Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Eddig a babám elfogadta a...

Eddig a babám elfogadta a cumisüveget. A tápit is itta belőle meg a tejet is, de már nem szereti, löki ki a nyelvével. Volt még valakinek ilyen? Öltet?

Figyelt kérdés
Mellbimbóvédővel szoptatok.Avent cumisüvege van a mellhez hasonló alakú,meg medela calma cumisüvege is van.2 hónapos a baba.
2013. jan. 24. 09:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Miért adsz neki cumisüveget egyáltalán? 6 hetes kor körül kevésnek tűnhet a tej, mert akkor változik (nő) a baba igénye. Azért akar többször szopizni, hogy serkentse a tejtermelésed. Ilyenkor nem pánikolni kell és tápszerhez nyúlni, hanem szoptatni gyakrabban, igen, néha kipurcanásig. Ehhez segítség kell, lelki és fizika (kajarendelés, anya, anyós, apa, takarít stb.), alvás, ivás. Hajrá! :)
2013. jan. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk teljesen ez volt, csak még üvöltött is hozzá! Én is bimbóvédővel szoptattam, aztán pótoltam lefejt anyatejjel, majd tápszerrel...nem szívott ki sokat, nem is volt elég a tejem. végül, mikor egyáltalán nem fogadta el az üveget, én 2-3 napon át próbálkoztam a csak cicizéssel, de nem tudott kiszívni túl sokat, belealudt, folyamatosan rajtam lógott, viszont egyáltalán nem lakott jól. Akkor hoztam az elhatározást, hogy akkor csak üveg (nem zavarom be többféle evési móddal). És üvegből is csak egy, nem váltogatom az anyatejesen és a tápszerest, mert arra is üvöltött...2-3 étkezés ment kanalazással üvöltve, mert ugye nem akarta a cumisüveget elfogadni, de kb 3.-4. alkalomra már megitta abból. Szegény tudta, hogy így is úgy is beletáplálom a kaját. Azóta csak üvegből eszünk.

Egyszer volt, hogy rá kb 1 hónapra újra cicire raktam egy éjszakai sírás után, de utána megint szenvedés volt az üveg. Szóval mi az üvegnél kötöttünk ki, de így legalább elég táplálékhoz tudom juttatni a picimet!

2013. jan. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!