Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Iszonyatosan fájnak a melleim...

Iszonyatosan fájnak a melleim egész nap, főleg szoptatás közben. Tanács? Vagy abbahagyjam a szoptatást?

Figyelt kérdés
3 hete a jobb mellem begyulladt,azóta a helyzet jobb de a nyak felöli részen még mindig nagy ívben csomós. Most pár napja meg a bal mellem lett megduzzadva nagyon ,abból meg tegnap tejkövet szedtem ki. Így most már mind a kettő fáj, mindkettőben van csomó. Változó pózokban való szoptatás, melegvíz,maszírozás nem segít. Csináltam már olyan kombinációt is ,hogy melegborogatás 10 perc,fejés, hidegborogatás 3 percig. Semmi sem használ,pedi már annyira fáj,hogy alig bírom a kezem felemelni.
2012. nov. 22. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérj tanácsot egy szoptatási tanácsadótól: [link] Személyre szabottan tudnak tanácsot adni!
2012. nov. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nekem is volt anno hasonló.,nőgyógyászom irt fel rá gyógyszert,nevét nemtudom.

Ki kell fejni teljesen,hideg borogatás elapaszt azt nenagyon alkalmazd!

Meleg zuhanyzás közben fejegezsd..maszirozd,sajnos 1- -2- 3napig is eltarthat,csomókat ovatosan maszirozd mikor a baba szivja..

4gyermekes anyuka

2012. nov. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xStefix ***** válasza:
Szaktanácsadó, szerintem is!!
2012. nov. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Nekem is volt sajnos többször, nagyon kegyetlen!!! Amit én tudok tanácsolni:

-a szotatást ne hagyd abba, mindenképp folytasd,

-orvosnak mutasd meg, írhat fel gyulladáscsökkentőt,

-a maradékot minden szopás után maximálisan fejd le, de ne kézzel, mindenképp mellszívóval,

-a csomókat masszírozni,

-meleg vizes körkörös zuhanyzás szoptatás előtt,

-a hideg víz apaszt, borogatni csak langyos vizes ruhával, ezeket rendszeresen alkalmazni, vigyázz, nehogy belázasodjál, akkor rögtön fordulj orvoshoz!

Sajnos nehezen múlik el, és ha nem fejsz rendszeresen, újból begyulladhat, én ezt a saját káromon tanultam meg, mivel sok tejem volt, de nem volt időm mindig szopás után fejegetni, hát kétszer is begyulladt mindkét mellem, utána már inkább fejtem órákig.

Jó gyógyulást!

3 gyerekes anyuka

2012. nov. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:

A hideg víz nem apaszt, csak az ödémát viszi le!

Ha pl. a mellben lévő csomó nagyon be van gyulladva, ég, fáj, akkor lehet hideg vizes borogatást tenni rá szoptatások között. Sőt, még fagyasztóból kivett zöldborsós zacskót is lehet, persze ruhába csomagolva.

2012. nov. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, végül tegnap elmentem a nőgyógyászhoz ahol kiderült még mindig be van gyulladva. Kaptam egy utolsó lehetőséget. Antibiotikum kúra megint, kézzel fejést kell csinálnom és ha nem jön ki a csomó akkor marad a sebészeti megoldás.
2012. nov. 24. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!