Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elképzelhető délutánra "kifogy...

Elképzelhető délutánra "kifogy a tejem"? (egyik nap van tej, másikon nincs, szerintetek ez normális? )

Figyelt kérdés

Nagyon érdekes számomra , de a 2 első gyekőcömnél nem éreztem hasonlót, most pedig délután 5-től sír a baba! Ennek ellenére mellre teszem , de van majmolja..de nem hallom szív-nyel..egész nap jó,de lehet délutánra elfáradok..Figyelem 3 napja ,mindkét mellem kiszopizza..tátog, és ha adok pohárba v.kanállal a tejci pótlásunkat..nyeli..csak úgy kotyog..

5hetes. Van olyan napom úgy érzem van tejem..de pl. a héten 4 napig reggeltől estig cicizett , csak ültem egész nap ettem-ittam és szoptattam. Utána pár napot jobb volt ,de már megint azt érzem lapos vagyok.

Ő is jól szopizik,csak arra gondoltam,ha több órát alszik kezdjek el fejni ?..valahogy kellene szaporítani..NAGYON szeretnék sokáig szoptatni!!!!

Próbálok nem idegeskedni ez miatt,hátha sikerül beállítani a neki elég mennyiséget.

Amúgy szépen fejlődik 3590gr születési súly- most 5hetesen 4850gr.



2012. okt. 7. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem is ugyanez a problémám. vannak napok, amikor sok van és vannak napok, mikor kevés. nem tudom, mitől függ. a tesóm szerint pihenni kell minél többet, hogy több legyen; hát ez ugye nem mindig olyan egyszerű. én iszok laktoherb teát naponta fél litert meg időnként azokat a homeos golyókat is, de nem látok változást. nálam az sem működik, hogy ha állandóan cicire teszem, akkor több lesz. fogalmam nincs, mit lehetne tenni.
2012. okt. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy írtál..hát igen, pihenni! Jó lenne, de azért próbálok..még 3 gyerek mellett is..Amúgy amit írtál teljesen rám is illik..mintha csak én írtam volna..

Én is homeozok, Mecsek szoptatós teát iszom, reggeli,tízórai, ebéd uzsi..minden kaját becsülettel végigeszek,pedig abszolút nem vagyok nagy evőbajnok!


...hátha ír még valaki okosságot...jó lenne ha nem kellene pótolnom...

2012. okt. 7. 13:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Okosok azt mondják hogy délutánra kevesebb a tej mennyisége viszont táplálóbb ezért elég a babának a kevesebb is. Viszont azt írtad hogy a te babadnak nem elég és ebből arra gondoltam hogy lehet növekedési ugrása van éppen (állítólag 6 hetes kor körül van az első) és azért kér többet. Akkor viszont a kereslet-kínálat elve szerint pár nap alatt több tejed fog termelődni és újra minden oké lesz. nyugodtan szoptass gyakrabban mint eddig és attól is beindul a tejtermelés.
2012. okt. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Biztos hogy növekedési ugrás,nálunk is így volt 5-6. héten:)

Ha úgy látod hogy éhes maradt a baba /fél óra-óra elteltével/ ,tedd vissza arra a melledre amiből előzőleg szoptattál,ezzel is serkented a termelést.De fejhetsz is,ezt közvetlen szoptatás után tedd,abból a mellből amiből szoptattál.

De így látatlanban azt mondom ha az előző gyerkőcöknél nem volt gond,akkor most sincs,csak túlaggódod :)

A baba szépen gyarapodik,nincs ok az aggodalomra.

2012. okt. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
első vagyok. pont itt láttam az előbb, hogy kérdeztek a medela sns szoptató izéről. utánanéztem és teljesen megnyugodtam tőle. én is pánikolok, hogy nem elég a tejem, pedig azzal csak rontok a helyzeten. az elsőnél tök hamar el kellett kezdenem pótolni sajnos és mikor már pótolni kell, akkor egyre többet kell és egyre kevesebb lesz a tej. amint oda jutok, hogy pótolni kell, fogok venni ilyen cuccot.
2012. okt. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

JAj de jóó...igen a fejlődési ugrásról kaptam már infókat...hát remélem csak valóban erről van szó! :-)



Köszi a válaszokat ,mentek a zöld kezecskék !

2012. okt. 7. 15:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Igaz,én még tapasztalatlan vagyok,mert az első babámat várom,de én úgy hallottam,hogy szoptatás alatt a megfelelő étrend is segít lendíteni a tejtermelődésen.Ilyenkor sok főzeléket,és olyan leveseket ajánlanak,amikhez rántás kell.Pl az én anyukám javasolta,hogy ha majd oda jutok,akkor egyek pl sok tojáslevest,mert az is termeli a tejet.Szóval szerintem nézz utána,hogy melyek azok az ételek,amiktől ,,dőlni,, fog belőled a tej :) Veszíteni nem veszítesz vele semmit :) Remélem tudtam segíteni valamennyit.Ja és gratulálok a babádhoz :) Jó egészséget nektek!! :)


10 hkm

2012. okt. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!