Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudom, hogy a babám...

Honnan tudom, hogy a babám hozzájutott a hátsó tejhez is?

Figyelt kérdés
Kb. hány perc után van ez mondjuk normál szopizáskor?Éjjel elég intenzív, olyankor lezavarja vagy 10 perc alatt.

2012. nov. 19. 23:25
 1/9 xStefix ***** válasza:
100%

Az időt nehéz megmondani, főleg, ha már ügyesen szopizik...

A tej zsírtartalma fokozatosan növekszik szopizás közben, 2-3 százalékról akár 10 százalék fölé is. Vagyis, minél üresebb a mell, annál zsírosabb a tej, ami kiürül. Hogy ez hány percnél van, függ attól is, mennyi tej tárolódik a mellben, egyébként mennyi termelődik meg közben, mennyire gyors a baba - és ugye nincs éles átmenet sem.

Ha netán fejed a tejet, akkor fejés közben azért lehet látni, hogy egyre fehérebb lesz. De a fejés és a szopi időtartama nagyon eltérő lehet, úgyhogy ez se mérvadó.

Najó, ha mindenképp valami konkrétat akarsz, szerintem úgy 2/3-3/4 "üres" mellnél már valószínűleg a főfogást eszi a babád. :)

Illetve még egy dolog: figyeld a tejleadásokat. Nálam anno 2 reflex ürítette ki teljesen a cicit, úgyhogy a második hozta ki igazán a végét. Ez persze egyéni, de amikor már kicsit többet kell dolgoznia a babádnak a következő tejadagért, akkor valószínűleg a hátsótejet szopizza.

2012. nov. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Denisa W. ***** válasza:
Én abból tudtam még biztosra, hogy nem zöldet kakált, hanem sárgát. Amikor hamarabb váltottam mellet (rövideket szopizott), biztos, hogy nem nagyon jutott hozzá a hátsó tejhez, mert akkor napi több híg, zöld kaki volt az eredmény. Ha figyeltem rá, vagyis azzal a mellel kezdtem a szoptatást, amivel az előzőt befejeztem, akkor "szép" sárga produktum volt a pelusban.
2012. nov. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok hasznos infót! azt olvastam anyatejes babáknál lehet zöldes barnás is a széklet az normális..nálunk szokott lenni ilyen is, pedig mindig ő engedi el, illetve én amikor komfortszopizik és már annyi ideje hogy kellemetlen a mellbimbómnak. 4 hetes amúgy és nem fejek, nem is szeretnék, azt szeretném ha ő állítaná be magának. tejleadó reflexet az elején érzek, mert pár szívás után nagyon könnyen jön neki és szinte nem is érzem hogy a mellemen van, később nem érzem hogy lenne még..
2012. nov. 20. 20:40
 4/9 xStefix ***** válasza:

Épp nemrég kérdeztem rá erre a témára egy szaktanácsadónál és azt mondta, hogy a kaki ÁLLAGA az, ami ilyenkor a legfontosabb. (A színe valóban változhat attól függően is, hogy mit eszik az anyuka.)

Ha rendesen kieszi a baba mindkét részt, akkor sűrű, krémes a kaki. De ha túl sok az elsőtej, akkor viszont teljesen híg, vizes, szinte beissza a pelenka!


Én is ugyanezt tapasztaltam az enyémnél. Plusz még többet is puppol és kicsit tekergeti is a hasát a szél, ha nem eszi ki rendesen a végét.

2012. nov. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi!! de mondjuk ha mindig ő engedi el a cicit? nem erőltethetem tovább...ráadásul pl éjszaka úgy bezuhan hogy semmire nem reagál, teljesen kiüti magát..akkor mit tegyek hogy mindig hozzájusson_?
2012. nov. 21. 21:51
 6/9 xStefix ***** válasza:

Éjjel szerintem ne piszkáld, mert esetleg teljesen felébred, aztán sokáig nem alszik vissza... inkább pihenjetek mindketten. :)

Nappal pedig azt tudod tenni, hogy ha úgy érzed, még maradt a ciciben, de ő elfordul, akkor legközelebb is tedd vissza ugyanarra a melledre. Ha ezt aztán kieszi, akkor kínáld meg a másikkal is, de ha nem, akkor nem. Lehet, hogy azt fogod tapasztalni, hogy jobban bejön neki, ha minden alkalommal inkább így, két mellből szopatod. De az is lehet, hogy az lesz a megfelelő, ha nem minden szopinál váltasz mellet, hanem "tömbösítve" szoptatsz. Próbálkozz nyugodtan és meglátod, hogy jobb nektek.

2012. nov. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:

(Az én lányomnál úgy volt jó, ha két mellből szoptattam, most a fiamnál viszont én is így tömbökben szoptatok. Akár kevés, akár sok van egyszerre egy mellemben, ő már nem mindig eszi ki teljesen. Próbáltam most is a kétmellest, de akkor nekem is hígat kakilt, így most újra egymellezünk. Nekünk az vált be, hogy egy ébrenléti ciklus alatt ugyanazt a cicit adom. Ez kb. 2,5-3 óra. Estefelé persze már gyakrabban szopik, olyankor már én is többet cserélek, az esti elalvásnál pedig mindkettőt kiüríti, többszöri váltással.

Szóval látod, változó, ki kell tapasztalni.)

2012. nov. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

eddig próbáltam mindig a belső érzéseim szerint etetni, csak olvasgattam a híg székletről és elgondolkodtam vajon tutira megkapja e? éjjel ha akarnám se tudnám kelteni, mert ha bezuhan nem kel fel többet. olyankor olyan 2-3 óra között ébred-akkor elvileg viszont eleget evett nem?-. napközben meg szintén tartja a 2-3 órát..ha 2 órát minimum kibír akkor tuti elég neki ugye? miből tudhatom ha valúszínűen nem eszik eleget/nem elég a tej?

eddig úgy csináltam mindig hogy egy etetés/egy mell, de mivel volt hogy csak 6-8 percett evett olyankor visszatettem ugyanarra...nem tudom, lehet csak ezt az egy mell/egy etetést kellene csinálnom, mert addig minden flottul ment-mondjuk most sincs gondom igazán, bár ma olyan puhának tűnt a mellem..

2012. nov. 22. 20:16
 9/9 xStefix ***** válasza:

Szerintem nagyon jól csinálod, ne izgulj. :)

Ha a babád szépen fejlődik, pisi-kaki rendben, relatíve kiegyensúlyozott és a minimum hízása is megvan, akkor valószínűleg nincs okod aggódni. Ha bármikor kevesebb lenne a tejed, azt biztosan tudni fogod, mert gyakrabban fog érte jelentkezni. De ha ilyen szépen szopizik, van már saját ritmusa is, akkor pont jó neki így, ahogy most van.

Csináld továbbra is bátran a megérzéseid szerint, aztán figyeld, ő hogyan reagál. Nem baj, ha néha bizonytalan vagy, vagy jön egy kósza ötlet és kipróbálsz valami újat - a lényeg, hogy az ő reakciója szerint menj tovább. Ha bejön neki az új dolog, oké, de ha nem, akkor azt ne erőltesd. Hidd el, már ilyen picinek is olyan ügyesen "el tudják mondani", mit hogyan szeretnének. :)

2012. nov. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!