Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kinek, mi a véleménye az...

Kinek, mi a véleménye az espumisann gyógyszerről?

Figyelt kérdés

2012. okt. 10. 09:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekünk sajnos nem használt semmit. Infacolt kap most, ugyanaz a hatóanyaga, mint az espumisannak, mégis jobbnak tűnik. Nem értem én sem, hogyan lehetséges.
2012. okt. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 xStefix ***** válasza:

Ha hasfájásra adod, szerintem nem sok értelme van. Ez is és a másik is elsősorban a pocakban felgyűlt nagyobb légbuborékokat bontja kisebbekre, hogy könnyebben távozzanak. Namost ha pont ez a gond, akkor segíthet - de legtöbbször nem ez a baj.


Miért kérded?

2012. okt. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Nekünk nem vált be.
2012. okt. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálam is szenved a baba, akkor mit adjak neki? Minden kis pukira felébred. Nagyon sajnálom.
2012. okt. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem mert nálunk nagyon nem vált be... beadtuk neki és 2 napig nem kakilt!!!!! és csak jobban fájt a hasa:S amugy igen..most teáztatjuk :S és ha attól se kakil akkor hashajtó :/ v lázmérözni :( szegénykét úgy sajnálom :S
2012. okt. 14. 21:46
 6/13 anonim ***** válasza:
első vagyok. úgy tudom, hashajtót nem szabad babáknak adni. Mi szélcsövezni szoktuk időnként meg tornáztatjuk folyton, az segít.
2012. okt. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 xStefix ***** válasza:

Mennyi idős?

Csak anyatejes?

Mi a konkrét probléma, mitől fáj a hasa?

2012. okt. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Mi is tornásztatjuk...néha szokott pukizni is.. :/

most lesz majd hétfőn 6 hetes.. :/

csak anyatejet iszik..meg néha teát..mert nem bírja ki 3 óráig hogy ne egyen...

Most épp attól hogynem tud kakilni..és utána meg eszik és ugye nem űrit... most is csak az a fránya hashajtó kakiltatja meg.... patikába mondták hogy 2hetes kortól már lehet neki adni ...

éjszaka alvás sincs ... annyiszor kéri a cicit és fennt van..

2012. okt. 19. 12:21
 9/13 xStefix ***** válasza:

Hát szerintem van egy kis kavarc...

Nem tudom, a 3 órát úgy érted-e, hogy rendszerhez kötve szoptatod - ha igen, nagyon rossz gyakorlat, nem javaslom, hogy így csináld! Naná, hogy a babád nem bír ki ennyi időt, mert az anyatej 1-2 óra alatt kiürül a gyomorból! Utána pedig nyilván éhes, mert üres a pocak - de ezt meg nem teával kellene orvosolni.

Arról már nem is beszélve, hogy a babád nemcsak azért kérhet szopit, mert éhes/szomjas, hanem fáradtság, álmosság vagy más egyéb ok miatt is...

És ami szintén fontos: a teával szándékod ellenére lemosogatod a bélfaláról azt a védőréteget, amit az anyatej ráépít. Egyáltalán nem kizárt, hogy azért van széklet-problémája, mert szopi mellett itatod is!!!


Őszintén javaslom neked, hogy próbáld meg, hogy ezután nem adsz neki semmi mást anyatejen kívül. A tea felesleges és káros is lehet, a hashajtó (ilyen picinek) meg pláne! Ráadásul az anyatej székletlágyító és hashajtó hatású is, szóval már csak ezért is ezt kéne forszírozni, nem az itatást vagy a gyógyszerezést.

Szoptasd őt olyan gyakran, ahogyan jelzi neked, ne nézd az órát, hogy mikor kért utoljára vagy mennyi ideje szopizik. Ha nagyon gyakran kér és egyszerre nem üríti ki az adott mellet, akkor pedig addig tedd vissza ugyanarra, amíg rendesen fel nem puhul, plötyi nem lesz a cicid. Így biztos lehetsz benne, hogy a tej minden részéhez hozzájut, iszik is, eszik is, mikor melyiket szeretné. Ő is nyugodtabb lesz és a tejed is elég lesz.

2012. okt. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsónak. Én is anyatejes anyuka vagyok. Nálunk is probléma a széklet. 5-6 napig semmi, s akkor is csak glicerin kúppal. Én is 3 óránként szoptatok, de ebből 1 óra csak a szoptatás. Én mérem mindig a babát és ha kevés az adag a ciciből tápival pótolom, de ez csak 2-3-szor fordul elő hetente, s főleg éjszaka, mert akkor keveset tudok inni.Az Espumisan nekünk sem ért semmit, kaptunk recepteset, de az sem, úgyhogy most nem kap semmit és talán majd elmúlik magától. Már belefáradtam a kísérletezésbe.
2012. okt. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!