Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy legyen a mellemből...

Hogy legyen a mellemből tejadagoló?

Figyelt kérdés
Akik már szoptatnak anyukák, kérem ne nevessenek ki. Mostanában gondolkozok azon, hogy talán majd szeretnék gyereket, de el nem tudom képzelni, hogy a melleim amik most ennyi örömet okoznak, átlényegüljenek kajaadagolóvá. Senkit nem akarok megsérteni, én tényleg csak arra vagyok kíváncsi, hogy a szoptatással, és különösen a fejéssel nem érezte senki úgy, hogy (nehéz megfogalmazni, nem akarok bántani senkit) olyan lett, mint egy tehén? Nem igazán tudom kifejezni magam :( Volt valakinek hasonló rossz érzése? Mindig olyan dolgok jutnak eszembe, hogy megfejem magam, vagy megfejnek, mint egy állatot :( És mi van, ha látja majd a párom? Elmúlnak majd ezek a rossz érzések, ha oda kerül a sor, hogy babám lesz?

2012. okt. 24. 02:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe sem jutott:)


Ne aggódj ilyen korán miatt, a terhességgel járó hormonális változások gondoskodnak majd róla, hogy ne érezd így - a hormonok hatására a világ legtermészetesebb dolga lesz számodra a szoptatás:)


A fejés meg nem is biztos hogy kell majd. De ha kell, akkor se gond. HIdd el, majd ha odajutsz nem ez lesz a legfőbb gondod. Csak nyugalom.

2012. okt. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha szoptatsz akkor nem ezen fog járni az agyad. Ha igény szerint szoptatod a babád akkor fejni sem kell, max a legelső időszakban. Igen szerintem túl fogsz lépni ha már lesz kisbabád.
2012. okt. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Denisa W. ***** válasza:
100%
Első terhességem alatt én sem tudtam elképzelni, sőt, abban sem voltam biztos, akarok-e egyáltalán szoptatni... Szülés után már természetesnek éreztem volna rögtön a dolgot, ha a fiam hajlandó lett volna szopni. A lényeg, hogy vele csak nehezen sikerült és csak rövid ideig a szoptatás, ez lett életem nagy kudarca, így második terhességem alatt csak a szoptatás sikere foglalkoztatott. Sikerült is, és annyira természetes az egész folyamat, annyira magától értetődő és bensőséges, hogy semmilyen negatív gondolatom nincs, nem is volt ezzel kapcsolatban,a páromnak sem. A fejés optimális esetben csak átmeneti dolog az elején, később általában szükségtelen. Szóval, idővel el fognak múlni a negatív érzéseid, és mindkettőtöknek (párodnak is) természetes lesz a baba ilyen módon történő táplálása. Az a meghittség, a baba elégedettsége, ami szoptatás közben érezhető, semmivel sem hasonlítható össze- nem fogod közben fejőstehénnek érezni magad, az tuti... :D
2012. okt. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakink, akkor nekem van összehasonlítási alapom: tejelő szarvasmarhával foglalkozom agrármérnökként és 4 hónapos szopis baba a kisfiam.

A legklasszabb élmény, amikor a testedből táplálhatod a babádat és látod rajta, mennyire élvezi és kell neki ez a fajta meghitt közelség.

Hidd el a mellei ezután is örömet fognak okozni, nálunk semmilyen problémát nem okoz a szoptatás a párkapcsolat terén. Sőt! Fejni pedig max az elején kell, de ez is csak egy eszköz a cél érdekében.

Amúgy nálam a lustaság is szerepet játszik a szoptatásban: nem lenne idegrendszerem sterilizálgatni a cumisüvegeket, melegíteni a vizet és közben hallgatni az éhesen üvöltő gyerekemet. Így akkor kap és azonnal, amikor éhes, számára a legjobb táplálékot, ami a korának megfelelően változik összetételben, steril. Van ilyen oldala is. Hidd el, változnak majd ezek az érzések.

A tehenek, pedig gazdasági haszonállatok amiket a tejükért tartunk. Te, majd a gyermekedet és a párodét fogod táplálni, hogy felnőjön. Van különbség!

2012. okt. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De jó ezeket hallani :) Olyan elképzelhetetlennek tűnik, de biztosan így van, hiszen akkor a sok anyuka sem csinálná. Nagyon remélem, hogy én is ilyen anyuka leszek, mint ahogy ti írjátok :) Most nagyon félek még, hogy nekem nem fog menni.
2012. okt. 24. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!