Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi történhetett? 2 hónapos...

Mi történhetett? 2 hónapos nagyrészt anyatejes kisfiam egyik napról a másikra nem szopizik rendesen.

Figyelt kérdés
Éhes, cicire rakom, de pár perc után elkezd sírni, üvölteni, kiköpi és eltolja a cicit. Bármit csinálok, nem eszik rendesen, másik cici sem kel neki, néhány szívás után kezdi a hisztit elölről. Eddig minden rendben volt, csak nagyon ritkán kapott üvegből enni, 2-3 naponta, ha úgy hozza a sors. De most annyira hisztizik , sír, zokog, hogy ha azt akarom, egyen valamit, kénytelen vagyok üvegből adni. Először azzal is ezt csinálja és csak több részletben tudom beletukmálni.
2009. aug. 10. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kb. nekem is ennyi idős volt a picim, amikor 3 óránkénti etetésnél ezt eljátszotta.

A vége az lett, hogy elaludt sírás közben, majd mikor felkelt akkor evett. Csak később jöttem rá, hogy már nem éhes 3 óránként, azóta beállt a 4,5 óránkénti evésre.

A lényeg, hogy a súlya megfelelően gyarapodjon. Ő még mindig csak anyatejes.

Persze számos dolog lehet még. Pl: szájpenész (ha semmit nem enged a szájába).

Védőnőt vagy a gyerekorvost kérdezd, ha ez nem változik.

Ha módod van rá, akkor pohárból vagy kiskanállal etesd, ha nincs cici.


5 hós baba anyukája

2009. aug. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ez volt. Nekem nem tudta kiszívni a ciciből a tejet én is alig bírtam kifejni. Nem evett és nem hízott sehová. DÖNTÖTTEM Kifejtem a tejet és azóta (1 hónapja) úgy adom. Sokat eszik és hízott is azóta. Nem bírta kiszívni.
2009. aug. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Azt hiszem szopási sztrájkról van szó.A cumisüveg okozhat ilyet,és még sok minden más is.


Ezt a cikket érdemes áttanulmányoznod,szerintem segíteni fog.

2009. aug. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Cumisüveg miatt van. A cicidből neki kell "fárasztó" munkával kiszívnia, kipréselnie a tejcsit, a cumisüvegből meg jön folyamatosan a tejcsi.Hozzászokott a kényelemhez; de nem ő az első ilyen baba...:) Ha végképp "hisztizik" , akkor fejd le a tejcsit és cumisüvegben add oda neki! A nyugalom többet ér, mint a szenvedés.

2009. aug. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Így van! Ki kell fejni. Nekem is nehezen jön ki a tejcsi. Vegyél olyan cumisüveget, ami hasonlít az anyamellhez és csak pici luk van rajta. Az is meg fogja dolgoztatni a babád, és nem szokik le a ciciről sem.

Én kipróbáltam egy ilyen kislyukú cumit, és lezsibbadt a szám annyira kell szívni. :)

Kicsit túl van ez a 'jaj ne agjunk a gyereknek cumiból' ügy parázva. Nagyon is jó szoptatás barát cumikat lehet kapni.

2009. aug. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A cumival nem csak az a baj hogy könnyebben jön a tej hanem ,más teknikával kell szívni.Ez megzavarhatja a babát és a mellből is így próbálhatja szívni,amitől kisebesedhet a cici.
2009. aug. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia!


Nekem akkor csinált ilyet a babám, mikor fájt a pocija. Lehet a Te babádnak is van egy kis levegő a pocijában és attól nem tud rendesen enni. Masszírozd meg neki egy kicsit evés előtt és váltsatok szoptatási pózt. Nekem ez vált be, és persze az hogy rábíztam mennyit szeretne enni, hiszen semmit nem tudnak olyan jól, mint hogy mennyi kajára van szükségük. Pár nap alatt rendeződött


4 hónapos elmúlt a babám és még mindig csak anyatejes.

2009. aug. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!