Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sokáig szoptató anyukák?...

Sokáig szoptató anyukák? Mennyi ideig szoptattatok, hogyan szokott le? Van olyan aki 4-5 éves koráig v tovább? Mit szóltak hozzá a környezetedben?

Figyelt kérdés

2013. febr. 10. 15:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%
Kisfiam 2.5 éves, délben és este (illetve néha éjjel is) még szopizik. Már az egész családom ki van rám bukva, a környezetemben meg elmondani sem merem.... Ettől én még jónak tartom, kisfiamnak szüksége van rá elalváshoz és egyszerűen nem akar lecuppanni róla. :) Amúgy egy mindenre nyitott, boldog, vidám, kiegyensúlyozott, teljesen jól kezelhető kisfiú és szerintem ebben közrejátszik a mi harmónikus kapcsolatunk és a szopizás is.
2013. febr. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
59%
a 2,5 év még nem olyan durva, de 4-5 éves vagy esetleg még később, az már nagyon beteges dolog! Gondold el, az már egy iskolás gyerek! El se bírom képzelni..
2013. febr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
38%

Barátnőm, aki 37 éves, 4,5 éves koráig szopott!

Akkor lett vége, mikor az Annya a húgát szülte, 4 napi kórházban volt a Annya!

Annyira megútálta a tejet, azóta egy kortyot nem ivott, majd mikor mesélik neki meddig szopott, elkapja a hányinger, mikor rágondol!


Én 1 évig szoptattam, utánna nekem már valahogy nagy volt a lányom ahoz, hogy még szopizzon, vagyis nem is tudom hogy írjam le, a babák szopiznak, a gyerekek igyanak pohárból!

Mint fentebb is írja egy Anyuka, cikinek érzi hogy szopizik a fia, iagzából nem is eszik, csak cumi helyett használja a cicit!

Szerintem attól is lehet benséges egy kapcsolat, ha mellé fekszem, megsimogatom, puszilgatom, nem csak a cicizestől!

1 évesen már nehéz volt ölben tartani, sehogy sem volt kényelmes sem nekem, sem neki, inkább simogattam, úgy aludt el.

2013. febr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
23%
Azért kíváncsi lennék, hogy aki ilyen sokáig szoptat, az miért?? Mert ez számomra tényleg elképzelhetetlen... Tudom, hogy az anyatej nagyon egészséges, de azt nem gyerekeknek találta ki az anyatermészet, hanem babáknak, amíg nem tudnak táplálkozni...
2013. febr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 xStefix ***** válasza:
69%

Én 3 és negyed évig szoptattam, a lányom magát választotta el. Semmi spéci dologra nem volt szükség, szépen magától maradt el az egész. Semmi nyűg, nyafi, semmi mellfeszülés, fejegetés meg apasztgatás. Megy ez így is. :)

Az okok: A lányom ekcémás-atópiás, így minél tovább kapott anyatejet, annál többet tudtam tenni az egészségéért, ebből a szempontból is. Illetve úgy gondolom, hogy akkor és úgy fejeződjön be (ideálisan) a szoptatás, ahogyan az a gyereknek a legjobb és ahogy még az anyának is megfelelő. Nálunk így volt jó, szerintem a legjobb. Örülök neki, hogy így alakult az egész.

A környezet eleinte rosszallóan vette a dolgot, de mivel többször megmondtam nekik, hogy ehhez én jobban értek (és tényleg:), így gyorsan leszálltak rólam. De egyébként se érdekelt volna, mit szólnak: én ismerem a lányomat és én tudom, hogy mi a jó (legjobb) neki. Ebből a szempontból elég magabiztos vagyok. És nem mellesleg, idővel azért ők is azt látják, hogy a lánynak előnyére vált a dolog, szóval..


De hogy picit általánosságban is írjak: az elválasztás témájánál én mindig megakadok ott, hogy a gyakorlatban az esetek többségében az anyuka dönti el (kvázi egyedül), hogy mikor legyen vége a szoptatásnak. Persze idővel az ő érdekei, kényelme is fontos lesz, nyilván, de majdnem mindig abból lesz a probléma, hogy az anyuka hamarabb akarja abbahagyni, mint hogy a gyerek készen állna rá. És akkor jönnek a próbálkozások, leszoktatási kísérletek, mamánál hagyás, bekenés és társaik. Ezek néha beválnak, néha nem, néha könnyebb, néha nehezebb; de mindig ott van mögötte, hogy nem elsősorban a gyerek motiválta a befejezést, hanem az anyuka irányított. A gyerek inkább kénytelenül alkalmazkodik, semmint együttesen haladtak volna a cél felé. - Legalábbis a fórumon felbukkanó kérdésekből én ezt szűröm le.

