Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi idősen választottátok...

Mennyi idősen választottátok el gyermeketeket a szopitól, és miért? Nehezen ment? Hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés
Érdekelnének a tapasztalatok; első gyermekes anyuka vagyok és még szoptatok (10 hónapos kisfiú).
2012. nov. 23. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
25 hónapos volt a kisfiam. Akkor már csak este lefekvés előtt kérte. De nekem akkor már fájt/kellemetlen volt. Egyik este elhatároztam magam, hogy nem adok neki. Elmagyaráztam neki, hogy ő már nagy fiú, anyának fáj ahogy szívja, mert már erősen szív. Odaadtam neki, elkezdte szívni, ekkor jajgattam mintha nagyon fájna. Így meglepődött és nem merte bekapni. Nagyon nehezen aludt el aznap(másfél órába telt), de nem sírt érte, csak nyüszizett. Ha sírt volna, akkor szerintem vártam volna még az elválasztással. 2. este már csak egy kicsit nyekergett, de még azért nehezen aludt el. 3 . este már nem is kereste.
2012. nov. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
A napokban lesz 2,5 éves. Reggelente még cicizik egy sort, kb fél percet, de épp mostanában van egyre gyakrabban, hogy napokig el is felejti. Szerintem lassan elválik magától, számomra ez az ideális megoldás.
2012. nov. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
2 éves volt, nekem akkor már kellemetlen volt, és nem is igen vlt sok tejem, csak megszokásból nyammogott ő is. megbeszéltem vele, hogy ez már nekem nem jó, fáj, és nem szerteném, amúgy sincs már benne sok semmi. ő meg elfogadta. de hozzáteszem, akkor már láttam rajta, hogy nem lenne nagy lelkitörés a számára.
2012. nov. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1 éves volt. Már velünk ette a mindenféle kajákat és igazából csak megnyugtatás képpen és alváshoz kellett a cici. Ezért szépen lassan elvettem tőle először az éjszakai,esti,déli és reggeli cicit.

Hááát,nem volt leány álom...

3-naponta vettem el egy szoptatást,így szépen lassan elapadt a tejem is és nem gyulladtak be a cickók. Nem bántam meg,mert most hogy 2 éves még nagyobb küzdés lenne.Póló tépés,utcai jelenetek... :/

2012. nov. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

13 hónapos volt, akkor már csak a délutáni és az esti elalváshoz szopizott, és éjjel egy csomószor. Az éjjelit elvettem tőle, és két hét alatt valahogy elmaradtak a nappaliak is.

Ismerek viszont többeket, akik 2 év körüli gyerekeiket még szoptatják, és egyiküknél sincs se pólótépés, se utcai jelenetek. Normális nevelés függvénye az egész.

2012. nov. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!