Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » TEj fokozhatja a gyomorsavat?...

TEj fokozhatja a gyomorsavat? Fájhat tőle a hasam?

Figyelt kérdés

A terhesség alatt is volt gondom a gyomorsavval, sokat fájt a gyomrom,most szülés után sem javult a helyzet.


És pár nap alatt megfigyeltem,hogy délután mindin ugyanabban az időben fél2 körül kezd el fájni. Lehet attól,hogy a reggelim változatos, de mindig tejet,vagy kakaót fogyasztok. ez okozná a problémát??


Tegnap is annyira rosszul lettem, este 10-ig szenvedtem, hiába vettem be savlekötőt, ittam szódabikarbónás vizet, semmi nem segített,csak egy kiadós hányás(bocsi)


2012. szept. 16. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy okozhatja. Én sem bírom.
2012. szept. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A tej átlagos ph-ja 6, a gyomorsavé 2. A tej sokkal inkább csökkenti a savas érzést, nem növeli. Azért ez nem okozhat gyomorsavat, de azt el tudom képzelni, hogy ha allergiás vagy a tejtermékre, akkor hasmenést okoz.

Szerintem nem a tej itt a gond. Túlzott savképződés, amire savlekötőt szoktak adni.

2012. szept. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A tej nem okoz gyomorsavat,söt,közömbösiti azt.A kakao igen,de egy bögrevel az sem lehet a sav oka.
2012. szept. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Az előttem helyesen válaszolók már leírták, hogy a tej nem fokozza a savképződést, sőt közömbösíti.

A sok savadhoz semmi köze a tejnek.

A hasad viszont fájhat tőle, ha van egy enyhe érzékenységed a tejcukorra v. tehéntejfehérjére. Hasmenést, csalánkiütést csak komolyabb érzékenység, azaz allergia okoz.

2012. szept. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nem idegeskedsz sokat, hogy sok a gyomorsavad? Érdemes lenne lúgosítani a szervezetedet. Ha egy mód van rá, akkor kerüld a savlekötő gyógyszereket, mert idővel előjöhetnek miattuk a broblémák. Használj inkább.gyógynövény és természetes anyagokat a savlekötésre.Sok ismerősnek megoldódtak így a gyomorsav problémái.
2012. szept. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A tejet nem ismerem :), mert nekem intolarenciám van a tejfehérjére (puffadok pár nap múlva tőle), de nem hiszem, hogy délután kezdene fájni a gyomrod a reggelitől...? Ha mégis a tejre gyanakodsz, hagyd ki és kiderül.

Nekem a terhesség alatt sokat segített a vény nélküli Gaviscon rágótabletta. Ezt étkezés után kell elrágni és valami kálciumos bevonatot képez a megevett étel felett. Ha továbbra is fennáll a probléma, érdemes lenne azért a gasztron kivizsgáltatni magad, ne állandósuljon később valami komolyabb belőle.

2012. szept. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is gyomorsavas vagyok, és tudom hogy a PH szerint a tej a savat csökkenti, de NEM MINDENKINÉL! Több orvos is azt mondta, valakinek nem jó, mert lerakódik vagy ilyesmi, nekem tök mindegy! LÉNYEG, nekem sem jó.
2012. szept. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!