Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyik az a tea amiben nincs...

Melyik az a tea amiben nincs koffein és lehet inni szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
2008. máj. 28. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindent ihatsz, gyümölcs, zöld, fehér tea. Amit szeretsz. Roibost is.
2008. máj. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
71%

Ellent kell mondanom az előző hozzászólónak. A koffein a B1-vitaminkészletet pusztítja, és bizony a babának rengeteg vitaminra van szüksége, így azon kívül hogy nem jó a koffein a babának, a te szervezetedből fogja pótolni a hiányt. Főleg D-vitamin-hiányban szenved a mai lakosság, ezért ezt érdemes csepp formában adni neki valamivel elkeverve, illetve sokat napozni, persze ésszel (pl. sok kicsit). A pillanatnyi UV-indexről a weather.com-on tájékozódhatsz, ennek vonzatairól pedig az angol Wikipédián van egy táblázat.


Visszatérve a kérdésedre: A legtöbb koffein a feketeteában van, a legkevesebb a zöldteában. Bár a feketeteánál van egy olyan érdekesség, hogy három perc áztatásnál felpörget, tíz perc áztatásnál viszont nyugtat. A lényeg, hogy kerüld a kávét és más koffeintartalmú italokat, és persze a túlzott cukorbevitelt is, alkohol stb. nyilván nem kérdés. A cukor valójában méreg, mint a nikotin, csak rászoktunk. Helyette sztíviát vagy xilitet érdemes használni (mindkettő gyógyhatású, és különösen a xilit, nagyon finom), esetleg egy kevés eredeti mézt.


Javaslom menj be egy Vitaminkirályba vagy a Dr. Lenkeibe (előbb olcsóbb és nem rosszabb) és vásárolj be a tanácsaik szerint. A baba meghálálja az egészséges táplálkozást, egészséges lesz, és fogékonyabb lesz az értelemre a vele való foglalkozás során. Áttételesen az egész életminősége múlik azon, hogy a magzati korban és a gyermekkorában hogyan táplálod magad és őt.


Ügyelni kell még a nagy zöldség- és gyümölcsbevitelre és a mai savasító étrend ellensúlyozására többek között a zöldségekkel-gyümölcsökkel (pl. néhánynapos goldenalma-kúra, de egyebeknek is utána lehet olvasni), illetve lúgosító készítményekkel (ezek fő alkotóeleme a korallkalcium).


Sok boldogságot a babával! :)

2008. máj. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyümölcsteákat lehet inni, nem a gyümölcsízesítésűt! Nézd meg az összetevőket, csak gyümi legyen benne! Mi a gyerekeknek is ilyet csinálunk, pl a Plusban kapható Lancaster nevű finom és sokféle ízű van, de vannak drágább fajták is.
2008. máj. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egész nyugodtan ihatsz bármilyen teát, ha nem főzöd túl erősre. Én is ittam, mégsem lett semmi baj. Szép lenne, ha már semmit nem szabadna. Valamiről mindig kitalálják, hogy ártalmas.
2008. máj. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A gárdonyi teahouse nak sok finom gyümiteája van,koffein menetesek és megfizethetők..olyan 400-500ft körül vannak,van még egy olyan,hogy flawin(800ft körül van) ez is nagyon jó tele van vitaminnal,bio boltban lehet kapni én ezeket ittam terhesség alatt ugyanis rosszul lettem a fekete tea származékot tartalmazóktól.Ezektől semmi baj nem volt.És fini még az Ízisz tea is ez olyan 400ft körül van,tele vannak gyümikkel ezek.Sztem ne filtereset igyál,meglátod mennyivel jobb és nem drágább sztem.
2008. máj. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!