Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 hónapig csak anyatej,...

6 hónapig csak anyatej, mindig ezt hallottam. Vagy mégsem?

Figyelt kérdés
4 hónapos fiam,7200 gr és 66 centi,normálisan fejlődő vidám baba,szerencsére tejem van bőven,lefejni is szépen tudok.Úgy terveztem ráérek a hozzátáplálással,5 és fél-6 hónaposan szerettem volna elkezdeni a gyümiket stb. ma a háziorvos mondta jó lenne elkezdeni a gyümiket hogy 6 hónaposan már főzelékeket együnk,meg csirkemellet. Ti elkezdenétek? vagy nyugodtan várhatok még a hozzátáplálással?

2013. jan. 21. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass a megérzésedre,és ne kezdd el.Én megtettem,de nekem nem volt elég tejem.Te tudod a legjobban,hogy mi a jó a babádnak.Ahány orvos annyi félét mondd,de te ismered őt a legjobban.
2013. jan. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Te döntöd el, de minél késöbb kezded el adni neki arendes ételeket, annál nehezebben lesz hajlandó elfogadni.
2013. jan. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Amint írtad is van tejed bőven. Én várnék. Én 25 hónapig szoptattam a kisfiamat. 6 hónapos volt amikor elkezdtem hozzátáplálni, szépen az ő ütemében. Nem siettem. 10 hónapos korára, azt ette amit mi, persze amit ehetett. Nem főzők fűszeresen, erősen, így akkor már nem főztem neki külön ha nem pont olyat főztem amit nem ehetett. Én gyümölcsökkel kezdeném majd, utána a zöldségek. Nálunk egyébként úgy alakította magának, hogy 7 hóra kiváltotta a tízórait (gyümi és keksz vagy babapiskóta keveréke stb), 8-ra az ebédet főzelék husival, 9-re pedig az uzsonnát szintén gyümölcs.11 hósan kapott vacsorát is.
2013. jan. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Én elkezdeném ahogy el is kezdtem annak idején. Ez a 6 hónap csak ilyen mai hóbort.
2013. jan. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
én nem kezdeném el. Nem tudom hogy igaz-e hogy 6 hónapig éretlen rá az emésztőrendszerük, de nem kizárt hogy igen, sok helyen lehet ezzel az információval találkozni. Még mindig jobban járok ha nem kezdem el, pedig el lehetne, mintha elkezdem és később gond lesz belőle. Nem hiszem hogy később nehezebben fogja elfogadni, inkább azt hiszem hogy akkor fogja nehezen elfogadni ha erőltetem (bármelyik korban is legyen ez).
2013. jan. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Amíg szépen fejlődik, ráértek :)

Viszont egy kis vizet, vagy akár lefejt anyatejet adhatsz neki néha kanállal, hogy azt megszokja :)

2013. jan. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerek


mind a 3nál csak fél évesen kezdtem a két lány egyből ráharapott az új ízekre :-) a fiam ellenben 8 hónapos koráig max egy falatott de sokszor azt is kiköpte


szal nem is biztos h kell majd neki akkor

de én simán várnék addig vele :-)

2013. jan. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy hét múlva lesz a lányom 6 hónapos. Tegnap megkóstolta az almát, majd kiszedte a kezemből, de csak megnyalta, több még nem kellett neki. Inkább cicizett.:D

Szerintem várj még vele, szép súlyú a babád. Nem igazán értem, miért mondta a doki. És hogy idézem "egyen". Jó ha csak 1-2 kávéskanállal kóstolgat majd akkor is az anyatej mellett és folyamatosan nő az adagja. Bőven ráértek még. Látni fogod, ha kell majd adni neki és érezni is. Meglesznek a jelei.

2013. jan. 22. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,mindenkinek ment a zöld :)
2013. jan. 22. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!