Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor kell a tejszaporító...

Mikor kell a tejszaporító teákat elkezdeni?

Figyelt kérdés
Rögtön szülés környékén, vagy ha fogy a tejcsi szopizás közben. Meddig használjam őket, kell e pihi, vagy váltás másikra.
2012. nov. 13. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően szerintem ha egészségesen és változatosan táplálkozol, megfelelő mennyiségű folyadékot fogyasztasz, akkor nincs rá szükség. Ha a tejed nem lövell be a 3-4. nap végéig, akkor érdemes elkezdeni, de túlzásba nem szabad vinni, mert hasfájást okozhat a babánál az édesköménytartalom miatt, napi fél liternél többet ne igyál.

Ha belövellt a tej, onnantól az igény szerinti szoptatás a legjobb tejserkentő, egyéb eszközhöz nyúlni a növekedési ugrások idején érdemes, (3, 6 hetes, 3, 6 hónapos) amikor a baba gyakoribb, akár fél óránkénti-óránkénti mellre kéretzkedéssel jelzi a tejszaporítás időszerőségét.

2012. nov. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amit az első válaszóló írt, teljesen helyes, engem viszont megnyugtatott a tény, hogy ittam. Én a kórházban kezdtem el inni, szülés utáni napon. Nekem is mondták, hogy hasfájást okozhat, nekem úgy ajánlották, hogy 1 literbe tegyek 1 filtert. (A kórházban még 1 csészébe tettem 1 filtert, otthon már 1 literbe). Amíg szeretnéd, használhatod, ha nagyon sírós a pici tőle, akkor próbálj ki esetleg másikat.
2012. nov. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Melyik márkát ajánlanátok? Mert nekem azt javasolták, hogy nem kell a tea csak szoptassam rendszeresen és nem lesz gond...
2012. nov. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én minden reggel iszom egy csészével, most 2 hetes a kisfiam. Félek abbahagyni mert sajnos a szülés után nem volt egyből tejem, csak a 3. nap este jött meg, előtte nulla tejem volt és tápszert is kellett adni a picinek. Szerintem napi 1 csésze még nem árt hasfájás szempontjából, annyit mondtak a kórházban a csecsemősök hogy ne áztassam sokáig a filtert, csak éppen hogy színezze meg a vizet, úgy is hatásos és hasfájás szempontjából kedvezőbb.
2012. nov. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xStefix ***** válasza:

Amíg nem lövell be a tejed szülés után, semmiképp ne kezdd el, mert (ha nálad éppen hat,) úgy bedurranhatsz tőle, hogy nagyobb bajt csinál, mint hasznot.

Nem mindenkinél válnak be ezek a teák egyébként, ezt ki kell tapasztalni. Ha mindketten bírjátok és neked ízlik, akkor ihatod folyamatosan is, bár azért elég drága mulatság lehet. Én anno Laktoherbet ittam, mostanság 500 Ft fölött jár egy doboz....

Ha csak tejszaporításra innád, akkor addig, amíg tényleg szükséged van rá, utána lehet szüneteltetni. Váltani akkor javasolt, ha valamiért nem bírjátok.

És végül, egyszerre csak egyféle "csodaszert" használj, mert befolyásolhatják / csökkenthetik egymás hatását.


De, azt tudd, hogy elegendő tejed nem a teáktól vagy más bogyóktól lesz. A kulcs a helyes szoptatási gyakorlat, ami leginkább igény szerinti és kizárólagos szoptatást jelent.

2012. nov. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az bizonyított, hogy hasfájást okoz a babánál?Én naponta 2-szer főzök 1-1 litert 2 filterből. A baba már az elejétől hasfájós volt. Én inkább ilyen teát iszok szívesen, mert ez legalább gyógynövényből van, s az íze sem rossz. Én a Laktoherbet iszom. A gyógyszertárban 750Ft körül van, de most vettem a Rossmannban 450Ft-ért egy csomót.
2012. nov. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:
Nálunk bizonyos volt, mert amint abbahagytam a Fitolacot, se nekem, se a fiamnak nem voltak többet hascsikarásai.
2012. nov. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!