott, majd egy idő után a táp csökkent, és nőtt a tejcsi mennyisége. A leggyakoribb hibák, amit (én is) elkövetnek a kismamák: nem igény szerint, hanem időre pl. 3 óránként és meghatározott ideig ált. 20 percig szoptatnak (tarthat egy szopi akár 1,5 óráig is az első időkben). Nem eszel, iszol eleget, ami alatt nem feltétlen a sütit, rántásos levest stb. értem. Legyen tápláló, egészséges, vitamindús, amit eszel, nem kell feltétlen hízlaló kajákat enni, a szervezeted úgyis tudja mi kell neki, ha megkívánsz valamit, akkor azt edd meg. Pihenj sokat, az első hat hétben csak a babával foglalkozz, ha ő alszik, akkor te is feküdj le, ha megteheted. Arra valók a rokonok, hogy ők addig kaját készítsenek neked és takarítsanak. :-) Ha mindez megvan, akkor elvileg minden feltétel adott a szoptatáshoz és az elegendő tejhez a részedről. Sajnos vannak "nem jól szopó" babák, akik lusták arra, vagy gyengék, hogy szívják a cicit. Ez a leggyakoribb eset, amikor nem termelődik a tej és a baba sajnos tápszert kap cumisüvegből. Ez nagyon könnyű a számára és hamarosan teljesen leszokik a ciciről. Erre viszont nagyon jó a szoptanít készülék. Én is ezt használtam és nekem nagyon sokat segített. A lényeg, hogy egy szondát erősítesz a cicihez, amibe egy tartályból folyik a tej/tápszer. A baba könnyen jut az adagjához, miközben azért szívja, ingerli a mellet.

Tehát szopira fel!!!

Boldog babázást! 5 hós kislány anyukája

2009. júl. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mi az a 7-5-3-1 szaporító fejés?
2009. júl. 18. 19:09
 4/6 anonim ***** válasza:
2009. júl. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2009. júl. 18. 21:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek azzal aki a "regényt" írta. A szoptanit készülékkel kapcsolatban nekem annyi tapasztalatom van még pluszba hogy az én babám hamar rájött hogy a kis vezetéket kell szívni, hiába csináltam úgy mindent ahogy le van írva a haszn. ut-ba. Így ugyan jobban szívott, csak nem a cicit, hanem a vezetéket.
2009. júl. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!