Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy ciciből vagy kettőből...

Egy ciciből vagy kettőből szoptattok? Ha kettőből mikor rakjátok át a másikra?

Figyelt kérdés
2009. szept. 6. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is-is,két mellből szoptatok,de nem mindig kéri a másikat mert valamikor jól lakik egyből is.Ha eléggé laza már az a mell amelyikből először szopizik,és még látom hogy cicizne, akkor rakom át a másik teli mellemre.De elöszőr egész sokat kell egy mellen hagyni hogy ne csak a híg tejet kapja meg hanem a zsírdúsat is,és ha érzed hogy eléggé puhára szopizta,akkor rakd át teis a másikra mert ienkorra már kapott zsírosabb tejet is.

2009. szept. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően csak 1 mellből szoptatok. 6 hónapos koráig kizárólag mindkét fiam anyatejes volt, mindig elég volt egy mellem. Jelenleg már hozzátáplálok, s este utolsó szopinál van két melles szoptatás.

nagyon sok helyen olvasom a két mellből szoptatás előnyeit. Mindenki maga dönti el, hogy neki mi a jobb. Ha kevés az egyik mell, akkor persze tényleg célszerű a másik mellel is megkínálni, de ügyelni kell arra, hogy az elsőt teljesen kiürítse, azaz a zsírosabb végét is kiszívja. Utolsó esti szoptatásnál mindig kiürítem az egyiket, majd átteszem a másikra, majd néha vissza az elsőre, váltogatom. Eddig mindig bevált!

2009. szept. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 6 hónapos koráig két mellből szoptattam. Mikor már nem nyelt, legalábbis nem hallottam, hogy nyeli a tejcsit, megbüfiztettem, és átraktam a másikra. ha jóllakott egyből, akkor nem kérte a másikat. Vagy előfordult, hogy saját maga engedte el, mikor már nem jött belőle a tej.
2009. szept. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én egyszerre egy mellből. Rengeteg tejem van, úgy jól lakik egy mellemből, hogy utána marad is még benne bőven.
2009. szept. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az első 3 hónapban egy mellből, majd onnantól két mellből kellett. Onnan tudom, hogy át kell tennem a másikra, hogy elengedi vagy elforul a cicitől és visszacuppan, majd megint elfordul és visszacuppan. Így akarja stimulálni, hogy jöjjön még. Ilyenkor váltok.
2009. szept. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most 2 és fél hónapos a babám és pár napja két mellből szoptatom. Valószínű, hogy most ugrott meg az igénye, mert eddig egy cici elég volt neki.

Amikor a cicit kiüríti akkor nyugtalanul, erőlködve szopizza aztán pár pillanat múlva elkezd sírni. Ekkor teszem át a másik cicire.

A következő szoptatásnál azzal kezdjük, amelyiknél abbahagyta. Kivéve akkor, ha azt is teljesen kiürítette!

2009. szept. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!