Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen érzés terhesen szoptatni?

Milyen érzés terhesen szoptatni?

Figyelt kérdés

Lányom 16 hónapos,és nem igazán sikerül az elválasztás.

Már szeretnénk,ha lenne kistestvére,ezért merült fel a lehetőség,hogy terhesen is szoptatom,ha még akkor is kéri,és elfogadja.

Mit tapasztaltatok ezzel kapcsolatban?Hogyan viszonyulnak a babák a tej összetételének megváltozásához?


2012. szept. 3. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a tejnek nagyon rossz lesz az íze, így a baba abbahagyja a szopizást. A régi öregek viszont azt mesélték, hogy Ők sokáig szoptattak, mert akkor nem maradtam terhesek. Én így hallottam, h
2012. szept. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sokat olvastam már ebben a témakörben és most a tapasztalatok is érdekelnek.
2012. szept. 3. 22:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Van olyan baba (kisgyerek)aki nem undorodik meg a tej ízétől, és szopik tovább. Ismerősöméknél így volt, ez már a "tandemszopi" előzménye. Mikor megszületett a kicsi, akkor is kapta mindkettő , azt hiszem a nagyobbik majdnem 2 éves koráig szopizott így még a kicsivel.

Amúgy az első hsz miatt írom, szoptatás alatt simán teherbe lehet esni. Szülés után max! 6 hétig van egy hormonos védelem (ez se készpénz), de utána gyakorlatilag fogamzóképes a nő.

2012. szept. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Nekem 19 hós volt a nagy (3* szopizott még) mikor elindult a kistesó akció!

20 hós voltmikor terheslettem!Így utólag tudom,hogy a beágyazódáskor 2 napig nem fogadta el csak sírt...:( De utána simán kérte!


Úgy alakul aterhesség alatt a tejtermelés, hogy a 16. héttől a pocakra koncentrál a mell (vagyis a szervezetünk)ésonnatól termelődik előtej,ami egyik napról a MÁSIKRAVÁLTOZIKMEG (bocsi) ésilyenkor a mennyiség is drasztikusan csökken!Ez megintvízválasztó,ált ilyenkor megint agyerkőcök nagyrésze feladja!DE ha még ekkoris igény szerint kapja a gyerkőc (ha marad az igény a szopi iránt ugye..)akkor acsemete visszatudja hozni a kellőmennyiséget!


Nálunk ígyvolt!Amúgy 16 hetes voltammikor 2 éveslett, és úgyis gondoltam, hogyhafeladja én elégedettleszek, dehakéri tovább az semzavar!Hát kérte!:) bár a 16. hétig rosszul voltam, így a reggeli szopik elmaradtak,márcsak délbenés este voltcici alváshoz!


Ez maradtisígya terhesség végéig!Mikor megszületett a pici,akkor zendemben szopiztak decsak két hónapig,mert a nagyom már ekkor 2 éves hét hós volt, ígyügyesen könnycsepp nélkül abbahagyta!DE nagyon jó volt atendem szopi is!A szülés után, mikor hazajöttünk a nagyis többször kérte,akkormindig úgyvolt hogyha a kicsijóllakott, akkor jöhetett a nagy!:)Engem nem zavart!


ÉSszerintemmivel nem tiltottam,nemvontammeg tőle a cicit,ígyutána simán lemondott róla:)


Még annyi,hogy decemberben kezdett a pocakbabára fókuszálni a szervezetem,onnantól volt előtej,és anagyom azótanme volt beteg!Pedigmár 2 hónapja nemis ciczik!


Ha bármikérdésed még felmerülne,szívesen válaszolok!


:)

2012. szept. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat.Nagyjából én is így tervezem,ahogyan az utolsó kommentelő írta.Nem akarok rágörcsölni az elválasztásra,és bizony az elalvás csak cicivel megy.Remélem,nálunk is ilyen zökkenőmentesen alakul majd:)
2012. szept. 4. 12:38
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
Én öthónapos terhes voltam, amikor a 20 hós fiam elválasztotta magát. Megkóstoltam a tejemet, tényleg megváltozott az íze. Egyszerre volt keserű és sós, ráadásul a színe is megváltozott. Olyan szürkés-barnás lett. Nem csodálom, hogy a fiamnak nem kellett. Nekem is kínlódás volt a szoptatás a vége felé, nagyon érzékenyek lettek a mellbimbóim és fájtak. Szóval nagyon úgy tűnt, hogy a szervezetem ezerrel a szoptatás ellen dolgozik.
2012. szept. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
8 hós volt a kislányom mikor terhes lettem. aterhesség 12. hetéig szoptattam, utána már annyira fájt a mellbimbóm, hogy nagyon nem esett jól. A kislányomat egfyáltalán nem viselte meg az elválasztás.
2012. szept. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

22 hónap van a gyerekek között, azaz 13 hónapos volt a fiam, amikor teherbe estem. Nem is jött még meg a szülés után a vérzésem. Mint utólag kiszámoltam, a beágyazódás körüli 2-3 napban nem kérte az esti cicit (éjjel 3-4 alkalommal és reggel ugyan úgy szopott), de utána rendületlenül cicizett tovább. A terhesség elején feszültek, fájtak a melleim, meg elég kellemetlen méhösszehúzódásokat is csinált, így akkor beszüntettem az éjszakai szopikat, de az altatás továbbra is cicivel ment. Aztán pár hét múlva ezek a fájdalmak teljesen elmúltak. 17 hónapos volt a fiam, amikor végleg elapadt a tejem. De ez sem zavarta, cuminak használta.

Ahogy megszületett a hugi, eleinte rengeteget kérte újra, kb két hónapig. Volt hogy egyszerre szoptattam a kettőt. :) :) Most 5 hónapos a hugi, és a "nagy" már csak reggel igényli egy kicsit a cicizést, az elalváshoz már elég ha mesélünk. :)

2012. szept. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!