Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tudtok zöldséges (vagy bármily...

Tudtok zöldséges (vagy bármilyen) recepteket írni szoptatós anyuka részére? Kizárólag cukormenteset!

Figyelt kérdés
Imádom a főzelékeket, de most egyiket sem tudom enni, mert tiltó listán van. Milyen zöldségeket lehet enni? Hús, tejterméket eszem, de a zöldségekkel bajban vagyok.
2012. nov. 2. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
A tiltó lista csak ajánlás, nem kell véresen komolyan venni, mondjuk én a kelkáposztát utálom, de rántott karfiolt ettem, karalábét is húslevesben és szoktam zöldbabfőzeléket is enni. Szerintem babája válogatja, érdemes próbálkozni, először kisebb mennyiségekkel, nem biztos, hogy gondot okoz. Mondjuk az első 6-8 hétben, amíg hasfájós volt jobban figyeltem, de már nem annyira, hetente 1-2 alkalommal simán eszek ilyeneket, nem okozott eddig gondot. Pl: krumpli főzelék, spenót, és köretnek párolt zöldséget szokta: brokkoli és sárgarépa, ezt eszem rizzsel a húsok mellé.
2012. nov. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok: most néztem a listát, amit a kórházban kaptunk: én száműztem a növényi zsírokat, a napraforgó olajat házi sertészsírral vegyesen használom, a margarin nálam tiltó listán van, csak vajat eszünk és tejtermékből is a 2,8%-ast...Felvágottakat szintén megvetem, házi sonit szoktam enni és Herz/Rákóczi szalámit, esetleg Pick párizsit és virslit, paradicsom magját kiszedem, azt nem eszem meg, felet szendvicshez szoktam enni, valamit egy mokkás kanálnyi eperlekvárral lekváros kenyeret is....
2012. nov. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xStefix ***** válasza:

Diétáznod kell eü. okból, vagy miért kérdezed?

Valóban, tiltólista nincsen, hacsak nincs valami spéci komoly okod, hogy bizonyos ételeket ne egyél.

2012. nov. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Terhességi diabéteszem volt, és szülés után még 6 hétig diéta. (3. hétben vagyok) Nem bánom, mert csinos maradtam, és nem látszott meg kórházból kijőve, hogy pár napja szültem. Csakhogy most még kevesebb ételt ehetek, mint terhesség alatt. Ezért a kérdésem. Szoptatok, és szeretnék változatosan étkezni, de nagyon nehéz, mert a zöldségek tiltva vannak. Főzeléknek kizárva, mert az már nem kis mennyiség lenne. Pár falat szendvicshez, gondolom mehet. Gyümölcsből is csak körtét és almát ehetek. Többiben sok a cukor, ami a babának sem jó. Várok még ötleteket.
2012. nov. 2. 15:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, bocs, nem írtad, hogy orvosi okokból kell diétáznod. Mi kaptunk listát a kórházban, azt hittem, erről a listáról beszélsz. Szerintem dietetikussal beszélj, ők tudnak recepteket is ajánlani.
2012. nov. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lecsó - egy diabétesz oldalon találtam, nagyon örültem neki, mert imádom. Akár önmagában, akár tojással, sonkával/szalonnával.
2012. nov. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Katicaolaj ***** válasza:

"Mivel a méhlepényen és az anyatejen keresztül is átjut a babába minden tápanyag, ezért érdemes már terhesség és szoptatás alatt az édesanyának fogyasztania élő ételeket, vagy a zöldturmixot! Utóbbinak rengeteg féle variációja van, Victoria Boutenko tette népszerűvé a Nyers étel csodája c. könyvében."


[link]



[link]

2012. nov. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!