Persze tudom, hogy nem minden körülmények között kivitelezhető az elválasztódás, és nem is mindenki képes/tudja/akarja ezt kivárni. De ha az egész folyamatot nézzük (és főleg, minél tovább szopik a gyerkőc), szerintem kíméletesebb és ésszerűbb megpróbálni ezt az utat járni, ha sikerül.

2013. febr. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 xStefix ***** válasza:
59%

4-es válaszoló: A történet ott kezdődik, hogy a szoptatás sokkal több, mint etetés... Az anyatej valóban elsősorban táplálék, de még ez sem pusztán azt jelenti, hogy fizikailag táplálja a babát. Ha mindenképp definiálni akarnánk, akkor étel, ital, multivitamin és gyógyszer "egy személyben". ;)


Az a "baj", hogy sokan egyszerűen nem ismerik a dolog valódi lényegét, és innentől már "csúszik" az egész történet. Nem azt ismerik a szoptatásról-anyatejről, amik valójában, nem úgy gondolnak rájuk, ahogy "kellene" (ahogy a természetük diktálja); ez pedig rengeteg problémát szül.

Egyre inkább azt gondolom, hogy sokkal kevesebb szopis gond lenne, bármilyen témában, ha az anyukáknak a legalapabb dolgokat is elmondaná valaki: hogy mi az, hogy szoptatás, milyen igényei vannak egy babának és hogyan lehet ezeket a szopival kielégíteni. Írni sem tudunk, ha a betűket magukat nem ismerjük.

2013. febr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
67%
Második és harmadik gyermeket 3 és fél éves korukig szoptattam. Csak a szűk környezetem tudta, mert nem tartozott másra, csak a családra, ránk.
2013. febr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kedves xStefix! Mélységesen egyetértek veled örülök, hogy hozzászóltál a témához. Kislányom most lesz 2 éves, még nem látom rajta, hogy el szeretne választódni, de nem is erőltetem, csak kíváncsi leszek rá milyen lesz, ha egyre nagyobb és szopizik, hogy mik a tapasztalatok. Férjem is támogatja a szoptatását. Őrülök is, hogy szopizik intenzíven mert allergiás a tejre így tejterméket nem is fogyaszthat.

Sokszor elszomorít, hogy egészségügyi dolgozók is helytelennek tartják, hogy még szokpik, hogy már minek ez már semmi tápanyagot nem tartalmaz, de könyörgöm neki mi köze házzá és tudtommal tartalmaz nagyon sok hasznos tápanyagot. A fő étele még mindig az anyatej és növekszik gyönyörűen.

Szerinted mikor elmennek oviba és még szopiznak akkor nem gond nekik ott cici nélkül az elalvás? Tudsz erről tapasztalatot?

2013. febr. 12. 13:50
 9/27 anonim ***** válasza:
73%
Első vagyok. Kisfiam már bölcsis és gond nélkül elalszik a bölcsiben, nem is említi a cicit. Itthon viszont automatikusan kéri és kapja is, szerintem ez így van rendben. :)
2013. febr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
22%

4 es vagyok! Én tisztában vagyok a jótékony hatásaival az anyatejnek, és biztos vagyok benne, hogy akkor is igen hasznos táplálék lenne, ha a gyerek már 10 éve szopna.

DE!!! Úgyis mindenki maga dönti el, hogy meddig, hogyan stb...

Ettől függetlenül még úgy gondolom, hogy maximum 3 év, ami már nagyon a plafon!!! Fogalmam sincs, hogy egyáltalán ki hogy gondolja azt, hogy az óvodás esetleg már nagyon rossz esetben iskolás gyermekét szoptatja!!!

Ez már nagyon beteges!! És azért írom azt a szót, hogy beteges, mert aki ilyen sokáig szoptat, annak biztos vagyok benne, hogy valamilyen lelki gondja van, és a gyerek hogy fog majd visszagondolni az iskolás évekre? mikor még anyuci cicijéből evett??? Hát ne csodálkozzatok hogy az egészségügyben dolgozók is egészségtelennek tartják, mert nem feltétlen tartom jónak, hogy azért a plusz "multivitaminért" felborítanám a gyermekem lelkivilágát, főleg ha fiú!!!!


Lehet, hogy most jónak látod ezt a döntést, de majd jusson eszedbe amit írtam, mikor majd a fiadnak vagy a lányodnak esetleg szexuális problémái lesznek vagy lelki gondjai...

2013. febr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!