Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A fiam 2 hetes, csak az egyik...

A fiam 2 hetes, csak az egyik mellembol szopik mert a masikban vannak csomok es epp a bimbomnal az egyik es ugy nem tuyd onnan szopizni!?

Figyelt kérdés
Szopizas kozben alszik el, ma pld 10 tol 3 ig szopizott ugy, hogy 1 szer 2 szer megszivta elaludt , ahogyan letettem felebredt kereste, ujra elaludt...ez igy ment 5 oran keresztul mig nem adtam neki tejporbol tejet! azzal alszik mar masfel oraja, mit tegyek ? hogyan szoptassak, hogy ne aludjon el es hamarabb vegezzunk a szopizassal? elore is koszonom a valaszokat!

2013. jan. 28. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
hát ha tejport adsz neki, akkor sajnos nem fog megtanulni szopni. próbáltad, hogy etetés után mondjuk 1-1,5 óráig nem kap enni, hogy megéhezzen? Tudom, nagyon fárasztó az első pár hét, de menni fog...
2013. jan. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Maszirozd el acsomót és fejjed és ezt igy addig amig be nem indula pangó mellből is a tejed ! Nekem 4 -hetes a kisfiam és egy csepp tápszert meg hasonlókat nem kapott és már 5 és fél kg mondjuk nagy súllyal is született . Nekem is eleinte 20 -30g szopizott és irtak is ki a kórházban tápszert de eszemben sem volt adni mert szoptatni akartam és hál istennek tudom is szoptatni ha adom neki akkor azzal együtt nem biztzos a siker . A pici hamar rájön ,hogy az egyszerübb a cumisüvegből ami jön azért nem kell dolgozni . N ekem tejlázam is lett a pangó mellem miatt a csomók begyűltek és iszonyúan fájt szóval nem szabad hagyni, igy kb 2 hetes korától minden rendben van . Tedd arra a cicire is amelyik csomós igenis dolgozzon vele ,nekem bevált . :) Eddig is szoptattam volt akit 3 (!)évig . Az első hetek nehezek de megéri !

Négy gyermekes anyuka :)

2013. jan. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
szoptatom a bal mellembol, a jobb mellem a problemas, de alszik bele, es van , hogy 4, 5 oraba kerul a szoptatas, es a vegen muszaly a tejpor , h aludjon is es jollakjon, az megy 4 oran keresztul ma pld, hogy eleludt szopi kozben, letettem 5 percet aludt megebredt ujra tatotta a kis szajat ujra oda tettem szopizni 2, perc elaludt ..... igy tovabb ....
2013. jan. 28. 17:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem sárga?


Egyébként ha tápszerezed (gondolom nem tehéntejport adsz neki), akkor az sajna ahhoz fog vezetni, hogy csökken a tejmennyiséged. Ha cumisüvegből adod a pótlást, akkor esélyes lehet a cumizavar a későbbekben :S


Az első időszak egy végtelen szoptatás. Ha kicsi masszírozod a tenyerét-talpát, az szopira ösztökéli kicsit.


Lesznek majd ún. növekedési ugrások, 3 és 6 hetesen, valamint három hónapos kor körül, akkor megint sűrűn fog cicire kéretőzni, de ne aggódj, nem azért van, mert apad a tejed, hanem mert ugrásszerűen nő az igénye. Szoptasd igény szerint, akkor nem lesz gond. És ne adj tápszert, ha nem muszáj!


Kitartás! Hamarosan könnyebb lesz!

2013. jan. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja és a lényeg: a csomós mellet kell csak igazán kiüríteni, különben begyulladhat!

Zuhanyoztasd meg meleg vízzel, aztán masszírozd meg. Szoptasd abból a babát, és ha még szopi után is csomós, esetleg duzzadt, akkor alaposan fejd ki!

2013. jan. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2/5-vagyok

A fülecskéje tövét piszkálgasd ha elaludna .

2013. jan. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!